Powitajki przy kawie 62

14 września 2020 14:00 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry, witam Was po dłuższej przerwie :-)
Nie miałam czasu żeby tutaj zaglądać, a jak miałam czas to nie o Forum myślałam. 
Każdą wolną chwilę wypełniają myśli o życiu, o przemijaniu, o sobie. 
Ostatnie dni nie były ani łatwe, ani przyjemne. Odszedł mój mąż. Chociaż od wielu, bardzo wielu lat nie mieszkaliśmy razem, to mieliśmy dobry kontakt. Nie myślałam, że będzie mi tak smutno. Jeszcze bardziej boli, kiedy widzę jak dzieci przeżywają odejście ojca. Córka miała przylecieć 19 września na dwa tygodnie razem ze swoim partnerem i synkiem, ja w tym tygodniu miałam być u nich w Szkocji . Jestem w domu, ogarniam urzędy i wiele innych spraw. Oni przylecą, ale już tylko do mnie. A dziadek tak się cieszył na odwiedziny 14-to miesięcznego wnuka. Widział go tylko raz w ostatnie BN. Każdy z maluchów miał u dziadka swoją szufladę z zabawkami i książeczkami. 
Ja miałam w naszym ,wspólnym przecież mieszkaniu,swoją kanapę, swoją szafę i całe mnóstwo książek gromadzonych latami,"wystawanych" w kolejkach do księgarni w czasie stanu wojennego i później,na które nie mam miejsca w swojej kawalerce. Siedzę i rozglądam się po mieszkaniu, które zamyka w sobie dużą część naszego wspólnego życia. Zanim doszliśmy do wniosku, że dalej razem nam nie po drodze,przeżyliśmy wiele dobrych lat, czego owocem jest troje  dzieci. 
Odszedł nagle,miał 68 lat, zaskoczył nas wszystkich a siebie samego chyba najbardziej. Umówiony był z kimś do koszenia trawy na działce,samochód na parkingu a nie w garażu a w bagażniku  nowe mebelki ogrodowe dla wnuka. 
Nie wierzę w przypadki, zawsze coś się dzieje z jakiegoś powodu. Bo czy to przypadek, że byliśmy umówieni na poniedziałek, a w niedzielę słuchałam Pani Stasi Celińskiej w pięknym songu o miłości, wybaczaniu, nie ocenianiu?
Czy to przypadek, że właśnie o mężu myślałam i nawet z córką o tym rozmawiałam? Cieszę się, że nigdy nie nastawiałam dzieci przeciwko ojcu, zawsze im mówiłam, że to co się dzieje między nami ich nie dotyczy, że bez względu na cokolwiek, to jest ich ojciec, a my będziemy się starali zachować przynajmniej poprawne stosunki. Trochę to trwało, ale udało się, pozostaliśmy w dobrym kontakcie. 
Cieszę się, że jestem akurat w Polsce i mogłam bo pożegnać ostatni raz, że dzieci przyleciały tego samego dnia, czyli w poniedziałek, pierwszymi dostępnymi lotami. Że byliśmy razem. 
Przepraszam, że piszę o tym wszystkim w radosnych powitajkach, ale nie chcę pisać do szuflady, a nie jestem jeszcze gotowa żeby o tym wszystkim rozmawiać. 
A,posłuchajcie Stanisławy Celińskiej, nie pamiętam tytułu, śpiewała ten song w niedzielę w Opolu wyśpiewując sobie nagrodę publiczności. 
Jak to leciało? Jakoś tak-wolę pochylić się nad innym człowiekiem niż rzucić w niego kamieniem. Też jestem człowiekiem, nie bez winy i błędów, nie oceniam, kocham i wybaczam. 
Dobrego poniedziałku i całego tygodnia :serce: 

Gusiu przytulam spokojnie. Znam podobny ból, nie Twój, bo każdy przeżywa inaczej. Ojciec mojego najmłodszego odszedł też nagle a jeszcze 3 dni wcześniej umawialiśmy się. Bardzo, bardzo mi przykro. 
14 września 2020 14:32 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29... To co poprzytulkujemy sie wszyscy razem  będzie raźniej  trzymaj sie
14 września 2020 14:41 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Już niedługo. Ja też tęsknię za mim domkiem i złota jesienią ale w Polsce. :jesien:

