Jak minął dzień 10

09 marca 2021 13:45 / 5 osobom podoba się ten post
Clio

Cd. Ozdobek  wczorajszych

O qrcze, napracowałaś się przy tym strojeniu. A babcia widać święta lubiła, skoro tych ozdób tyle nachomikowała 
Ładnie, radośniej od razu 
09 marca 2021 17:41 / 6 osobom podoba się ten post
Cóż, pospałam, wyskoczyłam z łóżka prosto do lustra i...nie wypiękniałam ,sen jako kosmetyk u mnie się nie sprawdza . Oczy tylko wypoczęte i błyszczące, to żeby je trochę przygasić zapodałam sobie film, pierwszy jaki wyskoczył mi na Netflixie-Moxie . Młodzieżowy bardzo, ale fajny, aż zatęskniłam do czasów liceum. Też miałyśmy grupę buntowniczek . Jeszcze 2 godziny pauzy, już nie leje, tylko siąpi, to idę inny naturalny kosmetyk wypróbować. Podobno mżawka dobrze na cerę działa. Sprawdzę, czy to prawda i dam znać. No to do potem 
09 marca 2021 18:01 / 4 osobom podoba się ten post
Clio

Wczorajsze prace:gwizdanie:

No, no , no...Czego to te kobiety nie zrobią dla jaj... Zarypiaszczo 
09 marca 2021 18:03 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Cóż, pospałam, wyskoczyłam z łóżka prosto do lustra i...nie wypiękniałam ,sen jako kosmetyk u mnie się nie sprawdza :-(. Oczy tylko wypoczęte i błyszczące, to żeby je trochę przygasić zapodałam sobie film, pierwszy jaki wyskoczył mi na Netflixie-Moxie . Młodzieżowy bardzo, ale fajny, aż zatęskniłam do czasów liceum. Też miałyśmy grupę buntowniczek :-). Jeszcze 2 godziny pauzy, już nie leje, tylko siąpi, to idę inny naturalny kosmetyk wypróbować. Podobno mżawka dobrze na cerę działa. Sprawdzę, czy to prawda i dam znać. No to do potem :-)

Gusia- jak gdzieś Ci śmignął sposób na brwi jak u mysi na pisi , to zapodaj. Jedna z moich koleżanek na to cierpi i nie lubi jak ją podczas permanentnego-permanentnie kłują w czoło. Twierdzi, że jej to szkodzi i to bardzo...
09 marca 2021 18:51 / 7 osobom podoba się ten post
Smutnawy dzień, nie cierpię  pożegnań  i atmosfery  wyjazdowej,  walizka cierpi przeładowaniem rzeczy,  moja głowa też jakaś  przeładowana(połowa mnie w domu  już jest). Znienniczka  przyjeżdża,o zgrozo,  nad ranem  jakoś.  Ja wyjeżdżam około północy jutro,  firma poinformowała  mnie, że będę za jutrzejszy  dzień  miała normalnie  płacone.  Dostalam kopertę  od dziadka z miłym podziękowaniem,  szału nie ma
Jutro czeka mnie szkolenie pani K.
09 marca 2021 19:58 / 4 osobom podoba się ten post
Ratunku!!! Czy tego chol...ge języka można się w ogóle nauczyć???? Głowa mi puchnie, ale jakoś więcej się w niej nie mieści!!!! Odmiana zaimków to jakiś horror. No nie wiem, może jak dojdę do siedemdziesiątki, to w kóncu załapię.... A i to z grubsza. Albo te pytania worauf, wor mit, i ta cała reszta! Więcej ich nie mogli wymyślić???
 
Sięgam dna rozpaczy...
09 marca 2021 19:59 / 5 osobom podoba się ten post
Dzien minal klawo 
Wloski i , gotowe,kremiki
Dzis mialam na to sporo czasu i w spokoju bo dzis pdp pol dnia spala jakis taki dziwny dzien,czasem  caly dzien na nogach i nie spi znów.Dzis umylam okno u siebie,jajka tez zawieszone.Potem umylam w salonie i na ganku.
W kuchni  i sypialni zostawie zmienniczce bo sie zanudzi Pomylam tez wszelakie sztuczne kwiatki w domu zbieracze much i kurzu ze łoj matko Nie cierpie plastikowych kwiatkow i bibelotow zbytecznych 
Popoludniu byl syn na ciachu moim  
Dzien minal fajowo.Popoludniu  conico na raty podjadalam zeby zostawic babce do mycia  i wycierania gadzety- uwielbia to jak jest w akcji.
Potem przylatywa do mnie na górę  i ciagle pytala co przyniesc  nie chciala sie odczepic wiec mysle haaa to zrobie babce sporta troche to sie na noc zmeczy...i jak znow pytala to raz : picie,raz kromke chleba,a zegarek a to dlugopis- byla wniebowzieta jak mogla po schodach z gory na dol latac.
Zrobilam mini pranko to ta poszla do piwnicy przyniosla pranie i w salone porozwieszala gdzie sie da:fotel,szuflada od mebli,krzeslo,grzejnik i miala godzine  tez zajecia bo wciaz przekladala
Potem pytala czy moze spac o 19 a ja ze ani nu nu( nu pagadi zajec) i troche ja przetrzymalam i 19.45 w bety wcisnelam
I kuniec   
Odpoczywajcie   w bety jeszcze wam nie kaze isc 
 
