Jak minął dzień 3

13 listopada 2018 10:40
Ewelina645

Moja babcia pije sok pomarańczowy cały czas i żadnego efektu ..

Spróbuj suszonych śliwek, miekie jabłka że skorka, siemię lniane ?
13 listopada 2018 10:59 / 4 osobom podoba się ten post
Dziewczyny- przy pacjentach dementywnych, jako że mózg juz za bardzo sprawny nie jest i się powoli wycofuje z dowodzenia całym ciałem- zdrowe żywienie , bogate w błonnik nie zawsze jest skuteczne .Powodem jest zaburzona motoryka jelita grubego aż do atonii włącznie. Winny jest system nerwowy już coraz mniej sprawny. W takim wypadku podawanie regularne środkow na przeczyszczenie typu makrogol lub lepiej- laktuloza- może skutecznie wyregulować wypróżnienia. Kropelki z senesem w składzie działają bardzo silnie, ale bywa i tak że zostają jedynym wyjściem. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Oczywiście zdrowego odzywiania nie trzeba przerwywać  i obserwować Niemiaszka :)
13 listopada 2018 11:01
tina 100%

Dziewczyny- przy pacjentach dementywnych, jako że mózg juz za bardzo sprawny nie jest i się powoli wycofuje z dowodzenia całym ciałem- zdrowe żywienie , bogate w błonnik nie zawsze jest skuteczne .Powodem jest zaburzona motoryka jelita grubego aż do atonii włącznie. Winny jest system nerwowy już coraz mniej sprawny. W takim wypadku podawanie regularne środkow na przeczyszczenie typu makrogol lub lepiej- laktuloza- może skutecznie wyregulować wypróżnienia. Kropelki z senesem w składzie działają bardzo silnie, ale bywa i tak że zostają jedynym wyjściem. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Oczywiście zdrowego odzywiania nie trzeba przerwywać  i obserwować Niemiaszka :)

A co ile dni powinna się taka osoba ? A kiedy jest już powód do niepokoju?
13 listopada 2018 11:07 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

A co ile dni powinna się taka osoba :ubikacja2:? A kiedy jest już powód do niepokoju?

Nawet jak się wypróznia co kilka dni i nie ma wzdętego brzucha i jakichś bóli, to jest to jak najbardziej prawidłowe. 
Z doświadczenia wiem, że jak taka babcia czy dziadzio codziennie nie zrobią to wpadają w panikę a zupełnie niepotrzebnie. Jeżeli nie ma wzdęć i boleści, brzuch jest miękki, to trzeba babulinkę czy dziadzia uspokoić- jak się da....
13 listopada 2018 11:19 / 1 osobie podoba się ten post
No od jutra się znów zacznie u nowej babuni
13 listopada 2018 11:29 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

No od jutra się znów zacznie:strzela z bicza::pranie::gotuje: u nowej babuni:niesmialy:

Powodzenia oby było lepiej i spokojniej niż poprzednio 
13 listopada 2018 11:32
Elka40

Spróbuj suszonych śliwek, miekie jabłka że skorka, siemię lniane ?

Śliwki je też nic nie daje i jabłko też . Babcia ma coś z jelitami ale nie zrozumiałam dokładnie co , jedna córka też miała operację w zeszłym roku na to . Babcia zazwyczaj nie robi nic przez tydzień lub półtora .. a jak robi to  jakby twardym gruzem aż łzy ma w oczach że boli i że nie da rady ..
13 listopada 2018 11:37
Ewelina645

Powodzenia oby było lepiej i spokojniej niż poprzednio :aniolki:

Noooooo Dzieki też mam taką nadzieje
13 listopada 2018 11:56
Ewelina645

Śliwki je też nic nie daje i jabłko też . Babcia ma coś z jelitami ale nie zrozumiałam dokładnie co , jedna córka też miała operację w zeszłym roku na to . Babcia zazwyczaj nie robi nic przez tydzień lub półtora .. a jak robi to  jakby twardym gruzem aż łzy ma w oczach że boli i że nie da rady ..

Może codziennie po łyżce stołowej oleju lnianego? Już myślę co ja ewentualnie będę kombinować na szteli
20 listopada 2018 09:48
To może siemię lniane? Sama mam z tym problem, ale to i tak trzeba by pic kilka razy dziennie.
21 listopada 2018 15:33 / 1 osobie podoba się ten post
Czy macie tu jakieś ulubione seriale? ja osobiście polecam "Rosenheim Cops" z bajerischen akcentem.Albo RTL"GZSZ"(oglądam z dobre 8l.) fajny też "Szturm der Liebe"o15.05 na1 ,może być też  "Alles was zahlt", Czasem "Unter Uns".   Z fimow "Tatort"
09 grudnia 2018 15:19 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Plecy mogą boleć od krzywej postawy ciała albo przez otyłość. Życzę zdrówka. :przytula:

Za zdrowko dziekuje a co do otylosci to tyz prawda,nie pale to tyz mnie sie troche przytylo a co tam odchudze sie po swietach No jak nie podjadac jak wszedzie slodkosci leza, a to czekoladka,ciastko,ciasto do kawy to tyz idzie w uda. W Niemcach maja dobre slodkosci,nawiozlam troche dla rodziny do prezentow na swieta,tyz do barku na zapas
09 grudnia 2018 15:23 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Czy macie tu jakieś ulubione seriale? ja osobiście polecam "Rosenheim Cops" z bajerischen akcentem.Albo RTL"GZSZ"(oglądam z dobre 8l.) fajny też "Szturm der Liebe"o15.05 na1 ,może być też  "Alles was zahlt", Czasem "Unter Uns".   Z fimow "Tatort"

Dobry byl serial Magda macht das schon!!! Zem sie usmiala po pachy Poza tym masz w necie za darmo filmy to se mozesz wlaczyc na zalukaj lub na cda tyz sa darmo.
09 grudnia 2018 15:29
tina 100%

Dziewczyny- przy pacjentach dementywnych, jako że mózg juz za bardzo sprawny nie jest i się powoli wycofuje z dowodzenia całym ciałem- zdrowe żywienie , bogate w błonnik nie zawsze jest skuteczne .Powodem jest zaburzona motoryka jelita grubego aż do atonii włącznie. Winny jest system nerwowy już coraz mniej sprawny. W takim wypadku podawanie regularne środkow na przeczyszczenie typu makrogol lub lepiej- laktuloza- może skutecznie wyregulować wypróżnienia. Kropelki z senesem w składzie działają bardzo silnie, ale bywa i tak że zostają jedynym wyjściem. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Oczywiście zdrowego odzywiania nie trzeba przerwywać  i obserwować Niemiaszka :)

Mnie corka mojej pdp powiedziala,ze pdpna musi co dnia robic spacerty, trza sie ruszac to tyz wyproznianie bedzie dobre.
09 grudnia 2018 15:38
EwaR65

Mnie corka mojej pdp powiedziala,ze pdpna musi co dnia robic spacerty, trza sie ruszac to tyz wyproznianie bedzie dobre.

O Ewa ! A gdzie Ty się tyle podziewalas?