Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

26 listopada 2020 19:40 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

No.co? Czekacie na nowe menu?:klotnia: 
Nie ma dobrze wiecie ze na 2 dni zazwyczaj robie:umowa: to nie restauracja z non stop nowym fresh  menu:hihi:
Dzis wersja podsmazanych ziemniaczkow i podgrzewanych kotlecikow z handchenem
A ze kawa o  jest o 15 to Natürlich i zakącha jakas:smiech3: to co zle?  :wystawia jezyk1:

Clio, a te "handcheny " to co za jedne, bo nie znam?
Ja dzisiaj nagotowałam zupy lauchowo-kartoffelowej . Miała być na dwa dni, no ale qrcze, tak smaczna wyszła że zjadłyśmy wsztstko, naprawdę. Dolewałyśmy aż nie było co dolewać . Pedepcia już nawet swojego jogurta na deser nie chciała, żeby smak zupki na dłużej został .
Jutro chyba Spitzkhol będzie. Niech się babcia cieszy. 
Żebyście widzieli z jakim apetytem ona je. Czysta przyjemność patrzeć i nie mniejsza dla niej gotować. 
Ostatnio raz w tygodniu robię naszą sałatkę selerową i mamy na dwie kolacje. Takiej dobrej sałatki ,jak mówi, nigdy wcześniej nie jadła. Patrząc jak znika z jej talerza , to chyba prawda
 
26 listopada 2020 20:13 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Clio, a te "handcheny " to co za jedne, bo nie znam?:oczko1:
Ja dzisiaj nagotowałam zupy lauchowo-kartoffelowej :-). Miała być na dwa dni, no ale qrcze, tak smaczna wyszła że zjadłyśmy wsztstko, naprawdę. Dolewałyśmy aż nie było co dolewać :lol1:. Pedepcia już nawet swojego jogurta na deser nie chciała, żeby smak zupki na dłużej został :-).
Jutro chyba Spitzkhol będzie. Niech się babcia cieszy. 
Żebyście widzieli z jakim apetytem ona je. Czysta przyjemność patrzeć i nie mniejsza dla niej gotować. 
Ostatnio raz w tygodniu robię naszą sałatkę selerową i mamy na dwie kolacje. Takiej dobrej sałatki ,jak mówi, nigdy wcześniej nie jadła. Patrząc jak znika z jej talerza , to chyba prawda:lol3:
 

Piers z kurczaka poprostu w panierce 
Ja sie ciesze bo Dziadek tez ładnie wsuwa a to zawsze mily widok jak ugotujesz zrobisz i ktos rąbie ino uszy tańcują  i zawszę spore te porcyjki obiadowe nakładam to widze że Dziadek je wiec daje duzo.niech sobie poje.nigdy nie wiadomo czy po moich  32 dniach tlustych nie nadejsda 32 chude
A i zupy jak zrobie to jeszcze  dolewke daje zawsze. No niech wsuwa.
27 listopada 2020 11:07 / 3 osobom podoba się ten post
Spitzkhol eintopf-kapusta, marchewka i ziemniaki razem gotowane, a później pociapane. Doprawione porządnie -sól, pieprz, kminek mielony, liść laurowy i ziele angielskie. 
Babcia już się nie może doczekać 
27 listopada 2020 12:59 / 3 osobom podoba się ten post
Rybka, frytki i sałata z sosem winegret. Na, deser.... O nie, nie żadna galaretka  kawka  tylko bo rano czasu brakło na wypicie drugiej kawki. 
27 listopada 2020 15:58 / 3 osobom podoba się ten post
Filet z indyka, ziemniaki, kiszona zasmażana, sałata lodowa. Dla pdp zamiast kiszonej, brukselka z wody.
Wczoraj makaron z sosem bolognese, dla nich, a sobie zrobiłem bratnudeln z, boczkiem i sosem. 
27 listopada 2020 16:00 / 3 osobom podoba się ten post
Spaghetti Bolognese kropka
A potem kawa ciacho znow szarlotka ale jakaaa jabłek fullll i cynamonu sporo tak lubie 
27 listopada 2020 16:06 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Rybka, frytki i sałata z sosem winegret. :gotowanie:Na, deser.... O nie, nie żadna galaretka :smiech3: kawka :kawa: tylko bo rano czasu brakło na wypicie drugiej kawki. :-)

Dzien bez galaretki? no nie wierze
27 listopada 2020 16:10 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Spaghetti Bolognese kropka:lol3:
A potem kawa ciacho znow szarlotka:piecze ciasteczka: ale jakaaa jabłek fullll i cynamonu sporo tak lubie:mniam: 

Właśnie podobną żeśmy skończyły 
Cieniutko ciasta na spodzie, dużo jablek i oprócz cynamonu dodałam tym razem ociupinkę mielonych goździków, cieniutko ciasta na górze. Pychotka.
Pedepcia już pyta kiedy znowu ją "upieczemy ". My !
27 listopada 2020 16:12 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Spitzkhol eintopf-kapusta, marchewka i ziemniaki razem gotowane, a później pociapane. Doprawione porządnie -sól, pieprz, kminek mielony, liść laurowy i ziele angielskie. 
Babcia już się nie może doczekać :oczko1:

Pociapane i to sa prawdziwe przepisy recepty  
27 listopada 2020 16:17 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Właśnie podobną żeśmy skończyły :mniam:
Cieniutko ciasta na spodzie, dużo jablek i oprócz cynamonu dodałam tym razem ociupinkę mielonych goździków, cieniutko ciasta na górze. Pychotka.
Pedepcia już pyta kiedy znowu ją "upieczemy ". My !:smiech3:

No ja te bym chetnie powciskala jakies  apierdolki...migdaly moze..czy cus nie wiem  ale daj spokoj te bio zakupy troche kosztuja  juz nie kupowalam pierdol bo jak bym tak miala to  by bylo bezahlen przy kasie.
28 listopada 2020 08:39 / 3 osobom podoba się ten post
Pierś z kurczaka w sosie słodko Kwaśniewski z ananasem plus ryż.  Na deser ??? lody. 
28 listopada 2020 11:35 / 3 osobom podoba się ten post
Juz pyrka sobie zupa kalafiorowa  ulubiona ponoć dziadka wiec robie na 2 dni
Rano po sniadaniu zrobiłam salatke warzywna z majo wiec tez bedziemy jesc 2 dni na sniadanie i kolacje hehe 
A po pausie jest szarlotka jeszcze na 2 dni 
A wiec laba start 
29 listopada 2020 09:10 / 3 osobom podoba się ten post
Schab w sosie, ziemniaki i surówka z czerwonej kapusty. Na deser nic . Na 15 ma przyjechać syn z synowa z ciastem . Akurat będzie do kawy. 
29 listopada 2020 09:17 / 3 osobom podoba się ten post
Karmazyn smażony, ziemniaki, szpinak i warzywa gotowane. 
29 listopada 2020 10:39 / 3 osobom podoba się ten post
tu dzis nie bedzie wpisu