09 marca 2021 20:01 / 3 osobom podoba się ten post
Clio

Dzien minal klawo:upup: 
Wloski i ,:kapiel: gotowe,kremiki:tak::chowa sie:
Dzis mialam na to sporo czasu i w spokoju bo dzis pdp pol dnia spala jakis taki dziwny dzien,czasem  caly dzien na nogach i nie spi znów.Dzis umylam okno u siebie,jajka tez zawieszone.Potem umylam w salonie i na ganku.
W kuchni  i sypialni zostawie zmienniczce bo sie zanudzi:hihi: Pomylam tez wszelakie sztuczne kwiatki w domu zbieracze much i kurzu ze łoj matko:zaskoczenie1: Nie cierpie plastikowych kwiatkow i bibelotow zbytecznych:bezradny: 
Popoludniu byl syn na ciachu moim :gwizdanie::oczko: 
Dzien minal fajowo.Popoludniu  conico na raty podjadalam zeby zostawic babce do mycia  i wycierania gadzety- uwielbia to jak jest w akcji.
Potem przylatywa do mnie na górę  i ciagle pytala co przyniesc:yo:  nie chciala sie odczepic wiec mysle haaa:eureka: to zrobie babce sporta troche to sie na noc zmeczy...i jak znow pytala to raz : picie,raz kromke chleba,a zegarek a to dlugopis- byla wniebowzieta:modlmy sie: jak mogla po schodach z gory na dol latac.
Zrobilam mini pranko to ta poszla do piwnicy przyniosla pranie i w salone porozwieszala gdzie sie da:fotel,szuflada od mebli,krzeslo,grzejnik i miala godzine  tez zajecia bo wciaz przekladala:hihi:
Potem pytala czy moze spac o 19 a ja ze ani nu nu:nie wolno1:( nu pagadi zajec) i troche ja przetrzymalam i 19.45 w bety wcisnelam:super1:
I kuniec :yahoo:  
Odpoczywajcie  :angel1: w bety jeszcze wam nie kaze isc:gwizdanie: 
 

No niezła masz tam jazdę.  Nudy nie ma. 
09 marca 2021 20:09 / 3 osobom podoba się ten post
Przesyłam jeden link... 
 
https://www.daserste.de/information/reportage-dokumentation/dokus/videos/eine-polin-fuer-oma-video-102.html
 
A później z przyjemnością Was poczytam
09 marca 2021 20:10 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

No niezła masz tam jazdę. :smiech3: Nudy nie ma. :radosc1:

Ba zeby tylko takie raz caly dzien bawilysmy sie drzwiami.....ona chodzila I wszystkie otwierala a ja zamykalam i tak wkolomacieja lub czasem  na odwrot.
wkoncu tez cos musze robic bawie sie tak jak pdp lubia 
Zamiast sie irytowac sie zabawilam 
Nie wspomne jak to ciagle chce gotowac,cos kroic( choc normalnie nigdy nie lubiala) I ciagle chce mi jedzenie szykowac.
Nie wspomne jak zapalki znalazla i w starej kuchence( obok nowej) w piecu drewienka rozpalala a ja chodze i kontroluje ....no no ciekawe  zleconko  .....albo szukam gdzie jej zeby i sie glowie...I panika......a zęby na talerzu w  lodowce  sobie leżá jak ja w smietniku juz grzebalam calym
09 marca 2021 20:15 / 5 osobom podoba się ten post
Werska

Ratunku!!! Czy tego chol...ge języka można się w ogóle nauczyć???? Głowa mi puchnie, ale jakoś więcej się w niej nie mieści!!!! Odmiana zaimków to jakiś horror. No nie wiem, może jak dojdę do siedemdziesiątki, to w kóncu załapię.... A i to z grubsza. Albo te pytania worauf, wor mit, i ta cała reszta! Więcej ich nie mogli wymyślić???
 
Sięgam dna rozpaczy...

Werska, czyżbyś germanistykę studiowała ?
Nawet u tych Niemców prawdziwych, co to niby hohdeutschem szprechają ,rzadko słyszałam, żeby za dużo  używali tego ,co niekonieczne. Wielu z tych szkolonych zwrotów nigdy nie użyjesz. Chyba że jakieś pismo  poważne, urzędowe będziesz wystosować chciała. Ale jeśli  masz takie ambicje, to super, tylko odbij się od  tego dna rozpaczy 
09 marca 2021 20:15 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

