Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

30 listopada 2020 13:00 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Zupa jarzynowa, placki z jabłkami, na jogurcie i qwarka dorzucę, który to znudził się babci ostatnio. Na kolację znowu robię sałatkę selerową o którą pedepcia się dopomina. Raz w tygodniu musi być i już!:-). Chwilę po obiedzie już nie pamięta co jadła, ale tę sałatkę zapamiętała :oczko:

Gosia, podrzuć przepis na sałatkę,bo mój lubi a ja w tym temacie mało kumata ????
30 listopada 2020 13:04 / 2 osobom podoba się ten post
Makaron świderki, sos ze słoika, jeszcze ekstra bazylia, oregano, papryką ostra w proszku, pietruszka suszona. Te sosy są gęste i dobre. 
30 listopada 2020 13:04 / 3 osobom podoba się ten post
W pierwszy dzień się nie wysililam,dwa małe sznycle, puree ziemniaczki,czerwona kapustka a seniorowi do popicia pifko bezalkoholowe.
30 listopada 2020 13:06 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Makaron świderki, sos ze słoika, jeszcze ekstra bazylia, oregano, papryką ostra w proszku, pietruszka suszona. Te sosy są gęste i dobre. 

Luke, możesz wstawić zdymotko tego sosu w słoiczku?
30 listopada 2020 13:20 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Gosia, podrzuć przepis na sałatkę,bo mój lubi a ja w tym temacie mało kumata ????

Bardzo proszę, najlepsza i  najszybsza sałatka 5 składników z selerem 
-słoik selera, nie z tych całkiem tanich,     bo żółty i nierówno pokrojony  
- 2-3 jajka ugotowane na twardo 
-biała część pora drobno pokrojona 
-kilka plastrów ananasa (u mnie 4) z   puszki 
-trochę szynki konserwowej, z piersi,   czy  co kto lubi ,turaj robię z szynkową,   tą  w plastrach ,tak 6-7 plastrów 
  
 1.Selera odcedzam z zalewy, nie odciskam za mocno, można trochę drobniej pokroić, ale musu nie ma
2. Wursta szynkowego kroję w kostkę 
3. Pora drobno kroję 
4.jajka kroję w kostkę 
5.ananasa kroję w kostkę 
 
Wszystko mieszam w misce, trochę solę,dużo pieprzę ,dodaję kilka łyżek majonezu (z dekoracyjnym Winiary najlepiej mi smakuje),mieszam, próbuję, dosmaczam i gotowe. Niech trochę postoi w lodówce, ale jak na już, to nie musi. 
Ta porcja wystarcza mnie i pedepci na 2 kolacje.  Patrząc jak babcia wsuwa, zjadam tyle, ile mi zostawi 
Nie ma jakichś określonych proporcji, raz jest czegoś mniej, raz więcej. Smakuje zawsze 
 
 
 
30 listopada 2020 13:20 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Luke, możesz wstawić zdymotko tego sosu w słoiczku?


 
Jeszcze Arrabiata... Też polecam
30 listopada 2020 13:22 / 4 osobom podoba się ten post
Luke


 
Jeszcze Arrabiata... Też polecam:-)

Fajne te zdymotko 
30 listopada 2020 13:23 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

O,i podsunęłaś mi pomysł na te parówki :-). Może jutro?
A pamięta ktoś krokiety parówkowe ,w naleśnikach,z serem, keczupem i panierowane? 
Raczej chyba nie, bo to przepis z lat 80-tych :lol3:

Robię  często takie krokiety z parówkami. Zapiekam w piekarniku i podaje często z czystym barszczem czerwonym. 
30 listopada 2020 13:28 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Robię  często takie krokiety z parówkami. Zapiekam w piekarniku i podaje często z czystym barszczem czerwonym. 

No  proszę, a ja myślałam, że to zapomniany przepis. Chociaż mój starszy syn ,Twoj rówieśnik, też je lubi i robi. Jeszcze kiełbasę w piwie od czasu do czasu sobie przypominamy. Każde z moich dzieci ją lubi i umie przyrządzić. 
W dawnych czasach to była stała pozycja na imprezach 
30 listopada 2020 14:13 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Fajne te zdymotko :lol3:

Kcesz, to Ci wyślę sfoje zdymotko
30 listopada 2020 14:50 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Kcesz, to Ci wyślę sfoje zdymotko:zawstydzony::smiech3:

Chyba nie kcem, Bojan siem 
30 listopada 2020 15:25 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dziś post. Palacinki z malinami dla dziadka , dla mnie sałata grecka. W zasadzie i tak tylko fetę wyjadłam 
30 listopada 2020 15:26 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A siebie za jakie grzechy będziesz głodówką karać?:zaskoczenie1::lol3:

Już nieaktualne- dowartościowałam się 
30 listopada 2020 15:30 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

O,i podsunęłaś mi pomysł na te parówki :-). Może jutro?
A pamięta ktoś krokiety parówkowe ,w naleśnikach,z serem, keczupem i panierowane? 
Raczej chyba nie, bo to przepis z lat 80-tych :lol3:

Jest aktualizacja. Wersja dla millenialsów. W zasadzie to samo , tylko się z parówek folijki nie zdejmuje 
30 listopada 2020 15:48 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jest aktualizacja. Wersja dla millenialsów. W zasadzie to samo , tylko się z parówek folijki nie zdejmuje :lol2:

Parówki w folijce?
Chciałam zdziwioną buźkę wstawić, ale jak przeczytałam dzisiaj, że chyba Evvex, grzanki z papierka do zupy robiła, przy nich parówki w folijce to pikuś