Powitajki przy kawie 62

12 września 2020 08:53 / 5 osobom podoba się ten post
Witam sobotnio, weekendowo. Jestem na półmetku rehabilitacji, latam po lasach za grzybami. Teoretycznie mija mi połowa urlopu, ale nie wiem czy w połowie października dam rady do pracy wrócić po operacji na żylaka. Zobaczymy jak się ułoży. Wczoraj trafiłam na miejscówki z grzybami, ale to dopiero początki.
12 września 2020 09:48 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo udanego weekendu
12 września 2020 09:51 / 4 osobom podoba się ten post
**********Witam wassss***********
                       
Pogoda wyborna 25 St lato w pełni w następne dni temperatura wzrasta. 
W moim rodzinnym mieście też bosko nawt do 29 stopni w wekend
. No wybornie wybornie cudny September   aż mi się pracować chce 
Teraz kawka i terra x  i aby do obiadu i czym szybciej wyjść na przerwę na spacer  + . Popołudniu oczywiście idziemy na Sommeraktion do edeki
Milego dziona wam
P. S. Hallo a co wy tam spania nie macie o 6 rano w środku nocy i w dodatku jeszcze ciemno. 
12 września 2020 10:20 / 4 osobom podoba się ten post
Clio

**********Witam wassss***********
                       :skacze3:
Pogoda wyborna 25 St lato w pełni w następne dni temperatura wzrasta. 
W moim rodzinnym mieście też bosko nawt do 29 stopni w wekend
. No wybornie wybornie cudny September :niech zyje:  aż mi się pracować chce:lol3: 
Teraz kawka i terra x  i aby do obiadu i czym szybciej wyjść na przerwę na spacer :spacer z psem: + :jazda na rowerze:. Popołudniu oczywiście idziemy na Sommeraktion do edeki:super1:
Milego dziona:hihihi: wam
P. S. Hallo a co wy tam spania nie macie o 6 rano w środku nocy:lol3: i w dodatku jeszcze ciemno. 

A mnie babka obudziła. Raz o 1 w nocy i kazała się ubierać. Podniosłam rolety i pokazałam że pierwsza w nocy a nie dzień. Drugi raz o 6 bo do WC nie mogła sobie poradzić. A teraz pytanko. Bo z tego co się orientuje to Ty sie opiekujesz też kobieta. Co ile i kto jej myje włosy? Do kąpania mojej przychodzi pflege 2x w tygodniu. No niestety głowy sobie nie da umyć. Ma zakodowane, że to robi fryzjer i basta. Do tej pory jeździła co tydzień!!!!! do fryzjera. No ja niestety na to nie pozwalam ja. I to nie chodzi o kasę bo mają hej dużo po prostu ona się nie nadaje do tego. Babka 93 lata, ledwo stanie z wózka co tydzień do fryzjera? To nie jest to zdrowie i siły żeby tak ja ciągać po fryzjerach. Czekam na powrót rodziny z wczasów i albo załatwia fryzjera do domu albo sami będą jej myć głowę lub jeździć z nią do fryzjera bo ja się na to nie godze. Zakodowane ma w głowie fryzjer i koniec, po drugie fryzura jak kask strażacki a tym wieku powinno się mieć prosta, zwykła fryzurkę, która szybko się umyje i wysuszy. 
12 września 2020 10:33 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry 
Po pierwsze- Clio nie sycz moja droga, bo pomyślę, że Ci schodzi powietrze i jeszcze przypnę Ciebie  łatkę 
Po drugie primo-zbieram się do odlotu już we wtorek. Do pracy. Niestety, urlop się kończy .
Po trzecie. I u mnie zgrzybienie się zaczęło  Kilka dni temu pierwszy łup mój do domu przytragał. Był na spacerze z piesem i nazbierał ślicznych , zdrowych prawdziwków. Plus parę sów. Te poszły na przemiał- znaczy się na proszek do doprawiania sosów. Trochę się chlop zna, to np. purchawek nie przytargał. Zostały w lesie. 
Wczorajszy popołudniowy wypad z sąsiadem był juz bardziej owocny. Prawie same prawdziwki przyniósł- plus parę kozaków. Zdrowiusieńkich. I starczy.
Grzybki już ususzone, czekają na BN. W tym roku spędzę je w domu.
Pogoda piękna. Słonecznie, ale nie za gorąco, lecz rano już lekko mglisto. Jesień się zaczyna- taka kolej rzeczy, a każda pora roku posiada osobliwe piękno. Trzeba je tylko dostrzec.
Spokojnego, bezstresowego dnia .
12 września 2020 14:19 / 3 osobom podoba się ten post
Witajcie witajcie. Ja powoli powoli odliczam dni do powrotu do pracy. Tym razem stare sprawdzone miejsce. A teraz cieszę się powrotem lata. Trawnik w ogrodzie skoszonej, rabat kocham wypielone (mniej więcej)  piwko w oczku się chłodzi więc można teraz oddać się lenistwu na kocyku. Tym co w pracy życzę powodzenia?? i dobrego humoru, tym co w domu miłego urlopowania w gronie najbliższych 
12 września 2020 14:23 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

