Jak minął dzień 3

12 maja 2019 18:15 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Mapa google 6 przesiadek pokazuje i kilka godzin krótszą drogę.... Za duży stres, tyle razy latać...

Na www.ps.bahn.de 
 
trzy przesiadki, prawie 24 h jazdy i prawie 110 euro
12 maja 2019 18:29 / 3 osobom podoba się ten post
To już jednak pozostaje ten bus... Jak dobra droga i mało krążenia się trafi to mniej niż 24 godziny jedzie. Ostatni był w miarę wygodny, ale trafiają się paskudne. Jakoś ta droga powoli zlatuje. Zwłaszcza powrót.... Nie zniechęciło mnie to do podróży- po udanej wyprawie do Rzymu pod koniec kwietnia planujemy z przyjaciółkami Pragę- jesienią albo wiosną. I tu znalazłam bezpośredni dojazd autobusem- 15 godzin jazdy, cena fajna, zwłaszcza, jak z wyprzedzeniem się kupuje. I nie ma dopłat do bagażu, jak w tanich liniach. Coś za coś...
12 maja 2019 19:00 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

To już jednak pozostaje ten bus... Jak dobra droga i mało krążenia się trafi to mniej niż 24 godziny jedzie. Ostatni był w miarę wygodny, ale trafiają się paskudne. Jakoś ta droga powoli zlatuje. Zwłaszcza powrót.... Nie zniechęciło mnie to do podróży- po udanej wyprawie do Rzymu pod koniec kwietnia planujemy z przyjaciółkami Pragę- jesienią albo wiosną. I tu znalazłam bezpośredni dojazd autobusem- 15 godzin jazdy, cena fajna, zwłaszcza, jak z wyprzedzeniem się kupuje. I nie ma dopłat do bagażu, jak w tanich liniach. Coś za coś...

Zerknęłam z ciekawości na mapę, gdzie teraz jesteś. 
Faktycznie, do Suwałk trzeba niestety jechać, jechać i jechać...
Ja jestem z Olsztyna, a byłam w okolicy Offenburga, więc w tym samym landzie, gdzie Ty teraz jesteś. Nie wyobrażam sobie jechać stamtąd autobusem.
Za pierwszym razem wracałam samolotem z Frankfurtu do Warszawy, a z Wa-wy busem ,tyle,że do Olsztyna ok 3 godz .
Ostatnim razem jechałam z Freiburga do Dortmundu, a dalej samolotem do Szyman, więc ok godz po wylądowaniu byłam w domu.
Nie wiem,dokąd Tobie byłoby lepiej ewentualnie lecieć, do Gdańska ?Czy Warszawa?
Dużo czasu zajęło mi wtedy szukanie połączeń, ale chyba masz kilka lotnisk w okolicy -Stuttgart,Strasburg, Bazylea, Frankfurt,musiałabyś poszukać. W Niemczech korzystam zawsze, jeśli mam większą odległość do pokonania, z Flixbusa, mają dużo połączeń i są dużo, dużo tańsze od pociągów .
Widziałam w Gdańsku na lotnisku,kiedy czekałam na swojego Wagnera do Olsztyna,busy do Suwałk, musiałabyś się dowiedzieć. 
Stąd czy owąd, niestety dłuuuugo 
 
