Powitajki przy kawie 63

30 października 2020 18:45 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

Organizatorce tych wydarzeń Tina, jak jej się uda dopchać do piedestału też się dostanie, wszystko w swoim czasie. Wszak nasz ukochany naród jest jak kameleon, raz czerwony, raz zielony a od czasu do czasu nawet tęczowy, raz kocha, a za chwilę nienawidzi.

Dokładnie. Przecież przed nagłym przypływem "tolerancji" LGTB było dyskryminowane. Niezależnie od politycznych poglądów.
30 października 2020 18:53 / 2 osobom podoba się ten post
Genisować czym się da to ja się dopiero będę. Kolacja pochłonięta- w tym świeżutki chlebek , pomidory, masełko i ser Füürtüfel  .Pikantny z grubo mielonym chilli . A po to wszystko jeszcze po południu jechałam do Bauera, piekarni i serarni .
Maraton zrobiłam , bo tak mnie naszło. Dziś tak ciepło, że własciwie pachnie wiosną , nie jesienią. Doświadczając niedowierzam, że takie okropne rzeczy się teraz dzieją.
30 października 2020 18:53 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Daj spokój, szkoda gadać. Tak jej pozazdrościłam tego zapachu ciasta w całym domu, że musiałam sobie roboty dodać, zamiast genisować się długim wieczorem. Jabłka już się prażą, szarlotkę będę piekła :piecze ciasteczka:

Ja piekę bo  muszę coś cholera robić,  odwiedzin w szpitalu  nie ma i siedzę -  jak świr.  Zrobiłam ze szteli  kawiarnię, a co
30 października 2020 19:06 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

Ja piekę bo  muszę coś cholera robić,  odwiedzin w szpitalu  nie ma i siedzę -  jak świr.  Zrobiłam ze szteli  kawiarnię, a co:swiety:

A muzyczka w tle to gdzie? 
30 października 2020 19:56
tina 100%

A muzyczka w tle to gdzie? :lol1:

Pewnie wszystko gra i bucy 
30 października 2020 19:59 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

Ja piekę bo  muszę coś cholera robić,  odwiedzin w szpitalu  nie ma i siedzę -  jak świr.  Zrobiłam ze szteli  kawiarnię, a co:swiety:

Ty to się umiesz ustawić. Siedzisz jak na wywczasach i jeszcze za to Tobie płacą 
A tak na serio, to nie zazdroszczę, trochę niekomfortowa sytuacja 
30 października 2020 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Genisować czym się da to ja się dopiero będę. Kolacja pochłonięta- w tym świeżutki chlebek , pomidory, masełko i ser Füürtüfel :-) .Pikantny z grubo mielonym chilli . A po to wszystko jeszcze po południu jechałam do Bauera, piekarni i serarni .
Maraton zrobiłam , bo tak mnie naszło. Dziś tak ciepło, że własciwie pachnie wiosną , nie jesienią. Doświadczając niedowierzam, że takie okropne rzeczy się teraz dzieją.

Co jedna to lepsza,pichcą, pieką, genisują a człowiekowi wyobraźnia pracuje i slinotoku dostaje . Tej serarni to naprawdę Tobie zazdroszczę 
No i tej wiosny jesienią 
30 października 2020 20:25 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ty to się umiesz ustawić. Siedzisz jak na wywczasach i jeszcze za to Tobie płacą :oczko:
A tak na serio, to nie zazdroszczę, trochę niekomfortowa sytuacja :-(

