Jak minął dzień 3

25 lutego 2019 16:24 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Połaziłam po Flohmarku i wydałam prawie 10 euro.
Kupiłam parę drobiagów i kilka bardziej praktycznych rzeczy, a między innymi takie "cudeńka":
Sowa - to solniczka - zakupiona z myślą na prezent dla "ptasiary" - koleżanki, która nawet na Islandię jedzie (leci?), żeby ptaki fotografować. Małe kotki - świeczniczek na jedną małą świeczkę - prezent dla kuzynostwa - "kociarzy" - zasili ich kocią kolekcję. Bulionówka z motywem grzyba (między innymi) - dla mnie na zupkę, kotek z Jemenu - ten ślicznie pomalowany będzie ozdobą parapetu, albo powędruje do wnusi - jak tylko zechce. A foremka Dr.Oetkera na galaretkę w kształcie ryby przyda mi się na Święta, gdy robię galaretę ze szczupaka czy okonia.

Bardzo ładne, lubię figurki. Mam trochę świątecznych, służą za ozdobę. Bym chciała jeszcze kupić kilka łabędzi, będą ładnie wyglądać za szklaną szybą w pokoju.
25 lutego 2019 16:30 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Wczoraj na ławeczce poznałam kolejną Polkę tutaj. Wieś- jak z dumą podkreśla babcia ma kilka tysięcy mieszkańców, a tyle nas tu się spiknęło. Na jednej ulicy były 3, teraz są 4. Na mojej jesteśmy 2. W paru innych też są, ale nie czują potrzeby się spotykać. Ja lubię, wczoraj bite dwie godziny spacerowałyśmy, tereny ładne. Samej to nie to, z kimś fajniej.

Dużo nas, rozmawiałam z koleżanką, która mieszka w Niemczech. Powiedziałam jej o opiekunkach z Ukrainy, ale ona się tym nie martwi. Powiedziała, że Niemicy nie są głupi, wolą doświadczone od tych ze słabym językiem. Mam nadzieję, że tak będzie i nikt nam pracy nie podkradnie.
25 lutego 2019 16:45 / 2 osobom podoba się ten post
ela.p

Bardzo ładne, lubię figurki. Mam trochę świątecznych, służą za ozdobę. Bym chciała jeszcze kupić kilka łabędzi, będą ładnie wyglądać za szklaną szybą w pokoju.

Moja PDP ma w kredensach oszklonych całe stadko szklanych gęsi, łabędzi i innych zwierzaków.
25 lutego 2019 17:29 / 2 osobom podoba się ten post
Tutejsza koleżanka widziała w miejscowości 5 km stąd taki sklep, gdzie Niemcy za grosze oddają rzeczy. Jeśli z inną razem będziemy mieć dzień wolny (nasi podopieczni idą do przedszkola, które otwiera się 8 marca, tzn. ona już wie o swoim, a co do mojej to jeszcze nie wiem), to idziemy tam na długi spacer. Zobaczymy, czy nam to wyjdzie.
26 lutego 2019 13:12 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Moja PDP ma w kredensach oszklonych całe stadko szklanych gęsi, łabędzi i innych zwierzaków.:odpoczynek_kominek:

Mam też kilka kryształów po mojej kochanej mamie. Bardzo mi się podobają łabędzie, po remoncie w końcu kupię sobie małe stadko.
26 lutego 2019 13:15
Malgi

Moja PDP ma w kredensach oszklonych całe stadko szklanych gęsi, łabędzi i innych zwierzaków.:odpoczynek_kominek:

Zebym tylko kurzu nie musiała z tych łabądków wycierać.
26 lutego 2019 13:17 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Tutejsza koleżanka widziała w miejscowości 5 km stąd taki sklep, gdzie Niemcy za grosze oddają rzeczy. Jeśli z inną razem będziemy mieć dzień wolny (nasi podopieczni idą do przedszkola, które otwiera się 8 marca, tzn. ona już wie o swoim, a co do mojej to jeszcze nie wiem), to idziemy tam na długi spacer. Zobaczymy, czy nam to wyjdzie.