12 maja 2019 19:14 / 3 osobom podoba się ten post
Rodzinka pdp.przyjechala a jakże oczywiście wcześniej niż się tego spodziewałam, pdp.biedaka z poobiedniej pauzy wybudzili!Nie wiedział co się dzieje aż mi go żal bylo .Ale on się im odwdzięczył całe 1.5 h z zamkniętymi oczami leżał nic nie tknął (córka mi zdała relacje bo ja wydyliłam do lodziarni ).A jak wróciłam i oni pojechali dziadek oczy otworzył i zjadł podwieczorek ha,ha.Milego wieczorku ludkowie mili
12 maja 2019 19:16 / 1 osobie podoba się ten post
a jak podładuję tableta, to dokończę oglądanie filmu. Po kwadransie byłem już zszokowany
12 maja 2019 19:27 / 1 osobie podoba się ten post
Wiadomości czytam, ale filmu oglądać nie chcę. Ale dobrze, że powstał, ze się o tym mówi. Nie rozumiem stwierdzeń 'ataki na kościół" . To ataki na bezkarnych przestępców, a skoro jakaś instytucja pomagała w ich ukrywaniu, to też powinna za to odpowiedzieć. Jakoś chyba nikt nie miałby pretensji, gdyby jakaś np. rada gminy, czy zarząd fabryki miałby ponieść konsekwencje ukrywania przestępców. Nikt nie mówiłby chyba "atak na gminę, czy fabrykę". Tylko, ze trzeba to naprawić.
12 maja 2019 19:27 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

:ogladam tv: a jak podładuję tableta, to dokończę oglądanie filmu. Po kwadransie byłem już zszokowany:-(

Obejrzałam cały z przerwami.Luke to było jest i będzie, ale bardzo dobrze że sprawę nagłaśniają.Straszna to krzywda zostawia piętno na całe życie .Mam wyrobione określone zdanie na temat kleru i kościoła katolickiego już dawno....Autorytet kościoła legł w gruzach.....
12 maja 2019 19:30 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Dlatego albo bus, albo zmiana klimatu pozostaje:-) Tego drugiego nie wykluczam. Dobrze mi tu, to jeżdżę. Ale wiadomo, różnie być może. To wtedy jedno z kryterium to może być położenie miejsca zlecenia. Ale nie wiem, czy moja firma ma zlecenia bliżej granicy:-) Ale nic nie wykluczam. I nie planuję za dużo.

Gdybyś zdecydowała się na zmianę klimatu, to NRW,dla nas z północy Polski,jeśli lubi się latać, bardzo pasuje 
Dűsseldorf, Kolonia,Dortmund-1,5 godz i jestem w Polsce. 
Na szczęście moja "agentura "ma  dużo ofert w tym regionie 
12 maja 2019 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
Bliższe lotniska są w Kownie, czy Wilnie. Ale tu mi jest dobrze- miło, bezstresowo, ładne tereny dookoła, babcia zgodna, obsługa (jest na wózku) na ten moment nie sprawia mi trudności, warunki ok. Sporo jeszcze tu obok do zobaczenia- lubię zwiedzać. To na razie tymi busami pojeżdżę- przesiadki męczą, zwłaszcza kilka z większym bagażem niż plecak.
Ale jeśli bym miała zmienić miejsce, to może rzeczywiście sprawdzę, gdzie latają samoloty z Litwy i pod tym kątem będę szukać nowego zlecenia? Wygodna się robię...
12 maja 2019 19:37 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Obejrzałam cały z przerwami.Luke to było jest i będzie, ale bardzo dobrze że sprawę nagłaśniają.Straszna to krzywda zostawia piętno na całe życie .Mam wyrobione określone zdanie na temat kleru i kościoła katolickiego już dawno....Autorytet kościoła legł w gruzach.....

Zgadzam się. Jestem katolikiem, ale wierzę w Boga, a nie w kler i jego przedstawicieli. Już dawno pozbyłem się złudzeń, zwłaszcza od początków ekspansji "łojca dyrechtora" 
12 maja 2019 19:38 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Bliższe lotniska są w Kownie, czy Wilnie. Ale tu mi jest dobrze- miło, bezstresowo, ładne tereny dookoła, babcia zgodna, obsługa (jest na wózku) na ten moment nie sprawia mi trudności, warunki ok. Sporo jeszcze tu obok do zobaczenia- lubię zwiedzać. To na razie tymi busami pojeżdżę- przesiadki męczą, zwłaszcza kilka z większym bagażem niż plecak.
Ale jeśli bym miała zmienić miejsce, to może rzeczywiście sprawdzę, gdzie latają samoloty z Litwy i pod tym kątem będę szukać nowego zlecenia? Wygodna się robię...

