Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

02 grudnia 2020 18:05 / 2 osobom podoba się ten post
Też chyba nie robię leczo, tylko ratatouille... bo dodaję cukinii...
 
https://gotowanie.onet.pl/porady/robert-maklowicz-punktuje-bledy-polakow-okazuje-sie-ze-zle-robimy-leczo/rx9yyw3
 
 
03 grudnia 2020 16:14 / 3 osobom podoba się ten post
Obiad:zupka ulbiona kalafiorowa z dokładka 
Podwieczorek: +rano kupilam duuze ciacho weinachtowe Stollen  
Kolacja: kanapeczki (2duzee chleby kupilam)
03 grudnia 2020 17:06 / 2 osobom podoba się ten post
Udka na ostro, krokiety ziemniaczane i sałata.
Wczoraj piekłam sernik, który bym Bzik nazwała, albo jak kto woli p.....ec ( u  mnie w domu nikt nie mówi tak brzydko).
Wariactwo polegało na posmarowaniu czekoladowego spodu konfiturą żurawinową, na to ser, jeszcze raz mazanki z konfitury i polewa z gorzkiej czekolady na wierzch. Podkręcona whisky. 
03 grudnia 2020 17:15 / 3 osobom podoba się ten post
Jutro ja przejmuje  PDP i kuchnię Zakupiłam składniki  do zupy krem z dyni z mleczkiem kokosowym. Zaserwuję również  placki ziemniaczane  z dodatkiem  szpinaku....tak że  zdrowo  jutro  będzie  
03 grudnia 2020 17:33 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Jutro ja przejmuje  PDP i kuchnię :-)Zakupiłam składniki  do zupy krem z dyni z mleczkiem kokosowym. Zaserwuję również  placki ziemniaczane  z dodatkiem  szpinaku....tak że  zdrowo  jutro  będzie :gotuje: 

A jak to jest zez szpinakiem? 
03 grudnia 2020 17:52 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

A jak to jest zez szpinakiem? :lol2:

Takie ładne będą...zielone  A.Lewandowska ostatnio  poleca.
05 grudnia 2020 11:38 / 4 osobom podoba się ten post
Miałam zanmrożony wywar to na tym wywarze zupa jarzynowa , mix warzyw plus trochę ryżu wrzuciłam. Zupa ze śmietaną ( bez hejtu proszę ) plus dużo koperku. 
05 grudnia 2020 13:10 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj krem z dyni z grzankami. Nie umiem, jak Evvex chyba, robić grzane z papierka, to z chleba tostowego zrobiłam 
Część z mlekiem kokosowym, dla mnie, a część bez, dla babci, bo nie lubi kokosów. Zostało na jutro, bo duży gar ugotowałam ,ale połowa i tak poszła. 
Babcia trzy razy dokladała,taka była smaczna  . Wykorzystałam dynię hokkaido z dekoracji jesiennej w pokoju 
06 grudnia 2020 12:42 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie był dzisiaj sznycel po bawarsku,moja ulubiona sałatka z pory,jabłka plus jogurt grecki.Senior wymiótł cały talerz, aż byłam zszokowana,bo to naprawdę duża porcja była.Jako Nachspeise zrobiłam  budyń waniliowy i ?. Moją  porcję dokończę wieczorem ?
06 grudnia 2020 13:28 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś żadnego obiadu nie mamy. Trzyma nas jeszcze śniadanko o 10 i ciacho... Fajnie
07 grudnia 2020 12:18 / 3 osobom podoba się ten post
serwuje dzis:
 Nudeln z cukinia & champions w sosie serowo śmietanowym  
Podwieczorek: kawa+ jakas specjalna bulka z rodzynkami migdalami( swiateczne) co syn na mikolaja dziadkowi/nam przyniósł 
07 grudnia 2020 16:47 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaki, mielone, sałata, jogurt wiśniowo-daktylowy na deser. To było. Nie było buraczków do mielonych, a miały być. Ale sałata zmarnowałaby się w lodówce czekając na swoją kolej, a buraczki, upieczone, w folię opatulone, mogą poczekać. 
07 grudnia 2020 16:53 / 3 osobom podoba się ten post
A swoją droga ciekawe ile wydajecie na tydzien na zakupy dla 2 osob was i 1 pdp.. ...w jakich kwotach sie..miescicie..lub staracie czy moze hulaj dusza obowiązuje   jak beda juz  podpisy pod lista i odbędzie sie zebranie to wam powiem 
07 grudnia 2020 17:31 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

A swoją droga ciekawe ile wydajecie na tydzien na zakupy dla 2 osob was i 1 pdp.. :rozmysla: ...w jakich kwotach sie..miescicie..lub staracie czy moze hulaj dusza obowiązuje :niebo pieklo:  jak beda juz  podpisy pod lista i odbędzie sie zebranie to wam powiem :hihi:

Hulaj dusza to nie...
Średnio 200 euro na dwa tygodnie . Jakies zakupy typu patelnia czy coś, co w domu potrzebne,majtki windlowe, kwiaty do domu,fryzjer, i takie tam inne, jak np wcześniej wyjścia do kawiarni czy restauracji, to są na to extra geldy . W zależności od potrzeb . Syn zostawia 200 kieszonkowego na takie wlaśnie wydatki,a jak się kończą, to nowa dostawa . Ale też nie tak ,że wydaję bez zastanowienia. Teraz się nie wychodzi ,to kupilam np dobrą patelnię. 
Te 100 euro to tylko na jedzenie. A nie, jeszcze środki do prania i sprzątania z nich kupuję. Przeważnie  wystarcza, a jak nie, i faktycznie coś extra wypadło żeby kupić, to nie ma problemu. Po prostu zgłaszam zapotrzebowanie na kasę i albo kasa przyjeżdża, albo dostaję na moje konto . Wtedy parę euro więcej, zebym sama prowizji nie musiała płacić przy wypłacie w bankomacie . 
07 grudnia 2020 17:50 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

A swoją droga ciekawe ile wydajecie na tydzien na zakupy dla 2 osob was i 1 pdp.. :rozmysla: ...w jakich kwotach sie..miescicie..lub staracie czy moze hulaj dusza obowiązuje :niebo pieklo:  jak beda juz  podpisy pod lista i odbędzie sie zebranie to wam powiem :hihi:

Raz mi się zdarzyło na ''oszczędnych'' trafić, od tamtej pory ustalam z agenturą lub jak dzwonią do mnie rodziny to mam to w zestawie pytań obowiązkowych. Również co do kuchni, zawsze mówię że mogę gotować wszystko i wedle życzenia, ale lubię sama wybierać składniki i sama gotować. Zwyczajnie nie nadaję się na pomoc kuchenną i męczy mnie to okropnie. Tutaj nie ma problemu, wydaję ile chcę i gotuję co chcę, generalnie na 3 osoby lubiące dobre jedzenie ale bez wydziwiania to 120e czasem 100 na tydzień w zupełności wystarczy. Na pozostałe potrzeby są dodatkowe pieniądze.