Jak minął dzień 10

06 marca 2021 21:37 / 6 osobom podoba się ten post
A ja dokonałam "kulinarnego" odkrycia. Nie jadałam jabłek surowych, choć przetwory wszelkie lubię. Ale mamy w ogrodzie jabłonkę z historią, która mi smakuje. Tak ze 30 temu byliśmy w Błaskowiźnie, nad jeziorem Hańcza u dziadka- jakąś większą gromadą. I poszliśmy na tzw. ostatnie pole, czyli daleko, daleko- skąd jest piękny widok na dolinę i Górę Cisową. Tam, już prawie na końcu, na miedzy rosła jabłoń. Smaczne jabłka miała, nazbieraliśmy tyle, że do domu też zawieźliśmy. Kiedyś wszelkie obierki, co teraz wrzucam na kompost, mama w dołek wwalała, po jakimś czasie zasypywała (kompost oczkowy??? ). Wyrosła z takiego dołka jabłonka- właśnie z ogryzków z tamtych jabłek. Parę lat rosła, nie owocowała. W końcu mama ją zastraszyła- "jak w tym roku nie będziesz miała jabłek, to cię zetnę". Się przestraszyła, i jabłka były. Zielone, potem żółte. Słodkie, soczyste (jak zielone), potem takie "mączyste"- jak żółte. Wszyscy je lubią, kto jest u nas, to podjada. Ale na przetwory się nie nadają. To były jedyne jabłka, które jadałam. Ktoś pomógł mi zidentyfikować, i to prawdopodobnie Kosztela.
 
W czasie mojego pierwszego zlecenia mąż pdp. kupił jabłka GALA, I okazało się, że je lubię!!! Bo co jakiś czas próbowałam, ale nawet pół nie byłam w stanie zjeść. I teraz, tutaj to właściwie codziennie jabłko zjadam.
 
A odkrycie dzisiejsze- były o podobnym kształcie regionalne jabłka na promocji. Jedno kupiłam- trochę podobnie do GALI- i też mogę jeść. Na K się nazywało, muszę sprawdzić i zapamiętać.
 
No i wychodzi na to, że w Niemczech nauczyłam się jeść jabłka
07 marca 2021 13:41 / 5 osobom podoba się ten post
Spokojnie mija dzionek. Mam pauzę do kolacji, a tu przeważnie po 19, super.
Tu sami pilnują, często jest tak.. żeby opiekun miał pauzę. Nie trzeba się upominać i zero stresu. W tygodniu jest później, gdy córka wraca z pracy, tak od 16 do kolacji mam. Piękna pogoda, więc i spacer zaliczę, i kawkę na wynos w mieście. Odpoczywajcie również.
07 marca 2021 13:43 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Spokojnie mija dzionek. Mam pauzę do kolacji, a tu przeważnie po 19, super.
Tu sami pilnują, często jest tak.. żeby opiekun miał pauzę. Nie trzeba się upominać i zero stresu. W tygodniu jest później, gdy córka wraca z pracy, tak od 16 do kolacji mam. Piękna pogoda, więc i spacer zaliczę, i kawkę na wynos w mieście. Odpoczywajcie również.:buziaki1:

Masz zrobiłam Ci nie będziesz kasy wydawał. 
07 marca 2021 13:59 / 6 osobom podoba się ten post
07 marca 2021 14:00 / 6 osobom podoba się ten post
07 marca 2021 14:00 / 4 osobom podoba się ten post
Uczę się
07 marca 2021 14:04 / 8 osobom podoba się ten post
07 marca 2021 14:11 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Masz zrobiłam Ci:kawa::kawa1: nie będziesz kasy wydawał. :smiech3:

Dzięki, dzięki 
07 marca 2021 14:22 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Ładne widoki ;) 
07 marca 2021 16:16 / 4 osobom podoba się ten post
5 dni   
Do 14 jako tako srako od 14 le kataatrofa  kolo maciejowato srowate   
Pozdrowionka
07 marca 2021 16:25 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś  posprzątałam porządnie łazienkę  dziadków  wraz z pucowaniem  szyby  prysznicowej  oraz wypraniem chodniczka. W środę przyjeżdża  zmienniczka , chcemy dobre wrażenie zrobić 
 
Mam nadzieję,  że  wrócę  w to miejsce, chyba że nie będę musiała  wyjeżdżać  za pracą,  tak czy siak  będę mogła powrócić  dopiero po wakacjach,  daj im Bozia  zdrowie. 
 
Dziś czeka mnie  jeszcze   wykąpanie  babci, choć już chciała na jutro  tę  przyjemność  przekładać. Jednak  nie nie, nie ma przekładania,   powiedziałam,  nowy tydzień  i nowa Lieselotte  będzie!
07 marca 2021 17:58 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

5 dni :kocha nie kocha::kocha nie kocha::kocha nie kocha::modlitwa: :sciana: :brak wiary: 
Do 14 jako tako srako od 14 le kataatrofa  kolo maciejowato srowate :bezradny: :kropla potu: 
Pozdrowionka:super:

Widzę, że w dołek wpadłaś
Przytulam
07 marca 2021 18:20
Luke

Widzę, że w dołek wpadłaś:-(
Przytulam:aniolki:

 
07 marca 2021 18:38 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

5 dni :kocha nie kocha::kocha nie kocha::kocha nie kocha::modlitwa: :sciana: :brak wiary: 
Do 14 jako tako srako od 14 le kataatrofa  kolo maciejowato srowate :bezradny: :kropla potu: 
Pozdrowionka:super:

07 marca 2021 18:45 / 1 osobie podoba się ten post
Clio

5 dni :kocha nie kocha::kocha nie kocha::kocha nie kocha::modlitwa: :sciana: :brak wiary: 
Do 14 jako tako srako od 14 le kataatrofa  kolo maciejowato srowate :bezradny: :kropla potu: 
Pozdrowionka:super:

Ciężki przypadek i masz dość. Już ostatnie dni a po drugie długo już w DE i załamanie małe. Oby tylko do piątku/ soboty.