A mnie babka obudziła. Raz o 1 w nocy i kazała się ubierać. Podniosłam rolety i pokazałam że pierwsza w nocy a nie dzień. Drugi raz o 6 bo do WC nie mogła sobie poradzić. A teraz pytanko. Bo z tego co się orientuje to Ty sie opiekujesz też kobieta. Co ile i kto jej myje włosy? Do kąpania mojej przychodzi pflege 2x w tygodniu. No niestety głowy sobie nie da umyć. Ma zakodowane, że to robi fryzjer i basta. Do tej pory jeździła co tydzień!!!!! do fryzjera. No ja niestety na to nie pozwalam ja. I to nie chodzi o kasę bo mają hej dużo po prostu ona się nie nadaje do tego. Babka 93 lata, ledwo stanie z wózka co tydzień do fryzjera? To nie jest to zdrowie i siły żeby tak ja ciągać po fryzjerach. Czekam na powrót rodziny z wczasów i albo załatwia fryzjera do domu albo sami będą jej myć głowę lub jeździć z nią do fryzjera bo ja się na to nie godze. Zakodowane ma w głowie fryzjer i koniec, po drugie fryzura jak kask strażacki a tym wieku powinno się mieć prosta, zwykła fryzurkę, która szybko się umyje i wysuszy. 

Właśnie Dusza miałam zaproponować fryzjera do domu. Kiedyś miałam też taką babkę i zrobiłam zabawę w salon ? piękności. Może było przy tym ciut więc pracy dla mnie. Ale z drugiej strony babka była zadowolona i czysta
12 września 2020 14:38 / 2 osobom podoba się ten post
I że co ze fryzjerka odkręca myjkę i zabiera że sobą i gdzie przykręca ja w domu potem hehe mycie głowy babci 2 x w tyg nie musi być. Raz starczy.  Albo szybki prysznic w domu 2x i wtedy ta głowę odświeżać.jezdzizic do fryzjera głowę myć tylko to śmieszne i fakt fryzura ma by taka by dobrze było o nią dbać.
P. S. Trzeba babuni powiedzieć krotko: jest korona  i fryzjer zamknięty i kuniec dyskusji niemieckiej   a jak nie wierzy to wykręcić nr w kosmos i niech się zapisze do fryzjera 
 
12 września 2020 15:14 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

I że co ze fryzjerka odkręca myjkę i zabiera że sobą i gdzie przykręca ja w domu potem:lol3: hehe mycie głowy babci 2 x w tyg nie musi być. Raz starczy.  Albo szybki prysznic w domu 2x i wtedy ta głowę odświeżać.jezdzizic do fryzjera głowę myć tylko to śmieszne i fakt fryzura ma by taka by dobrze było o nią dbać.
P. S. Trzeba babuni powiedzieć krotko: jest korona  i fryzjer zamknięty i kuniec dyskusji niemieckiej :lol1:  a jak nie wierzy to wykręcić nr w kosmos i niech się zapisze do fryzjera:lol3: 
 