Mnie też się tam podobało, było to miejsce u tej babci "z sercem na dłoni ",całkowicie samoobsługowej, jeśli chodzi o mycie czy toaletę .
Okolice przepiękne, wiele szlaków do wędrowania, dużo wolnego czasu, ale niestety baaardzo daleko, jak dla mnie .
Ja już jakiś czas temu zrobiłam się wygodna, jeśli chodzi o podróżowanie 
12 maja 2019 19:46 / 2 osobom podoba się ten post
Cóż ja już u siebie , babcie położyliśmy po 19 a dziadek obrażony poszedł zaraz za nią . Dziś po raz kolejny chciał mi dowalić i spytał czy mój narzeczony się cieszy że zaraz będę w domu .
Powiedziałam mu że cieszy się ogromnie bo nie będzie musiał patrzeć jak się mecze tutaj i kibicuje mi abym znalazła lepsza sztele ..  dziadek nie powiedział ani słowa haha 
Obrażony grom wie na co ale ignorować i jeszcze raz ignorować .. zaraz lecę pod prysznic i potem do wyrka  
 
12 maja 2019 19:52 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Zerknęłam z ciekawości na mapę, gdzie teraz jesteś. 
Faktycznie, do Suwałk trzeba niestety jechać, jechać i jechać...
Ja jestem z Olsztyna, a byłam w okolicy Offenburga, więc w tym samym landzie, gdzie Ty teraz jesteś. Nie wyobrażam sobie jechać stamtąd autobusem.
Za pierwszym razem wracałam samolotem z Frankfurtu do Warszawy, a z Wa-wy busem ,tyle,że do Olsztyna ok 3 godz .
Ostatnim razem jechałam z Freiburga do Dortmundu, a dalej samolotem do Szyman, więc ok godz po wylądowaniu byłam w domu.
Nie wiem,dokąd Tobie byłoby lepiej ewentualnie lecieć, do Gdańska ?Czy Warszawa?
Dużo czasu zajęło mi wtedy szukanie połączeń, ale chyba masz kilka lotnisk w okolicy -Stuttgart,Strasburg, Bazylea, Frankfurt,musiałabyś poszukać. W Niemczech korzystam zawsze, jeśli mam większą odległość do pokonania, z Flixbusa, mają dużo połączeń i są dużo, dużo tańsze od pociągów .
Widziałam w Gdańsku na lotnisku,kiedy czekałam na swojego Wagnera do Olsztyna,busy do Suwałk, musiałabyś się dowiedzieć. 
Stąd czy owąd, niestety dłuuuugo :-(
 

Ja z Braniewa , twoje okolice 
Ja jestem obecnie pół godziny drogi od Münster Ale Jade ponad 1100 km i ostatnio 18 h w busie nie raz było 29 . Zastanawiam się nad sindbadem albo tym flixbusem ..
12 maja 2019 20:07
Ewelina645

Ja z Braniewa , twoje okolice 
Ja jestem obecnie pół godziny drogi od Münster Ale Jade ponad 1100 km i ostatnio 18 h w busie nie raz było 29 . Zastanawiam się nad sindbadem albo tym flixbusem ..

Sindbadem nie jechałam bardzo dawno, jakieś 10 lat na pewno .
Flixbusem w Polsce też nie, ale w DE tak i zawsze byłam zadowolona, szczególnie z ceny
Można zamówić na niemieckiej, albo na polskiej stronie, płacić w dowolnej walucie .
Tylko on-line można zamówić, bilet albo drukować, albo w telefonie .
A do tej pory czym jeździlaś ?
 
12 maja 2019 20:12
Jesteś w pięknym mieście, szkoda,że w pracy nie pięknie 
Masz stamtąd chyba niezbyt daleko do Dortmundu, samolotem nie lepiej?