Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

09 stycznia 2021 16:13 / 4 osobom podoba się ten post
Ja dziś zrobiłam sznycelki  z indyka  w sosie,  do tego  ziemniaczki  puree i sałatkę  grecką. Zachwytów  nie było końca.  Za to jutro mam  lekki  problem,  bo babci marzy  się  sałatka  ziemniaczana do ryby. Jeszcze nie robiłam  no ale wspólnymi  siłami  coś zdziałamy .Ja chciałam risotto,  no ale cóż,  babcinka  tak mało je,  że chętnie  spełniam  jej prośby. 
10 stycznia 2021 08:55 / 4 osobom podoba się ten post
Hejka. Myślicie, że wypada dzisiaj podać pizzę ?. Codziennie wymyślam rożniste dania, a dzisiaj nie mam pomysłu. Babcia sama ostatnio wybrała na zakupach z mozzarellą.
10 stycznia 2021 09:24 / 2 osobom podoba się ten post
Moniaa

Hejka. Myślicie, że wypada dzisiaj podać pizzę ?. Codziennie wymyślam rożniste dania, a dzisiaj nie mam pomysłu. Babcia sama ostatnio wybrała na zakupach z mozzarellą.

Zapytaj na co ma ochotę? 
10 stycznia 2021 10:21 / 2 osobom podoba się ten post
Schabowy z zamrażarki ze sylwestra ,ostatni, potem bedzie znów robota ?,oj biedna opiekunka,   kartofle w łupinach, bo tylko takie , kalafior . 
 
Szczerze . Po tych koloniach zagranicznych mam dosc kuchni i gotowanja na rok caly .
I tęsknię za nieużywaniem lodówki. 
10 stycznia 2021 10:24 / 3 osobom podoba się ten post
Moniaa

Hejka. Myślicie, że wypada dzisiaj podać pizzę ?. Codziennie wymyślam rożniste dania, a dzisiaj nie mam pomysłu. Babcia sama ostatnio wybrała na zakupach z mozzarellą.

       niewątpliwie jesteś dobrą opiekunką ale ....  
Moniaaaaaaa !!!!!!!  poluzuj szeleczki 
10 stycznia 2021 10:49 / 1 osobie podoba się ten post
Moniaa

Hejka. Myślicie, że wypada dzisiaj podać pizzę ?. Codziennie wymyślam rożniste dania, a dzisiaj nie mam pomysłu. Babcia sama ostatnio wybrała na zakupach z mozzarellą.

Jeśli macie ochotę, Ty i babcia, to dlaczego nie? Zaproponuj i spytaj się
Jedynie czego nie jem w dzień świąteczny, to jajek sadzonych. Dla mnie to obiad na dzień powszedni. Ale to moje zdanie, nie każdy musi się z nim identyfikować.
Dziś moja babcia zaproponowała morszczuka, więc żaden problem. I dużo warzyw 
10 stycznia 2021 11:00 / 3 osobom podoba się ten post
Gulasz wołowy z papryką , ziemniaki,/ makaron, pieczarki , sałata 
10 stycznia 2021 11:07 / 1 osobie podoba się ten post
Moniaa

Hejka. Myślicie, że wypada dzisiaj podać pizzę ?. Codziennie wymyślam rożniste dania, a dzisiaj nie mam pomysłu. Babcia sama ostatnio wybrała na zakupach z mozzarellą.

Ja osobiście celebruje niedzielne obiady . Taki kulinarny przerywnik tygodnia monotonii.
10 stycznia 2021 12:38 / 2 osobom podoba się ten post
Kamaa84

:-)  :moderator1:  :lol1:   niewątpliwie jesteś dobrą opiekunką ale ....  
Moniaaaaaaa !!!!!!!  poluzuj szeleczki 

Hi hi i dlatego podałam pizzę. I babcia happy ?
11 stycznia 2021 10:57 / 3 osobom podoba się ten post
Najchetniej nic bym nie gotowała dzisiaj... 
11 stycznia 2021 11:58 / 3 osobom podoba się ten post
Ja mam obiad od wczoraj , schabowe z buraczkami no i ziemniaczki z koperkiem, może zrobię jakiś sos gotowiec ale zastanowię się. Jutro nie wiem co gotować  pewnie jakąś zupę na dwa dni bo w czwartek do południa wyjeżdżamy z wnuczkami do rodzinki na wieś, Mają jeszcze ferie więc chcemy im trochę urozmaicić, pomimo że ma być mroźnie..
11 stycznia 2021 13:30 / 4 osobom podoba się ten post
Dziś ryba ze szpinakiem i ryżem. Wszystko jest, to na zakupy nie wychodzę. Ale znów się zacznie wymyślanie. Może uda się teraz na dwa dni ustalać...
11 stycznia 2021 17:10 / 3 osobom podoba się ten post
Wczorajszy gulasz , ziemniaki , pieczarki , brokuły.
11 stycznia 2021 17:27 / 3 osobom podoba się ten post
My dziś  czekaliśmy  na lekarkę  więc  zrobiłam  risotto  z tego co miałam. Wyszlo ekstra na oleju kokosowym, z groszkiem kalafiorem selerem porem marchewką  trochę koncentratu  i mozarelli,  dziadek 3x dokladal  choć dużo nie je.Do tego  sos czosnkowy  z koperkiem  zrobiłam. 
12 stycznia 2021 09:54 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

My dziś  czekaliśmy  na lekarkę  więc  zrobiłam  risotto  z tego co miałam. Wyszlo ekstra na oleju kokosowym, z groszkiem kalafiorem selerem porem marchewką  trochę koncentratu  i mozarelli,  dziadek 3x dokladal  choć dużo nie je.Do tego  sos czosnkowy  z koperkiem  zrobiłam. 

Czyli wyczarowałaś coś z niczego :) Dobrze, że dziadkowi samkowało i ma apetyt.