Co dzisiaj gotujesz na obiad? 14

20 maja 2019 13:47 / 2 osobom podoba się ten post
Napiszę, napiszę i to nawet chętnie, ale teraz jakoś mi się nie chce...
20 maja 2019 16:17 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Ty nie nasycona,nie nasycona !!!
A to jeden z grzechów głównych, zabrzmiałby dobrodziej z ambony na Ciebie, oj zgromiłby Cię bardzo!
Ja też nie wiem po co tu wlałam, już tak mnie się chciało tego Twojego makaronu ze szparagami, chciałam tylko ten Twój przepis znaleźć, a teraz tak mi już tutaj wszyscy w głowie namieszali,że już sama nie wiem, czego mi się chce. 

A ja bym też na ambonę wlazła i księży zgromila, że w piątki mieso wchłaniają łapczywie sama widziałam jak na plebanii byłam a ksiądz nogę od kury obrabiał, we piątek własnie
20 maja 2019 16:19 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

To wklejam ten Konwaliowy, który skopiowałam:
"Robiłam z makaronem spaghetti pychota
Na patelnię podsmaż szparagi (zdrewniałe końcówki weg)+ cebula + czosnek+cukinia+pieczarki + przyprawy + śmietaną na koniec makaron ugotowany wcześniej + świeża bazylia + pietruszką ,jak już na talerzu posypać parmezanem albo innym"
 
Nie miałam cukinii i pieczarek, ale za to resztkę sosu holenderskiego z poprzedniego dnia.
Było pyszne, mozna kombinować z tym, co jest w lodówce. O serze do sosu nie pomyślałam. Babci też smakowało.

Ja pierniczę mój przepis w necie krąży Brawo dziewczyny 
20 maja 2019 16:26 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Ja pierniczę mój przepis w necie krąży :smiech2:Brawo dziewczyny :oklaski:

Co więcej- smakuje!!!
20 maja 2019 17:23 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Co więcej- smakuje!!!

20 maja 2019 19:24 / 4 osobom podoba się ten post
Super muszę w domu spisać wszystkie wasze przepisy
Lubię takie makarony czy ryże z warzywami i lepiej jak ziemniaki i mięso zwłaszcza że teraz czas na warzywa ale ten niejadek tu aż mi przykro
Ma dziadek głupi zwyczaj jak obiad jest taki jak on chce to pochwali a jak nie to nawet prosiak dziękuję nie powie . Chamstwo i tyle egoistą .. oby następne miejsce trafiło się lepsze 
20 maja 2019 19:52 / 3 osobom podoba się ten post
Tutaj jak babci smakuje (przeważnie) to chwali, a jak nie pochwali, to znaczy, że jej nie pasowało. Ale ona taka, że wszystko zje i nic nie powie. To po tym poznaję, co mam jej robić. Ale ogólnie zadowolona. I mówi, że Polki dobrze gotują!
20 maja 2019 20:54 / 2 osobom podoba się ten post
Tak sobie tutaj piszemy, o tym co gotujemy ,w garnki sobie zaglądamy, a może nowy topik utworzymy, tylko przepisy, łatwiej będzie coś znaleźć, taki np  Przepisy z Opiekunowa?
Ten oczywiście zostawiamy, chwalimy się tym co gotujemy, często pomaga, jak się nie ma pomysłu na daną chwilę, a przepisy  w osobnym topiku. 
Co Wy na to?
20 maja 2019 21:16 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tak sobie tutaj piszemy, o tym co gotujemy ,w garnki sobie zaglądamy, a może nowy topik utworzymy, tylko przepisy, łatwiej będzie coś znaleźć, taki np  Przepisy z Opiekunowa?
Ten oczywiście zostawiamy, chwalimy się tym co gotujemy, często pomaga, jak się nie ma pomysłu na daną chwilę, a przepisy  w osobnym topiku. 
Co Wy na to?

Oczywiście Gusiu i do dzieła, jako inicjatorka pomysłu
20 maja 2019 21:39 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Oczywiście Gusiu i do dzieła, jako inicjatorka pomysłu:-)

No nie, taki świetny pomysł miałam, ale tego,że ja mam zacząć i pisać ,nie przewidziała!
Co tam,poczekam jeszcze trochę, może ktoś na ochotnika się zgłosi 
21 maja 2019 08:14 / 2 osobom podoba się ten post
Pulpeciki w sosie z makaronem.  
21 maja 2019 12:55 / 2 osobom podoba się ten post
Czas na spaghetti ze szpinakiem i serem pleśniowym:
Przepis na sos:
Na patelni ląduje cebula trzeba ją poddusić trochę zeszklić następnie szpinak mrożony i dusimy. 
Dodajemy ser pleśniowym i czekamy aż się na tej patelni rozpuści.
Dodajemy czosnek(2 ząbki) przeciśnięty przez prasie i 2 łyżki naturalnego jogurtu
Doprawiamy solą i pieprzem
Łączymy z makaronem 
My z pdp uwielbiamy makaron raz w tyg musi być
   Ser zanim wyląduje na patelni kroimy w kostkę
 
21 maja 2019 13:12 / 2 osobom podoba się ten post
A u mnie była dzisiaj tylko zupa 
Zupa krem z zielonego groszku, piękny kolor, ożywił ten szary dzień,a smak id razu poprawił humor 
Na deser, jogurt grecki i owoce-maliny,jagody, jeżyny 
21 maja 2019 14:03 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie też...wreszcie zupa, a pdp szparagi i cała otoczka z masłem i sosem. Wszystko na osobnych, podgrzewanych talerzach, haha. Trzeba już mieć jakieś kuku. A jutro autorskie dzieło dziadka, z przepisu sprzed 20 lat, haha, Ale o tym później
21 maja 2019 14:06 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Czas na spaghetti ze szpinakiem i serem pleśniowym:
Przepis na sos:
Na patelni ląduje cebula trzeba ją poddusić trochę zeszklić następnie szpinak mrożony i dusimy. 
Dodajemy ser pleśniowym i czekamy aż się na tej patelni rozpuści.
Dodajemy czosnek(2 ząbki) przeciśnięty przez prasie i 2 łyżki naturalnego jogurtu
Doprawiamy solą i pieprzem
Łączymy z makaronem :glodny:
My z pdp uwielbiamy makaron raz w tyg musi być:-)
   Ser zanim wyląduje na patelni kroimy w kostkę
 

Też wg Twojego przepisu zrobię choćby dla siebie, ale dam mu spróbować, a co