Nie ma w kosmos. Nieczynne. Do trolli proszę dzwonić- te ją dopiero ostrzygą 
Pomijając żarty, to z tymi babuniami w kwestii mycia bywa trudno. Biorac pod uwage wczesniejsze przyzwyczajenia seniorek, które dbały o siebie , a pewnie i lubiły pogadać z fryzjerką, to raczej niczego się nie narzuci. Nawet i osoby dementywne posiadają godnosc, a zakaz interpretowac jako zamach na tą sferę czlowieczenstwa, zwlaszcza jeśli to jedna z niewielu radości jaka im zostala. Tu mogą pomóc coś wyperswadować dzieci seniorki, albo same zawozic mame do fryzjera i w międzyczasie modlic się aby skapitulowała 
Mycie w domu wlosów przez opiekunkę to nie jest zły pomysł (o ile nie ma zbyt wiele innej pracy). Jezeli się od razu ułoży ładną fryzurkę , to może babunia bez stresu zrezygnuje z wizyt u fryzjera?
12 września 2020 15:34 / 3 osobom podoba się ten post
Dla mnie to nie problem umyć jej włosy. Niestety zakodowane w głowie, że fryzjerka to robi i koniec. Po powrocie z wakacji z synowa  która jest decyzyjna ( babka ma jednego tylko syna, on sie nie wtrąca) musi podjąć jakaś decyzje w tej sprawie. 
12 września 2020 15:54 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dla mnie to nie problem umyć jej włosy. Niestety zakodowane w głowie, że fryzjerka to robi i koniec. Po powrocie z wakacji z synowa  która jest decyzyjna ( babka ma jednego tylko syna, on sie nie wtrąca) musi podjąć jakaś decyzje w tej sprawie. 

Jeśli babunia uparciucha, to nie pozostaje nic innego jak wspomożenie się autorytetem córki. Tym bardziej, że jak babcia jest już mało sprawna fizycznie. Seniorzy trudno akceptują zmiany. Trzeba czasu.
Na szteli w DE, gdzie czasem psiapisole zastępuje mamy odwrotny problem. Żona dziadka , mimo że sprawna do fryzjera nie chce jechać. Nigdzie nie chce jechać. Do lekarza trzeba ją zwabiać podstępem do auta. Albo żeby gdziekolwiek wyszła. Do łazienki też trudno ją przekonać.
12 września 2020 17:19 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Jeśli babunia uparciucha, to nie pozostaje nic innego jak wspomożenie się autorytetem córki. Tym bardziej, że jak babcia jest już mało sprawna fizycznie. Seniorzy trudno akceptują zmiany. Trzeba czasu.
Na szteli w DE, gdzie czasem psiapisole zastępuje mamy odwrotny problem. Żona dziadka , mimo że sprawna do fryzjera nie chce jechać. Nigdzie nie chce jechać. Do lekarza trzeba ją zwabiać podstępem do auta. Albo żeby gdziekolwiek wyszła. Do łazienki też trudno ją przekonać.

A to uparciuchy czasem i po 93 trzeba zmienić nawyki i przejść szkolenia można zapisywać się u mnie 
Na szczęście moja tu Raz na 1,5 mca do fryzjera gerne bo jak za długie to po wstaniu Afryka dzika szczotka nie ogarnia a włosów ma duuuuzo i grube i gesteee. Poza tym ma pedicure robione raz na 8 tyg. A ja sama ja kąpię zawsze tu nie ma zadnych pomocy i obcinam jej paznokcie u rąk i u dłoni z bardzo mocnym skurczem też jakoś to ogarniam elegancko(w tym czasie każe myśleć o nowym fajnym dziadku i nastepnie następuje rozluźnienie napięcia co wykorzystuje ) i gotowe.... A zresztą jest coś co nie ogarnę?!   
12 września 2020 17:27 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