Duskaaa pcestan bo mi też już bardzo do domu się kce do mojej zwariowanej normalności, stęskniłam się za najmiekszym futerkiem jakie dotykałam w zyciu za moim  kotełkiem i za długimi rozmowami raaazem
Od jutra muszę wyszukiwać sobie więcej roboty żeby czas mijał  czy co  albo przestać odliczać i gapić się w kalendarz. Któryś już raz u babki jestem i teraz jeszcze 50 dni tutaj to mnie już mega zamulenie.no jeszcze 2 tyg. Huh.
A jak już przyjadę to fjuuu fju mam co robić już rozpisuje plan na kartce pełna gotowość działań i aktion  
14 września 2020 17:27 / 3 osobom podoba się ten post
32°C , ale siedzimy na tarasie, w cieniu, dla pdp. Ja nie jem
14 września 2020 18:37 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień zleciał szybciutko. Zawsze mnie się tutaj dłużą weekendy. Dni powszednie szybko lecą. Dziś  oraz . jutro swoje rzeczy wypiorę. Obiad na jutro jest zaplanowany więc nie będzie dużego nakladu pracy. Dziś miałam telefon od pani która tutaj też  była kilka razy i teraz też po niej przyjechałam. No niestety nie wraca tutaj. Zmienia agencje a, że zakaz konkurencji nie może " Zabrać" Szteli że sobą. Tak więc czekam na powrót syna i synowej w przyszły poniedziałek z urlopu i niech podejmują decyzje. Ja powiedziałam, że potrzebuje te 2-3 tygodnie w październiku by moc po załatwiać swoje sprawy. Potem po 20 -tym października mogę tutaj wrócić ale, od razu zaznaczyłam, do max 12 grudnia bo na święta na, pewno nie zostanę zważywszy, że Wielkanoc właśnie spędziłam na tej szteli i drugich świat nie zamierzam. I jeśli wrócę w październiku tutaj to napewno ostatni raz. Znudzona jestem już tym miejscem i widzę jak stan pdp się pogarsza. Czekamy na decyzje synowej babki. 
15 września 2020 06:23 / 3 osobom podoba się ten post
Witam, czekam na info z firmy, bo muszę zjechać, Piotr w szpitalu. 
15 września 2020 06:43 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Witam, czekam na info z firmy, bo muszę zjechać, Piotr w szpitalu. 

Trzymaj sie Maluda i daj znać. 
15 września 2020 06:47 / 4 osobom podoba się ten post
Witam serdecznie  i kolejny cieplutki dzien przed nami. Narazie jeszcze jest ciemno więc nie wstaje bo nie mam narazie po co. Dziś rehabilitacja i sport seniorki. ::Wam życzę spokojnego i bezstresowego dnia. 
15 września 2020 07:15
Maluda

Witam, czekam na info z firmy, bo muszę zjechać, Piotr w szpitalu. 

Trzymaj się 
15 września 2020 07:17 / 5 osobom podoba się ten post

Dzień dobry
Przed nami kolejny piękny dzień w DE, jak i w kraju
Miłego dnia Opiekunkowo 
15 września 2020 07:38 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry. Dzień zapowiada się gorący. Jeszcze rozruch przy kawie, podopieczny śpi.
15 września 2020 07:52 / 2 osobom podoba się ten post
Miłego dnia
15 września 2020 08:05 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry spokojnego, przyjemnego dnia życzę 
15 września 2020 08:06 / 3 osobom podoba się ten post
Maluda

Witam, czekam na info z firmy, bo muszę zjechać, Piotr w szpitalu. 

Trzymaj się! Będzie dobrze 
15 września 2020 08:35 / 2 osobom podoba się ten post
Maluda

Witam, czekam na info z firmy, bo muszę zjechać, Piotr w szpitalu.