Jak minął dzień 3

13 kwietnia 2019 21:11
Dobranoc Opiekunkowo
14 kwietnia 2019 15:44 / 3 osobom podoba się ten post
 
Mija dzień, mija.Troszkę deszczowy, ale w sumie pogodny. 
Dziś przy kawce włączyłem youtube i stare szagiery niemieckie. Jeden z nich sprawił, że babcia się bardzo wzruszyła i łezki jej pociekły. Dziadkowi też niewiele brakowało.
 
 
15 kwietnia 2019 11:29 / 2 osobom podoba się ten post
Ja jednej babci sama śpiewałam Rote Rosen oczywiście nie cały tekst tylko początek też płakała ze smiechu  i powiedziala ...Mój Boże dziecko masz talent powinnaś pracować w kabarecie nie w opiece 
15 kwietnia 2019 12:10 / 1 osobie podoba się ten post
Czasami i opieka staje się kabaretem
15 kwietnia 2019 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
Mój dzień minął dzisiaj spokojnie
15 kwietnia 2019 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
Mój też dzień minął fajnie. Teraz czas do wyrka. Smuci mnie tylko pożar katedry Notre Dame . Nic to, ludkowie. Dobranocka
16 kwietnia 2019 10:50 / 2 osobom podoba się ten post
Mnie tez smuci fakt,ze 850 lat historii,kultury ,ginie w objęciach wielkich płomieni właśnie w Wielkim Tygodniu
Zastanawiam się ,jak odczytać ten pożar - jako symbol(czego ?),ostrzeżenie ,czy wskazówkę jak żyć,o co dbać,na co w życiu zwracać uwagę,szczególnie we wzajemnych relacjach międzyludzkich ?
Mysle,ze każdy z nas znajdzie własna odpowiedz i interpretacje
16 kwietnia 2019 14:55 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mnie tez smuci fakt,ze 850 lat historii,kultury ,ginie w objęciach wielkich płomieni właśnie w Wielkim Tygodniu
Zastanawiam się ,jak odczytać ten pożar - jako symbol(czego ?),ostrzeżenie ,czy wskazówkę jak żyć,o co dbać,na co w życiu zwracać uwagę,szczególnie we wzajemnych relacjach międzyludzkich ?
Mysle,ze każdy z nas znajdzie własna odpowiedz i interpretacje

ni jak nie czytać, był wypadek, zaczął sie palić. czy jak płonie komuś mieszkanie bo dogrzewał w zimie piecykiem to był znak? a jak płonie kościół to już musi być analiza. Dziś czytałam artykuł o najgłupszych komentarzach osób publicznych i złapałam sie za głowe "jeśli sie nie nawrócimy to spłoniemy wszyscy" albo "za rok w okolicy na pewno przybedzie nowy meczet". Ludzie, budynki płoneły i płonąć będą. Szkoda że wielkie dziedzictwo kulturowe, ale niestety tak też sie zdarza.
16 kwietnia 2019 20:19 / 2 osobom podoba się ten post
Kończy się kolejny dzień pracy w DE. Jutro muszę się pokusić o podliczenie, ile dni już na zleceniach spędziłęm tutaj.
Wreszcie wiosna pełną parą. Dobranoc Opiekunkowo, spokojnej nocy
17 kwietnia 2019 18:59 / 1 osobie podoba się ten post
Cieplutko i słonecznie. Tak jak miało być. Kurcze, codziennie dwa razy jedzie na osiedle radiowóz, czy kogoś szukają,czy nie, nie wiadomo. Kilkunastu Polaków pracuje niedaleko w gospodarstwie, nie wiem, czy legalnie czy nie. Zresztą równie dobrze mogą szukać jakiegoś poszukiwanego Deutscha . Ale obecność przejeżdżającego radiowozu mnie nie stresuje, haha.
Teraz jeszcze godzinkę i babcia do łóżeczka i koniec mojego dyżuru. Miłego wieczoru i spokojnej nocy
18 kwietnia 2019 15:15 / 2 osobom podoba się ten post
A mnie nosi od wczoraj.
Kolezanka ma stalkera.
Debil przesladuje ja glupimi sms-ami ,w sumie nie wiadomo o co mu chodzi.
Ja twierdze,ze jest chory psychicznie.
Tak sie placi za latwowiernosc.
Dziewczyna sama poczciwosc,zlote serce.Zachcialo sie jej kontaktow ,okazuje sie,ze chodzili do jednej szkoly.
No i kretyn zalosny ubzdural chyba cos sobie i teraz ja zasypuje idiotycznymi wiadomosciami.
Poradzilam jej,aby poszla na policje z tym.
Przy okazji niech sprawdza jego kartoteke, czy faktycznie ma czysta,
skad w ludziach tyle zla, glupoty, czy jak to jeszcze nazwac?
18 kwietnia 2019 16:47 / 1 osobie podoba się ten post
koralia współczuję koleżance. Tacy ludzie się coraz częściej zdarzają. Też bym zaproponował Jej zgłoszenie tego faktu na Policji. Fakt uporczywego nękania.
A u mnie słońce, słońce,słońce. No i cieplutko,20 stopni. Każdemu bym życzył takiej babci z demencją, jak moja. Nie ucieka, jest spokojna, zero agresji.Fakt, że trzeba ją trochę ponaglać do jedzenia i picia, ale coraz rzadziej. Zajada wszystko z coraz większym apetytem. Mam pomocnika w osobie pdp dziadka, zero demencji, który wraz ze mną motywujemy babcię do picia zwłaszcza.
Poza tym chyba pamiętacie, osoby pracujące teraz w DE, że jutro Karfraitag i ustawowo wolny dzień. Więc sklepy,sklepiki,nie będą otwarte. Oczywiście, jak zawsze, piekarnie i cukiernie będą rano pootwierane. To tak gwoli wyjaśnienia.
Miłego popołudnia i wieczoru już w nastroju świątecznym
18 kwietnia 2019 17:39 / 2 osobom podoba się ten post
koralia

