Powitajki przy kawie 62

15 lipca 2020 07:25 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry spokojnego, pozytywnego dnia życzę wszystkim 
15 lipca 2020 07:37 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo  chmurki za oknem, ptaszki ćwierkają że wieczorem jadę do domu  miłego dzionka kochani  
15 lipca 2020 08:22 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  dzionek pochmurny całą noc padał deszcz i wcale nie jest za gorąco jak dla mnie tylko 14stopni a wczoraj było 29 st. anomalia  ,dzień jednak trzeba zacząć pdp nie chce wstać a musi pomału się wygramolić bo śniadanko czeka,jej dzieci każą jej samej wstawać a ja czasem muszę jej pomagać bo minęły by dwie godz.zanim by wstała  Teraz czekam aż popróbuje wstać jak co to jej pomogę  bo ja też chcę już jeść. miłego dzionka życzę 
15 lipca 2020 09:05 / 4 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Dzień dobry Opiekunkowo :buziaki2: chmurki za oknem, ptaszki ćwierkają że wieczorem jadę do domu :radosc1: miłego dzionka kochani :buziaki1: :najlepszego2:

Małgoszg, bezpiecznej podróży, pięknego urlopu i wracaj do nas ze swoim radiem Luxemburg 
15 lipca 2020 09:20 / 5 osobom podoba się ten post

Nie tylko "Ci , wszystkim życzę fajnego dnia 
15 lipca 2020 10:32 / 7 osobom podoba się ten post
Cześć, dzień dobry, witam Was. Już połowa lipca i środek lata. Czas tak szybko leci, że nie obejrzymy się i ta cudowna pora roku przeminie z wiatrem. Dla mnie też wehikuł czasu kręci się niewiarygodnie szybko i nie pozwala mi na wiele spraw, również na bytowanie na forum. Z drugiej strony jest to dla mnie pozytywne, bo obecna sytuacja jest dla mnie przykra i mam nadzieję, że kiedyś przeminie.
Pozdrawiam Was wszystkich.
15 lipca 2020 11:14 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Małgoszg, bezpiecznej podróży, pięknego urlopu i wracaj do nas ze swoim radiem Luxemburg :-):flaga Polski:

Dziękuje Gusiu 
15 lipca 2020 12:59 / 3 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Dzień dobry Opiekunkowo :buziaki2: chmurki za oknem, ptaszki ćwierkają że wieczorem jadę do domu :radosc1: miłego dzionka kochani :buziaki1: :najlepszego2:

Szczęśliwej podróży Malgoszg  będzie mi ciebie brakować,ale jak wypoczniesz to znowu się pojawisz no nie  wypocznij i nabierz sił bo potem znów do pracy trza wrócić,taki los człowieka 
15 lipca 2020 15:03 / 2 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Dzień dobry Opiekunkowo :buziaki2: chmurki za oknem, ptaszki ćwierkają że wieczorem jadę do domu :radosc1: miłego dzionka kochani :buziaki1: :najlepszego2:

Szczęśliwej podróży
 
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów
15 lipca 2020 15:07 / 1 osobie podoba się ten post
Malgoszg

Dzień dobry Opiekunkowo :buziaki2: chmurki za oknem, ptaszki ćwierkają że wieczorem jadę do domu :radosc1: miłego dzionka kochani :buziaki1: :najlepszego2:

