Jak minął dzień 3

10 grudnia 2018 09:11
Ewelina645

Moja babcia pomału gaśnie .
Dziś śpi od 12:30 do teraz jak nieprzytomna , oddech jest słaby i płytki . Puls w porządku godzinę temu było 79 . Winowajcą mogą być tabletki na nadmierną inkontynencje durna lekarka przepisała babcia brała je w sumie cały mój pobyt a w ulotce napisane że mogą powodować senność , zmęczenie brak apetytu itd. Albo jest to kwestia tych leków albo nieunikniony koniec . Rodzina załamana wszyscy płaczą . Zobaczymy co noc przyniesie .:smutny:
5 lat choruje na alzheimera może to już czas . Nie chcą wzywać do babci pogotowia . Dziadek powiedział że jutro przyjdzie lekarka a jeśli ma umrzeć to w domu a nie w szpitalu .

Napisz nam jak się czuje babcia.
10 grudnia 2018 09:16
Ewelina645

Babcia dziś ciut żywsza teraz fotel z salonu jest w jadalni , dobrze że regulowane siedzenie na pilot to leży prawie jak łóżku . Zjadła śniadanie wypiła kawę i śpi bidula .

Nie widziałam tego komentarza. Dobrze, że babcia coś zjadła.
Trzeba jej sprawdzić ciśnienie i poziom cukru. Życzę jej zdrówka.
10 grudnia 2018 10:45
ela.p

Nie widziałam tego komentarza. Dobrze, że babcia coś zjadła.
Trzeba jej sprawdzić ciśnienie i poziom cukru. Życzę jej zdrówka.

Ciśnienie jest dobre nie wysokie ale w normie . O 14 przyjdzie mobile Hilfe czy jak to się zwie . Powinna przyjść lekarka . Cukru nie mamy jak zmierzyć . Zobaczymy co wyjdzie po południu . 
10 grudnia 2018 11:47
Myślę że niejednokrotnie to My mamy więcej serca dla naszych podopiecznych niż rodzina czy lekarze .Chwała Nam za to .
10 grudnia 2018 12:33
Artur

Myślę że niejednokrotnie to My mamy więcej serca dla naszych podopiecznych niż rodzina czy lekarze .Chwała Nam za to .

Żeby jeszcze ktoś umiał się poznać, docenił, miał test bo chwalą to nie wszystko.
10 grudnia 2018 13:04 / 1 osobie podoba się ten post
A więc babcia :
Była lekarka , ciśnienie jest dobre , pobrała krew mówi że być może tarczyca znów szwankuje i trzeba wrócić do poprzednich tabletek .
Zbadała brzuch , pyta o wypróżnienie mówię że nie ma , ona mówi jak to ? No zrobiła trochę w zeszłą środę i do dziś nic . Mówi że konieczne będzie usg brzucha i trzeba zajrzeć do jelit i żołądka od wewnątrz ale to już w szpitalu , podejrzewa zaburzenie mechanizmów trawienia i wydalania , może być też coś z kamieniami na woreczku żółciowym , które ma babcia lub cystą na jajnikach . Babcia przy pobieraniu krwi przebudziła się kompletnie , zjadła cały obiad i jogurt . Piję też sporo . Ja z kolei stawiam na zaburzenie rytmu dzień - noc . Jak spi cały dzień to może w nocy leży z otwartymi oczami do rana . Dziadek śpi jak kamień i nie słyszy . Ja śpię na górze a póki nie muszę wstawać to śpię też dosyć twardo .
Jutro będą wyniki krwi i recepta na krople przeciwbólowe , bo babcia ma problem z bólem stawów i mięśni
10 grudnia 2018 13:55
Trochę Słońca dzisiaj po tygodniu zachmurzenia totalnego, aż lepsze samopoczucie .
10 grudnia 2018 13:56
Artur

Trochę Słońca dzisiaj po tygodniu zachmurzenia totalnego, aż lepsze samopoczucie .:-)

Ja tez mam lepsze samopoczucie , wypłata przyszła na konto haha 
10 grudnia 2018 14:59
Ja też już pewnie dostałem ,nawet nie sprawdzam .Mam konto w Sparkasse i dostaje w Ejro .
10 grudnia 2018 17:01
U mnie dzień dosyć dosyć. Babcia ucieszyła się rano na mój widok ale potem marudziła pół dnia, dopiero na tv poszła to mam chwilę dla siebie. Kawkę chyba strzelę sobie zaraz żeby jeszcze jakoś godnie przeżyć ten dzień.
10 grudnia 2018 23:22
Mam pytanie. Po jakim kursie euro przeliczają wam wypłatę? Mi dziś weszła i przeliczyli mi po 4,18, co jest niższe od kursu NBB i kantorów. Jak wrócę zakładam zaraz konto walutowe. Do firmy też napisałam maila z żądaniem wyrównania.
10 grudnia 2018 23:47
stelika

Mam pytanie. Po jakim kursie euro przeliczają wam wypłatę? Mi dziś weszła i przeliczyli mi po 4,18, co jest niższe od kursu NBB i kantorów. Jak wrócę zakładam zaraz konto walutowe. Do firmy też napisałam maila z żądaniem wyrównania.

Dzien przelewu sie liczy, sprawdz jeszcze czwartek i piatek, choc watpie ze byl taki kurs. Impossible
11 grudnia 2018 06:26
Zawsze lepiej dostawać w euro i samemu decydować kiedy i po jakim kursie wymienić .
11 grudnia 2018 06:39
Dzień dopiero się zaczyna. Mam nadzieję, że szybko minie .Zostało mi jeszcze trochę rzeczy dopakowac a walizka już pęka w szwach.  I jutro w drogę. Mam nadzieję, że bus jutro  będzie jak najwcześniej. 
11 grudnia 2018 07:03 / 2 osobom podoba się ten post
Wczoraj przyjechała córka . Babcie czeka dwa lub trzy dni w szpitalu muszą zobaczyć co się dzieje z pęcherzem i jelitami bo nie wydala i załatwia się raz na półtora tygodnia . Wczoraj lekarka się dowiedziała o tym pierwszy raz . Rodzina przez tyle czasu nic nie powiedziała. Ani dziadek ani córki że babcia ma problem . Szlag mnie trafia bo trąbie ponad miesiąc o tym i dopiero teraz odzew . Być może babcia musi mieć usunięte laparoskowo kamienie z woreczka , corka wspomniała coś o cyscie na żołądku ..
Facet z die mobile powiedzial że trzeba dostosować mieszkanie zero dywanów , zamontować rampy zamiast progów i nowe łóżko typowo dla seniora . Dziadek wkurzony pierwsze jego pytanie a ile to wszystko kosztuje .. i caly czas gada do swoich synów że ja już nie mogę dalej robić przy babci . Aż się wkurzyłam i im powiedziałam że tyle czasu robię wszystko sama pomagam wstać myje ubieram a babcia nie pomaga ani ręką ani noga . To teraz będzie przychodzić pomoc rano i wieczorem ..