Jak minął dzień 3

19 kwietnia 2019 00:41 / 2 osobom podoba się ten post
Mam dzisiaj nieprzespaną noc. Pierwszy raz się skarżę.
19 kwietnia 2019 05:46
Magdalenka

Mam dzisiaj nieprzespaną noc. Pierwszy raz się skarżę. :-(

A co to się stało? 
19 kwietnia 2019 07:09 / 3 osobom podoba się ten post
Magdalenka

Mam dzisiaj nieprzespaną noc. Pierwszy raz się skarżę. :-(

To masz szczęście,że to pierwsza taka noc. W tej robocie różnie bywa i czasem trzeba sprostać takim zdarzeniom . Trudna to praca i często niewdzięczna . 
19 kwietnia 2019 19:32 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień minął spokojnie . Zakręcona byłam, nazbierało się "załatwiactwa" - dałam radę . Ostatnie mięsiwa zaprawione w sobotę wieczorem zadam "Geruch" na całą dzielnicę  . W mieście tłok okropny, musiałam wymieć środek lokomocji . Rowerem szybciej i bezproblemów z szukaniem miejsca do parkowania . Jajka już w formie pisanek leżą koło baranka w zielonym owsie, wysianym w samą porę .Udało się, nieraz mam za duży albo odwrotnie, tym razem jest w sam raz . Jutro z rana pojadę z wnuczką z koszyczkami do poświęcenia . A to symbolika pokarmów, ktore wkladamy do koszyczka :
chleb - symbolizuje ciało Chrystusa,
baranek - symbol zmartwychwstania Chrystusa,
sól i pieprz - chroni przed zepsuciem i symbolizuje oczyszczenie,
bukszpan - symbol nadziei na zmartwychwstanie,
ciasto świateczne - symbol naszych umiejętności, dlatego powinno być wykonane samodzielnie,
masło - symbol dobrobytu,
wędlina - oznaka zakonczenie postu - ma zapewnic całej rodzinie zdrowie, płodność i dostatek,
jaja - w postaci pisanek i kraszanek - symbol narodzin i nowego życia,
chrzan - cierpki smak ma przypomnieć męke Pańską - symbolizuje ludzką siłę .
 
19 kwietnia 2019 21:32 / 2 osobom podoba się ten post
Dzień minął fajnie i milutko a teraz trzeba się , tylko skąd ja wezmę o tej porze kaczusię
Dobranoc Opiekunkowo Spokojnej nocy
19 kwietnia 2019 21:32 / 3 osobom podoba się ten post
Ja to już dziś padam ,dotarłam na miejsce szczęśliwie potem wiadomo jak się zdaje miejsce .Nawet mi się jeść nie chce co w moim przypadku świadczy o zmęczeniu.Pdp.juz chrapie jutro jeszcze zakupy i drobne przygotowania ale kiełbacha i szynka krajowa Spokojnej nocy
19 kwietnia 2019 21:34 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dzień minął fajnie i milutko :-)a teraz trzeba się :kapiel: , tylko skąd ja wezmę o tej porze kaczusię :nerwowy2::smiech3:
Dobranoc Opiekunkowo :-) Spokojnej nocy :hejka1:

Może z zamrażarki
19 kwietnia 2019 21:37 / 1 osobie podoba się ten post
To muszę z zamrażarki wyciągnąć
20 kwietnia 2019 20:32 / 2 osobom podoba się ten post
Też się wyrobiłem ze wszystkim, żarełko moje gotowe, łazienkę ogarnąłem, mieszkanko też, jeszcze "leci" ostatnie pranko.
Córka do mnie dziś...to po pierwszym maja wracasz? Haha. Może myśli, że tę dziewczynę, opiekunkę zmienię?
Córka akurat przyjechała, gdy babcia ostatnie kęsy obiadu wcinała. Babcia się pulchniutka na policzkach zrobiła od mojego przyjazdu, a tak to jest w ogóle niska i lekka. Nie chwalę się, ale cieszy mnie, jak ktoś widzi dbałość i troskę o podopiecznego. Bardzo przyjaźni i córka i dziadkowie.
Jutro niby normalny dzień pracy, a jednak jakiś wyjątkowy. Mimo wszystko jakiejś tęsknoty szczególnej nie przeżywam w dobie nowoczesnych technologii.
We wtorek już będzie po świętach.
Dobranoc Opiekunkowo , życzę spokojnej nocy
21 kwietnia 2019 16:24 / 3 osobom podoba się ten post
Odpoczywam, dziadzio u sąsiadki. Kilka tulipanów pod domem ładnie rośnie. Zaraz idę z kawą na zewnątrz. Później kolacja, toaleta i może jakiś film. 
21 kwietnia 2019 18:58 / 3 osobom podoba się ten post
I powolutku mija dzień.Słoneczny, fajny słowem. Czasami zastanawiam się, za co oni mi płacą taka laba, że słów brakuje. A następna sztela może być przeciwieństwem tej,haha. Nigdy nic nie wiadomo. To pyrsk ludkowie, do później. Miłego wieczoru
21 kwietnia 2019 19:28 / 3 osobom podoba się ten post
Dnia dzisiejszego popełniłam poważne wykroczenie przeciw opiekunkowej etyce zawodowej...To już kończę trzymanie Was w napięciu- już klepię i miejcie litość nad nieszczęsną...
Mianowicie dzisiejsze wojaże z kużelanką zakończyły się ciachem i kawą u moich pdp. Kużelanka była ze swoim dziadeczkiem... O jak się wstydzę, ale to nie koniec...Jutro ciąg dalszy. Dziadeczek kużelanki jutro nas wywiezie do restauracji wysoko, wysoko na górę...
21 kwietnia 2019 19:30 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

I powolutku mija dzień.Słoneczny, fajny słowem. Czasami zastanawiam się, za co oni mi płacą :bezradny: taka laba, że słów brakuje. A następna sztela może być przeciwieństwem tej,haha. Nigdy nic nie wiadomo. To pyrsk ludkowie, do później. Miłego wieczoru:aniolki:

Nie grzesz płacą za to że jesteś tu, a nie tam gdzie chciałbyś. Zawsze to trochę niewola, raz galery, a raz przymusowe sanatorium z obowiązkiem przestrzegania godzin posiłków.
21 kwietnia 2019 19:33 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Nie grzesz:-) płacą za to że jesteś tu, a nie tam gdzie chciałbyś. Zawsze to trochę niewola, raz galery, a raz przymusowe sanatorium z obowiązkiem przestrzegania godzin posiłków.

W moim wypadku to wygląda tak-trzeba mnie regularnie wypuszczać na wolność to i Dracula mnie nie wykończy...
21 kwietnia 2019 20:01 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

W moim wypadku to wygląda tak-trzeba mnie regularnie wypuszczać na wolność to i Dracula mnie nie wykończy...

O to to, właśnie bez spacerniaka w pakiecie ani rusz, inaczej nici z posiadania radośnie gaworzącej Opiekunki.