Szerokiej drogi ! Dzien dobry, slonecznego dnia i nie przepracowujcie sie .
15 lipca 2020 15:18 / 6 osobom podoba się ten post
Jak dobrze mieć teściową...  przypilnuje Ci pieska
Psinka kochana nasza się uradowała na nasz powrót, aczkolwiek u teściowej miała fajnie. "bidnej" emerytce za dwa nasze wyjazdy urlopowe stówka wpadła, chyba nie za mało, hmm ale "zadowolniona" jest. Jeszcze pod koniec miesiąca zasponsorujemy jej pobyt w aquaparku i git
15 lipca 2020 17:49 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Koordynator niemiecki jest zobowiązany, ale pierwszy raz trafiłam na takiego, którego nie widziałam jeszcze, nie słyszałam, a stała opiekunka, jest ponad dwa lata tutaj i też żadnej z tych "przyjemności "nie doświadczyła. Pytałam  syna pdp o tego kogoś, to on też żadnego kontaktu z nim nie ma od czasu zawarcia umowy. W agencji powiedzieli mi, że on "pracuje na innych zasadach ":zaskoczenie1:,ale na jakich, tego już nie wyjaśniono. A chodziło mi o to,że może mógłby mnie odebrać z lotniska w Kolonii, czy tym razem w Mőnchengladbach z Sindbada i zawieźć na miejsce. Wydawało mi się to naturalne, bo koordynatorka w Bonn, to aż w drugą stronę przeginała (kosztem swojego czasu),tak matkowała opiekunom w swoim rejonie. Tutaj nikt jego,ani on nas nie widzi, więc jakby miał uaktualniać info dot stanu seniorów?
Opiekunka nie musi, ale może. I moim zdaniem, kiedy ktoś stale wraca, a inne dziewczyny ciągle się zmieniają, to ten "stały "może powinien dokładnie określić ,jaka osoba się tutaj sprawdzi, czego może się spodziewać i jakie są wobec niej oczekiwania? Może należałoby agencję poinformować o tym wszystkim? A tak ,jest jak piszesz, przyjeżdżają nietrafione osoby, ale nietrafione do tego konkretnego miejsca, stres dla wszystkich, wszystko be, bo firma do doopy na miny wsadza, bo babka złośliwa, bo rodzina sama nie wie czego by chciała. 
Kobieta która była tutaj przede mną, ten jeden miesiąc, to opiekunka z długim stażem, z referencjami, dość dobrze mówiąca po niemiecku, ale tutaj nigdy nie chciałaby wrócić. Obie były nieszczęśliwe, i ona i babka. Podobno pracowała z demencyjnymi, ale takiej demencji nie widziała. Ponadto trzeba tutaj samemu decydować o tym co jest w domu potrzebne ,kupować pieluchomajtki, wodę, środki do prania, po prostu ogarniać i organizować dom. Jej to nie pasowało  "bo zawsze rodzina się tym zajmowała ". Mnie to odpowiada bardzo. Sama decyduję w czym piorę, lepiej niż rodzina wiem czy jest potrzebny nowy garnek czy patelnia, jak się pokażą mrówki ,to nie czekam aż rodzina je ukatrupi, tylko kupuję środek i działam. Rodzinę to ja informuję że kasa się kończy, bo były extra wydatki. To takie duperele może, ale jak napisałaś-dla mnie miejsce super, a dla kogoś innego dramat. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy to my, szczere i rzetelnie informowały potencjalne zmienniczki. Tutaj to ja nią jestem, ale kiedy byłam tą stałą, zawsze uczciwie opowiadałam jak jest. Zdarzalo się, ze już po rozmowie niektóre dziewczyny rezygnowaly. Lepiej przed przyjazdem, niż przyjechać, płakać, nic nie mówić, bo te 8 tygodni to jakoś dam radę. 

No pewnie, że jak się nie pojawi koordynator na miejscu, to nie ma jak uaktualnic stanu seniorów. Ale skoro opiekunka tego nie musi robić, to wychodzi na to, że nie ma się czym przejmować ( z punktu widzenia firmy). Niestety ten lekceważący stosunek wyłazi na każdym kroku. 
Ale tym bardziej powinien oceniać stan pdp ktoś obiektywny i bo jak sama piszesz - postrzegania, zdania i w związku z tym sprawozdzania mogą być bardzo subiektywne i zależec od wielu czynników.
Stała opiekunka może informować, ale bywa i tak, że firma przekazuje to w sposób ubarwiony i często to,co jest im na rękę. Zarobek się liczy.
Chyba dla osób mało doswiadczonych najlepszym rozwiązaniem byłby kontakt z aktualnie pracującą w danym miejscu opiekunką, choć nie idealnym, bo te też mogą wiele rzeczy ukrywać.
Jak to mówią- umiesz liczyć, licz na siebie. Czyli matematyka, matematyka....
16 lipca 2020 05:55 / 6 osobom podoba się ten post
Witam Opiekunowo. A tak się cieszyłam, że kilka dni był spokój z dzwonkiem w nocy. Dzisiaj jak coś nie zawyje przed  trzecią... Myślałam, że ze snu wyraźne w szafę. Ciekawe, że Mariane przedtem wstawała w nocy sama a po wczorajszej  wizycie Coreczka-od nowa budzenie. Zabieram się za kawę, a Wam życzę spokojnego czwartku. 
16 lipca 2020 06:35 / 5 osobom podoba się ten post
Witam i ja czwartkowo z niemieckiej ziemi.
Po 9 godzinnej jeźdxie i zaliczeniu kolacji z PDP padłam jak mucha a jeszcze kilka telefonów musiałam wykonać.
Miłego dnia wszystkim.
16 lipca 2020 06:46 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Są już grzybki i jagódki ?
I dzien dobry wszystkim .

Grzybki to już w całej Polsce rosną, a u nas na Pomorzu środkowym to kureczki porządnie a i jagody się zaczęły.