Co dzisiaj gotujesz na obiad? 16

12 stycznia 2021 10:35 / 6 osobom podoba się ten post
U mnie  trochę  monotematycznie,  znów robię te sznycelki  z indyka  w sosie, ziemniaczki  i sałatka  grecka. Wszystkim  smakowalo  i wszyscy szczęśliwi,  ja muszę  jeszcze to risotto męczyć,  ale  że  chce się odchudzić  to mi pasuje.  Za to jutro  zrobię makaron  z lososiem  w sosie śmietanowym  z suszonymi  pomidorkami. Lubię gotować  , zawsze  coś  od siebie dodam, nigdy żadnych  przepisów  sztywno  się nie trzymam,  są jedynie inspiracją. Kiedyś gotowałam  według 5 przemian i to mi zostało,  aby harmonijnie  połączyć  wszystkie smaki.
12 stycznia 2021 18:26 / 5 osobom podoba się ten post
Zapiekanka z resztek nawet w mikrofali się udała
12 stycznia 2021 19:02 / 5 osobom podoba się ten post
A my też wyjątkowo z resztek... Babcia, wczorajsze ziemniaki i Tzatziki, ja dwudniowy makaron z jabłkami i z jogurtem, a F. świeży makaron z sosem bolognese.
Jutro robię racuchy drożdżowe (wypróbuję 7g suszonych), z jabłkami i rodzynkami. 
13 stycznia 2021 08:14 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa z zielonej fasolki na wołowinie
13 stycznia 2021 12:56 / 4 osobom podoba się ten post
Kotlety schabowe, ziemniaki i marchewkę z groszkiem. 
13 stycznia 2021 18:14 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś był- wydawałoby się- bezpieczny zestaw- jajka sadzone, szpinak i ziemniaczane puree. Cóż tu można zepsuć? A otóż i można- jak się do wszystkiego zamiast soli wsypie cukier Kiedy przeprosiłam podopiecznego (okryłam, co zrobiłam podczas jedzenia), stwierdził, że nic się nie stało. Podosalał i grzecznie zjadł.
15 stycznia 2021 09:29 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj mam sporo rzeczy do ogarnięcia, na szybko zrobię naleśniki. 
15 stycznia 2021 10:46 / 3 osobom podoba się ten post
Klasyka , jajko , szpinak dla mnie , brokuły dla Margaretki , ziemniaki.
15 stycznia 2021 11:48 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie szparagi w bekonie z jajkiem sadzonym i ziemniaki ???
15 stycznia 2021 12:00 / 4 osobom podoba się ten post
Akurat ugotowałem zupę jarzynową, ostudzę ją i zmiksuję. Dominuje kalafior, ziemniak, kalarepa, marchew. Do tego grzanki i pączki kalafiora na wierzch. 
Wczoraj pizza, bo siostra F. była. 
15 stycznia 2021 13:26 / 5 osobom podoba się ten post
Wiadomo eko bio kurak od bauera i warzywa bio 
Rosół z makaronem i z marchewką 
nie ma to tamto
Jeszcze kotu skapnęło  bo mu resztki po kuraku zostaly I juz u mnie na obiedzie byl stal pod drzwiami to zaprosilam
Dzis tylko rosołek ,jutro 2 czesc po kuraku czyli puree+kurak+surówką  z bioomarchwii
Gość obiadowy 
 
15 stycznia 2021 13:58 / 6 osobom podoba się ten post
Sprzatanie lodówki. Zupa ogorkowa na wczorajszym rosole bo ogórki trzeba było wykorzystać. Na drugie naleśniki bo mleko było i ser bialy. obiad Zjedzony. Nadmiar co zostało córka że sobą zabrała bo już ją odwiozlam do mieszkania do miasta. Lodowka wyłączona, wymyta bo jutro wyjazd. 
15 stycznia 2021 18:18 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia, to szerokiej drogi!
U nas na obiad schabowe z ziemniakami i groszkiem. Zawsze mnie te kotlet;y stresują, bo czasem twarde wychodzą, i podopieczny ma problem z krojeniem. Zwala to zazwyczaj na kiepskie mięso, ja przytakuję, ale też się do tego przyczyniam... W domu robię cieńsze, a oni wolą grube. Ale dziś miękkie były i pies rozczarowany- nic mu się nie dostało
A jutro pewnie będą zwyczajowe przepychanki- partner już jest, dziś zjadł to, co było, ale jutro mogą się przerzucać propozycjami. Oczywiście krzywiąc się na pomysły drugiego. Choć może zamówią pizzę, to wtedy problem z głowy, a mnie właśnie chętka na nią naszła...
15 stycznia 2021 18:19 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Dusia, to szerokiej drogi!
U nas na obiad schabowe z ziemniakami i groszkiem. Zawsze mnie te kotlet;y stresują, bo czasem twarde wychodzą, i podopieczny ma problem z krojeniem. Zwala to zazwyczaj na kiepskie mięso, ja przytakuję, ale też się do tego przyczyniam... W domu robię cieńsze, a oni wolą grube. Ale dziś miękkie były i pies rozczarowany- nic mu się nie dostało:-)
A jutro pewnie będą zwyczajowe przepychanki- partner już jest, dziś zjadł to, co było, ale jutro mogą się przerzucać propozycjami. Oczywiście krzywiąc się na pomysły drugiego. Choć może zamówią pizzę, to wtedy problem z głowy, a mnie właśnie chętka na nią naszła...

Dziękuje. 
16 stycznia 2021 13:04 / 2 osobom podoba się ten post
Zupa z dyni