A mnie nosi od wczoraj.
Kolezanka ma stalkera.
Debil przesladuje ja glupimi sms-ami ,w sumie nie wiadomo o co mu chodzi.
Ja twierdze,ze jest chory psychicznie.
Tak sie placi za latwowiernosc.
Dziewczyna sama poczciwosc,zlote serce.Zachcialo sie jej kontaktow ,okazuje sie,ze chodzili do jednej szkoly.
No i kretyn zalosny ubzdural chyba cos sobie i teraz ja zasypuje idiotycznymi wiadomosciami.
Poradzilam jej,aby poszla na policje z tym.
Przy okazji niech sprawdza jego kartoteke, czy faktycznie ma czysta,
skad w ludziach tyle zla, glupoty, czy jak to jeszcze nazwac?

Mozna zablokować nr telefonu . Znudzi mu się , ja bym nie poszła na policję . Jesli jest chory psychicznie ( jak twierdzisz )to taki gest może spowodować agresję. Jestem teraz w domu więc oglądam tv i czytam prasę, widzę co sie dzieje chociazby nt.strajku nauczycieli . Takiej nienawiści i pogardy do innego człowieka nigdy nie było . 
18 kwietnia 2019 17:40
Luke

koralia współczuję koleżance. Tacy ludzie się coraz częściej zdarzają. Też bym zaproponował Jej zgłoszenie tego faktu na Policji. Fakt uporczywego nękania.
A u mnie słońce, słońce,słońce. No i cieplutko,20 stopni. Każdemu bym życzył takiej babci z demencją, jak moja. Nie ucieka, jest spokojna, zero agresji.Fakt, że trzeba ją trochę ponaglać do jedzenia i picia, ale coraz rzadziej. Zajada wszystko z coraz większym apetytem. Mam pomocnika w osobie pdp dziadka, zero demencji, który wraz ze mną motywujemy babcię do picia zwłaszcza.
Poza tym chyba pamiętacie, osoby pracujące teraz w DE, że jutro Karfraitag i ustawowo wolny dzień. Więc sklepy,sklepiki,nie będą otwarte. Oczywiście, jak zawsze, piekarnie i cukiernie będą rano pootwierane. To tak gwoli wyjaśnienia.
Miłego popołudnia i wieczoru:-):wielkanoc1: już w nastroju świątecznym

Nie wszędzie jest jutro wolne. Są landy gdzie jest to normalny dzień. 
 
18 kwietnia 2019 19:39
Artur

Nie wszędzie jest jutro wolne. Są landy gdzie jest to normalny dzień.