A to uparciuchy czasem i po 93 trzeba zmienić nawyki i przejść szkolenia można zapisywać się u mnie:lol3: 
Na szczęście moja tu Raz na 1,5 mca do fryzjera gerne bo jak za długie to po wstaniu Afryka dzika szczotka nie ogarnia a włosów ma duuuuzo i grube i gesteee. Poza tym ma pedicure robione raz na 8 tyg. A ja sama ja kąpię zawsze tu nie ma zadnych pomocy i obcinam jej paznokcie u rąk i u dłoni z bardzo mocnym skurczem też jakoś to ogarniam elegancko(w tym czasie każe myśleć o nowym fajnym dziadku i nastepnie następuje rozluźnienie napięcia co wykorzystuje :smiech3:) i gotowe.... A zresztą jest coś co nie ogarnę?! :smiech2::yahoo: :oczko: 

Kąpię ja pflege bo ma protezę nogi, fußpflege przychodxi raz na 8 tygodni plus ogarnia frezarka paznokcie u rąk, tylko ten fryzjer. Tak ja nauczyli przez ostatnie 15 lat i niestety babka uparta i koniec. Może i pięć a nawet dwa mogła tak robić ze co tydzień do fryzjera ale nie teraz gdy sił coraz mniej i z trudem łapie oddech bo ma rozrusznik serca. To nie jest wiek żeby robić z niej cudo i pokazywać jak małpę w zoo. To już nie chodzi o kasę bo mają sporo i nie żałują też i dla mnie tylko chodzi mi o nią żeby jej tak nie męczyć. 
12 września 2020 17:31 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Kąpię ja pflege bo ma protezę nogi, fußpflege przychodxi raz na 8 tygodni plus ogarnia frezarka paznokcie u rąk, tylko ten fryzjer. Tak ja nauczyli przez ostatnie 15 lat i niestety babka uparta i koniec. Może i pięć a nawet dwa mogła tak robić ze co tydzień do fryzjera ale nie teraz gdy sił coraz mniej i z trudem łapie oddech bo ma rozrusznik serca. To nie jest wiek żeby robić z niej cudo i pokazywać jak małpę w zoo. To już nie chodzi o kasę bo mają sporo i nie żałują też i dla mnie tylko chodzi mi o nią żeby jej tak nie męczyć. 

No ja to kapuje gadaj z rodziną jak niereformowalna   gwiazda dokładnie to nie zoo 
12 września 2020 17:51 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

A to uparciuchy czasem i po 93 trzeba zmienić nawyki i przejść szkolenia można zapisywać się u mnie:lol3: 
Na szczęście moja tu Raz na 1,5 mca do fryzjera gerne bo jak za długie to po wstaniu Afryka dzika szczotka nie ogarnia a włosów ma duuuuzo i grube i gesteee. Poza tym ma pedicure robione raz na 8 tyg. A ja sama ja kąpię zawsze tu nie ma zadnych pomocy i obcinam jej paznokcie u rąk i u dłoni z bardzo mocnym skurczem też jakoś to ogarniam elegancko(w tym czasie każe myśleć o nowym fajnym dziadku i nastepnie następuje rozluźnienie napięcia co wykorzystuje :smiech3:) i gotowe.... A zresztą jest coś co nie ogarnę?! :smiech2::yahoo: :oczko: 

Nasza Krymhildzia nie gerne, bo ma 12 włosów na krzyż i ciągle grzebie gdzieś w konspiracji w jakim kącie 
Taka spryciula, że zhakowała dojście do geldów dziadka. Może z powodu swoich zdolności i skłonności myśli, że musi się ukrywać? 
Clio- no kto ogarnie jak Ty  Toż palce u ręki porażonej skurczem po udarze jest bardzo trudno, a wręcz niemożliwe rozkurczyć od razu