Sporo rzeczy kupiłam w takich garazowych wyprzedalniach . Powodzenia 
26 lutego 2019 19:59
Jakoś mi minął, może jutro bedzie lepszy . Spokojne nocy 
26 lutego 2019 20:17 / 1 osobie podoba się ten post
Tak jakoś minął ale na lepsze się nie zapowiada, szczególnie jak człowieka już dół bierze a do domu daleko
26 lutego 2019 20:46 / 4 osobom podoba się ten post
A ja zrobiłam parę kilometrów fajnego spaceru, m.in. obok tzw. zamku, czyli takiej większej chałupy z wieżyczkami i obejrzałyśmy wystawę ogrodowych instalacji, rzeźb- w większości z recyklingu. I na czwartek umówiłyśmy się na pączki do jednej z nas, u której takie naloty Polek od czasu do czasu nie przeszkadzają. A potem idziemy z babcią na wywalanie burmistrza- jak mi nieśmiało przedwczoraj zasugerowała- że by jej się chciało. I dziś dowiedziałam się od opiekunki z dłuższym stażem, że baby wyrzucają burmistrza z ratusza na koniec karnawału i tam rządzą. Potem przeważnie lądują gdzieś w barze. Ten punkt programu pominiemy...
26 lutego 2019 21:20
Werska

A ja zrobiłam parę kilometrów fajnego spaceru, m.in. obok tzw. zamku, czyli takiej większej chałupy z wieżyczkami:-) i obejrzałyśmy wystawę ogrodowych instalacji, rzeźb- w większości z recyklingu. I na czwartek umówiłyśmy się na pączki do jednej z nas, u której takie naloty Polek od czasu do czasu nie przeszkadzają. A potem idziemy z babcią na wywalanie burmistrza- jak mi nieśmiało przedwczoraj zasugerowała- że by jej się chciało. I dziś dowiedziałam się od opiekunki z dłuższym stażem, że baby wyrzucają burmistrza z ratusza na koniec karnawału i tam rządzą. Potem przeważnie lądują gdzieś w barze. Ten punkt programu pominiemy...

Chyba najsmaczniejszy punkt chcecie pominac
26 lutego 2019 21:43
dorotee

Chyba najsmaczniejszy punkt chcecie pominac:dwa piwa:

Tak właściwie to bym go chciała nie pominąć, ale mając pod opieką wózek z babcią... Pączki muszą wystarczyć
27 lutego 2019 00:35 / 2 osobom podoba się ten post
Człowiek wciąż się uczy! Znalazłam "sposób"na rozchwiana emocj.staruszke:puszczam jej z YouTube stare przeboje.W ten sposób odwram uwage, a ona "wraca się do młodości".Wychowałam się na muzyce (ojciec był)więc zostały pewne kierunki i teraz"wyciągam z szuflady".Mam nadzieję że pomoże na dłużej, bo jeszcze mc.Dzis myślę, myślę co będzie dalej?-czasem tak mam właśnie.Za bardzo przeżywam i żal mi pdp.i siebie za razemale też dobra wiadomosc:pisze sobie na my polacy...a tam się niejaki odzywa i co wieczór pisze.Wesolo się nam pisze(choć różnica wieku spora).Kto wie może nowa znajomosc?
27 lutego 2019 08:28 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Tak właściwie to bym go chciała nie pominąć, ale mając pod opieką wózek z babcią... Pączki muszą wystarczyć:-)

To chociaż z likierem niech będą te paczkiPowitanko zaginęły?
Dzień dobry Opiekunkowo
27 lutego 2019 09:25
dorotee

To chociaż z likierem niech będą te paczki:szampan:Powitanko zaginęły?
Dzień dobry Opiekunkowo:pije kawe:

No może się  uda z likierem dostać
Ostatnio na forum wolno czas się toczy, to i powitania takie...