Najgorsze jest to, że ja  najpierw  się  przyzwyczajałam  do dziadka,  teraz się od niego odzwyczaiłam  i przywykłam  już do tej samotności. Dziadek wróci  ze szpitala  i też nie wiem w jakim stanie,  jaką  mu tam "lobotomie " zrobią  albo co  i znów będę musiała  się przyzwyczajać.  Ach, przynajmniej  coś się dzieje  i płynie ten zwariowany  czas,  nudno nie jest.  Może będzie lepiej  od ostatniego wyjazdu  ze śmiercią w tle. 
31 października 2020 06:21 / 9 osobom podoba się ten post
Dzien dobry Opiekunowo. Spokojnego dnia i bądźcie zdrowi. ☕??
31 października 2020 07:17 / 9 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.  I podziękować idiotom z rządu, że kolejny etap branżę chyba się ku upadkowi
 Producenci kwiatów i zniczy u sądzeni na maksa. Niech Was szlag trafi. Ale co Was ból jest większy niż nasz.... Kara przyjdzie i to nawet nie wiecie kiedy. Jak tak można.? Gnoje zasrane. Q... a cała krzycze bo nie chce żyć w tym wrednym państwie i nie mówcie mi, że korona, że choroba. Gówno prawda. A ten mały Kaczor odpowie za to wszystko. Wredny i podły karakan.. Nawet kawy nie muszę pić bo cisnienie już wysokie mam. Życzę tylko sobie takich protestować w Pl żeby nie było co zbierać z tych dupków z Wiejskiej. 
31 października 2020 07:34 / 8 osobom podoba się ten post
Witajcie opiekunki i opiekunowie.
To co się dzieje w Polsce to już chyba sięga ZENITU.
Ja i tak do niedzieli na kwarantannie nie mogę opuszczać obejścia, na groby poszła moja córka kilka dni temu.
Ale zabronić Polakom wejścia na cmentarz w takich dniach to tak jakby zabronić ubrać choinki na Boże Narodzenie?
Sami dporowadzają do tego, że nawet garstka katolików ich znienawidzi...
Jak można być takim ... Już mi słów cenzuralnych brakuje.
Mimo wszystko miłego dnia wszystkim
31 października 2020 07:46 / 10 osobom podoba się ten post
Dzień dobry o poranku z kawą.
Wczoraj syn wspomniał, że jego kolega chciałby zamieszkać w Australii. I tak zaczęliśmy się we trójkę (ze starszym synem jeszcze) przerzucać takimi fajnymi miejscami do zamieszkania. Na Australię zaprotestowałam, bo daleko i bilety drogie Ja stawiam na Szwajcarię. Ładnie i chyba w miarę bezpiecznie, bo wszyscy, co na górze mają jakąś kasę lokują w ich bankach i będą dbać o to, by ten kraj pozostał neutralny i jak najbardziej bezpieczny- co by uzyskanych korzyści majątkowych (białymi i czarnymi sposobami) nie utracić
A tak serio- to w rozmowach o przyszłości- mechatronika i młodszego stolarza- taki pomysł jak emigracja się przewija czasem... Zobaczymy. Na pewno nie będę ingerować, jak prapradziadkowie w stosunku do pradziadków, co ich ściągnęli z USA do Polski, gdzie tam im się układało już, a tu w biedę i problemy... Ich życie, ich decyzje.
31 października 2020 08:35 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, a zarazem wcale dobrze nie jest. Malgi ujęłaś to w punkt, chyba pierwszy raz się cieszę że nie muszę tego wszystkiego oglądać z bliska. Rozmawiałam dzisiaj z moją mamą, ona zawsze czeka na Wszystkich Świętych, to taka tradycja jak chyba w każdej rodzinie, spotkanie z krewnymi, wspominanie i obowiązkowy wieczorny spacer z wnukami i prawnukami na groby nieznanego żołnierza. Wspólne podziwianie wieczornej łuny światła nad cmentarzem. Było mi przykro, bo ma już swoje lata, wiele przeżyła, ale tego zakazu pojąć  i zaakceptować w żaden sposób nie może. Nic już nie jest takie jak było i jest to zrozumiałe, ale powinna istnieć jakaś granica, bo teraz to już naprawdę przegięcie.
31 października 2020 08:42 / 3 osobom podoba się ten post
Evvex

Dzień dobry, a zarazem wcale dobrze nie jest. Malgi ujęłaś to w punkt, chyba pierwszy raz się cieszę że nie muszę tego wszystkiego oglądać z bliska. Rozmawiałam dzisiaj z moją mamą, ona zawsze czeka na Wszystkich Świętych, to taka tradycja jak chyba w każdej rodzinie, spotkanie z krewnymi, wspominanie i obowiązkowy wieczorny spacer z wnukami i prawnukami na groby nieznanego żołnierza. Wspólne podziwianie wieczornej łuny światła nad cmentarzem. Było mi przykro, bo ma już swoje lata, wiele przeżyła, ale tego zakazu pojąć  i zaakceptować w żaden sposób nie może. Nic już nie jest takie jak było i jest to zrozumiałe, ale powinna istnieć jakaś granica, bo teraz to już naprawdę przegięcie.

Przegięcie q.. a na całej lubi. Ludzie biorą urlopu, grają często setki km by móc zapalić znicz na grobie seoyvh bliskich a on taki numer wywija. To jest nie wybacza obecnie. Cała się gotuje. Bo ja ZAPALILAM znicze przed wyjazdem ale napewno dziś chciałabym normalnie iść i uczcić pamięć. Niech go szlag.  ......  Złość we mnie taka, że nie wytrzymuje.... 
31 października 2020 09:13 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dorotee- nie przebimbałaś gdzieś na jakiejś manifie tego wałka? :-) Na drugi raz pilnuj :lol2:

Przebimbała, przebimbała. I jeszcze nie do końca jest jasne skąd ma tę flaszkę, co to nią niby marcepana wałkuje