Dzien minal klawo:upup: 
Wloski i ,:kapiel: gotowe,kremiki:tak::chowa sie:
Dzis mialam na to sporo czasu i w spokoju bo dzis pdp pol dnia spala jakis taki dziwny dzien,czasem  caly dzien na nogach i nie spi znów.Dzis umylam okno u siebie,jajka tez zawieszone.Potem umylam w salonie i na ganku.
W kuchni  i sypialni zostawie zmienniczce bo sie zanudzi:hihi: Pomylam tez wszelakie sztuczne kwiatki w domu zbieracze much i kurzu ze łoj matko:zaskoczenie1: Nie cierpie plastikowych kwiatkow i bibelotow zbytecznych:bezradny: 
Popoludniu byl syn na ciachu moim :gwizdanie::oczko: 
Dzien minal fajowo.Popoludniu  conico na raty podjadalam zeby zostawic babce do mycia  i wycierania gadzety- uwielbia to jak jest w akcji.
Potem przylatywa do mnie na górę  i ciagle pytala co przyniesc:yo:  nie chciala sie odczepic wiec mysle haaa:eureka: to zrobie babce sporta troche to sie na noc zmeczy...i jak znow pytala to raz : picie,raz kromke chleba,a zegarek a to dlugopis- byla wniebowzieta:modlmy sie: jak mogla po schodach z gory na dol latac.
Zrobilam mini pranko to ta poszla do piwnicy przyniosla pranie i w salone porozwieszala gdzie sie da:fotel,szuflada od mebli,krzeslo,grzejnik i miala godzine  tez zajecia bo wciaz przekladala:hihi:
Potem pytala czy moze spac o 19 a ja ze ani nu nu:nie wolno1:( nu pagadi zajec) i troche ja przetrzymalam i 19.45 w bety wcisnelam:super1:
I kuniec :yahoo:  
Odpoczywajcie  :angel1: w bety jeszcze wam nie kaze isc:gwizdanie: 
 

Ogarniasz Clio- jak jeszcze szprechasz jak SSman( moja psiapsi sie tak o mnie wyraziła, nie obrażaj sie czasem ), to nie ma to tamto :)
A tu rózny obraz szteli i opiekunek na nich. Ten smutny i ten pozytywny. Własnie oglądam . Jak na dłoni widać, że czasem Niemiec też człowiek, bo żadna z tych pań perfekcyjnie nie szprecha, a póki co jedna jest paskudnie traktowana ( w połowie filmu jestem). Przerwałam bo pedepcia musiałam wcisnąc do Krankenbeta, bo chciał gadać z wyrocznią  
 
https://www.ardmediathek.de/ard/video/reportage---dokumentation/eine-polin-fuer-oma/das-erste/Y3JpZDovL2Rhc2Vyc3RlLmRlL3JlcG9ydGFnZSBfIGRva3VtZW50YXRpb24gaW0gZXJzdGVuL2VhNWZiODM5LTdjNjAtNGMwOS1iZWQ1LTA4Nzk0YjZlZTcyNg/
 
 
09 marca 2021 20:21 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Ratunku!!! Czy tego chol...ge języka można się w ogóle nauczyć???? Głowa mi puchnie, ale jakoś więcej się w niej nie mieści!!!! Odmiana zaimków to jakiś horror. No nie wiem, może jak dojdę do siedemdziesiątki, to w kóncu załapię.... A i to z grubsza. Albo te pytania worauf, wor mit, i ta cała reszta! Więcej ich nie mogli wymyślić???
 
Sięgam dna rozpaczy...

Nie nastawiaj się tak, że się nauczysz calkowicie, bo nigdy coś takiego nie nastąpi...Przecież w naszym ojczystym języku tez uczymy się ciągle nowych zwrotów. Język to twór żywy. Jak czujesz , że Ci głowa puchnie od wkuwania-odsapnij i to czego się nauczyłas zastosuj w praktyce. Znaczy w rozmowie z pedepciem . Wtedy utrwalisz. Równie ważne jest osłuchanie się. TV, radio. Nieszkodzi, że będziesz rozumiec pojedyncze słowa. Z biegiem czasu zaczniesz rozumiec więcej, tylko się uzbrój w cierpliwość...
09 marca 2021 20:29 / 3 osobom podoba się ten post
Tina ja mam bardzo dobra dykcje i wyrazista mowe i bez szprechania jest power i zawsze wyrazisty ton glosu i nie poszczedze byc stanowcza i wymagajaca lub niekiedy i jak trza do rece do góry  kaze podniesc  tez!  
09 marca 2021 20:31 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Werska, czyżbyś germanistykę studiowała ? :zaskoczenie1:
Nawet u tych Niemców prawdziwych, co to niby hohdeutschem szprechają ,rzadko słyszałam, żeby za dużo  używali tego ,co niekonieczne:-). Wielu z tych szkolonych zwrotów nigdy nie użyjesz. Chyba że jakieś pismo  poważne, urzędowe będziesz wystosować chciała. Ale jeśli  masz takie ambicje, to super:oklaski1:, tylko odbij się od  tego dna rozpaczy :oczko1:

Gramatyka jest ważna, bo wtedy łatwiej wyrazi o co jej chodzi, nawet jak jej jakieś słówka uciekną. Ale fakt. Za bardzo ciśnie na początek. Lepiej sobie obejrzeć jakies Rote Rosen czy wiadomości.