Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

13 kwietnia 2021 22:11 / 3 osobom podoba się ten post
Naleśniki z wiśniami. Zjedzone wszystko, a myślałam,  że zostanie na jutrzejsze śniadanie
14 kwietnia 2021 10:13 / 2 osobom podoba się ten post
Naleśniki z wiśniami
14 kwietnia 2021 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
Udziec z indyka sie piecze w piekarniku .Co dalej ?nie wiem .Jest jeszcze czas na ostateczne decyzje 
14 kwietnia 2021 13:22 / 4 osobom podoba się ten post
Sałatka makaronowa z feta prawdziwą oliwkami pomidorem i innymi dodatkami :)
Machnę jeszcze leniwe z wiejskiego twarogu na specjalne życzenie Mamy :D 
Odkryłam do nich mega pyszny sosik waniliowy ?
14 kwietnia 2021 13:54 / 3 osobom podoba się ten post
Improwizowane ragout mięsno -warzywne. Duzo bakłażana, papryki, zielonej fasolki i drobiowe mięsko. Do tego makaron z ciecierzycy. Byłam ciekawa co to jest. Nawet, nawet, ale ciecierzyca lepsza. 
15 kwietnia 2021 08:20 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś robię sobie barszcz czerwony na wędzone j kielbasie z zamrażarki bo mam tego dużo. Do tego ziemniaki z cebulką i skwarkami. 
15 kwietnia 2021 08:49 / 4 osobom podoba się ten post
Ryba , ryż , brokuły sałata , maliny
15 kwietnia 2021 15:22 / 4 osobom podoba się ten post
Po wczorajszym, twardym, schabowym z kością dziś leniwie- będziemy coś zamawiać.
Kolejna próba zrobienia kotleta nieudana, niestety. Z resztą potraw jakoś się zgraliśmy z podopiecznym, tylko jak usłyszę słowo "kotlet" to wszystko mi opada
Tym razem próbowałam go poddusić wedle zaleceń koleżanek. NIc z tego...
15 kwietnia 2021 16:59 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Po wczorajszym, twardym, schabowym z kością dziś leniwie- będziemy coś zamawiać.
Kolejna próba zrobienia kotleta nieudana, niestety. Z resztą potraw jakoś się zgraliśmy z podopiecznym, tylko jak usłyszę słowo "kotlet" to wszystko mi opada:-)
Tym razem próbowałam go poddusić wedle zaleceń koleżanek. NIc z tego...

To potrenuj schabowego w domu, jak będziesz  głowa do góry  ja go zawsze dobrze rozbijam i nakłuwam, choćby widelcem
15 kwietnia 2021 20:40 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Po wczorajszym, twardym, schabowym z kością dziś leniwie- będziemy coś zamawiać.
Kolejna próba zrobienia kotleta nieudana, niestety. Z resztą potraw jakoś się zgraliśmy z podopiecznym, tylko jak usłyszę słowo "kotlet" to wszystko mi opada:-)
Tym razem próbowałam go poddusić wedle zaleceń koleżanek. NIc z tego...

Spróbuj kotlet z kością ale z cielęciny  mi zawsze wychodzi miękki. 
16 kwietnia 2021 07:29 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Spróbuj kotlet z kością ale z cielęciny  mi zawsze wychodzi miękki. 

To nie przejdzie. Tu się trzeba stosować do tego, co lubi pdp. Chyba, że zaproponuję i się zgodzi Jak raz nie było piersi kurczaka, to kupiłam z indyka. Jadł, i widziałam, że mu "rośnie". W końcu stwierdził, że indyka nie lubi, i czy to przypadkiem nie indyk...
16 kwietnia 2021 07:44 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

To nie przejdzie. Tu się trzeba stosować do tego, co lubi pdp. Chyba, że zaproponuję i się zgodzi:-) Jak raz nie było piersi kurczaka, to kupiłam z indyka. Jadł, i widziałam, że mu "rośnie". W końcu stwierdził, że indyka nie lubi, i czy to przypadkiem nie indyk...

Ale indyk to najzdrowsze mięso niestety jest trochę twardsze niż pierś z kurczaka ..
Może go przekonasz
16 kwietnia 2021 07:49 / 2 osobom podoba się ten post
Makaron z sosem pieczarkowym i pieczarkami brokuły
16 kwietnia 2021 08:22 / 3 osobom podoba się ten post
Tak jak w powitajkach było. Mielone, ziemniaki i marchewka z groszkiem. Tarta z budyniem, gruszkami i kruszonką już siedzi w piekarniku. Psiapsiółki dziś do mnie wbijają. Ostatni raz bo każda po niedzieli w różne strony do DE się wybiera. 
16 kwietnia 2021 09:21 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Po wczorajszym, twardym, schabowym z kością dziś leniwie- będziemy coś zamawiać.
Kolejna próba zrobienia kotleta nieudana, niestety. Z resztą potraw jakoś się zgraliśmy z podopiecznym, tylko jak usłyszę słowo "kotlet" to wszystko mi opada:-)
Tym razem próbowałam go poddusić wedle zaleceń koleżanek. NIc z tego...

Ten niemiecki schab to nie jest taki jak nasz polski. Zwłaszcza jesli w plastrach kupujesz i życzą sobie bez panierki . Może młody Ci zademonstruje jak się smazy , żeby było po ichniemu?