Powitajki przy kawie 63

31 października 2020 09:20 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Dzień dobry o poranku z kawą.
Wczoraj syn wspomniał, że jego kolega chciałby zamieszkać w Australii. I tak zaczęliśmy się we trójkę (ze starszym synem jeszcze) przerzucać takimi fajnymi miejscami do zamieszkania. Na Australię zaprotestowałam, bo daleko i bilety drogie:-) Ja stawiam na Szwajcarię. Ładnie i chyba w miarę bezpiecznie, bo wszyscy, co na górze mają jakąś kasę lokują w ich bankach i będą dbać o to, by ten kraj pozostał neutralny i jak najbardziej bezpieczny- co by uzyskanych korzyści majątkowych (białymi i czarnymi sposobami) nie utracić:-)
A tak serio- to w rozmowach o przyszłości- mechatronika i młodszego stolarza- taki pomysł jak emigracja się przewija czasem... Zobaczymy. Na pewno nie będę ingerować, jak prapradziadkowie w stosunku do pradziadków, co ich ściągnęli z USA do Polski, gdzie tam im się układało już, a tu w biedę i problemy... Ich życie, ich decyzje.

Za niedługo frank też sie "pogrąży", niestety. Cały czas był uważany za bezpieczną walutę ale przy tak ogromnym dodruku pieniądza fiducjalnego przez wszystkie kraje, niestety też padnie. Tak więc musisz przemyslec kierunek ewentualnej emigracji  
 
A i dzień dobry wszystkim z rana. 
31 października 2020 09:27 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry spokojnego dnia 
31 października 2020 10:15 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Za niedługo frank też sie "pogrąży", niestety. Cały czas był uważany za bezpieczną walutę ale przy tak ogromnym dodruku pieniądza fiducjalnego przez wszystkie kraje, niestety też padnie. Tak więc musisz przemyslec kierunek ewentualnej emigracji :tanczy: :hihi:
 
A i dzień dobry wszystkim z rana. 

Pewnie tak. Ale emigrować nie zamierzam, tylko przerzucaliśmy się z synami przyjaznymi miejscami do zamieszkania Czy oni tak zrobią? Nie wiem. Starszy, który interesuje się mechatroniką raczej nie powienien mieć problemów z pracą gdziekolwiek. Już teraz ma dyplom Technik Mechatronik. Interesuje się programowaniem, ma chyba do tego "dryg", plus "po chrzestnym" trochę talentów do elektroniki (szwagra nikt nie przebije- ten ma talent, nosa i uwielbia to- z Mikołajem czasem dyskutują, jak syn z czymś nie może poradzić). Drugi też z zamiłowania- technologia drewna. Bardziej to ograniczone, ale też jakieś możliwości daje- i w Polsce i na ewentualnej emigracji. Tu akurat, jeśli chodzi o studia, to nie kierunek, a niewielka ilość uczelni powoduje, że raczej zapotrzebowanie na tak wykształcone osoby jest. Angielski znają bardzo dobrze, niemieckiego nie lubią, ale w szkole liznęli. To powinni sobie poradzić.
 
W sumie, gdyby mieli naprawdę gdzieś w świecie się osiedlić, to z czysto egoistycznego powodu chciałabym, żeby był jak najlepszy dojazd do nich
31 października 2020 10:44 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Przebimbała, przebimbała. I jeszcze nie do końca jest jasne skąd ma tę flaszkę, co to nią niby marcepana wałkuje :lol2:

10. 43 i jeszcze Dorcia się nie pokazała. Co tu dużo wyjaśniać skąd flaszkę ma ? 
I dzień dobry wszystkim.
31 października 2020 10:50 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Za niedługo frank też sie "pogrąży", niestety. Cały czas był uważany za bezpieczną walutę ale przy tak ogromnym dodruku pieniądza fiducjalnego przez wszystkie kraje, niestety też padnie. Tak więc musisz przemyslec kierunek ewentualnej emigracji :tanczy: :hihi:
 
A i dzień dobry wszystkim z rana. 

Chyba nie tak prędko. Szwajcaria dązy do niezależności i to efektywnie. Jak przed pandemią sprowadzali maski, windle i inne środki higieniczne z Niemiec i Chin, tak teraz już ich własne linie produkcyjne pracują pełną parą. No i firmy farmaceutyczne.
Polskie media o tym nie piszą, ale USA, Anglia i Niemcy , a konkretniej firmy z tych krajów pracujące nad szczepionką rozpoczęły już proces rejestracji własnie tutaj. Pewnie to potrwa, bo Roche Possay i inna firma farmaceutyczna nie będą chciały sprzedawać czegoś, co będzie szkodziło ludziom, ale linie produkcyjne już są na standbayu.
31 października 2020 11:15 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

10. 43 i jeszcze Dorcia się nie pokazała. Co tu dużo wyjaśniać skąd flaszkę ma ? :lol1:
I dzień dobry wszystkim.

Jak dojdzie do siebie to nam da popalić, oj da  Ja się już bajam 
31 października 2020 11:26 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

:lol1: Jak dojdzie do siebie to nam da popalić, oj da :smiech3: Ja się już bajam :boi sie:

Dorcia jest równa dziewczyna i zna się na żartach- to nas nie pożre 
31 października 2020 11:50 / 7 osobom podoba się ten post
Witaski słoneczne prawie w południe. Słońce, ciepełko,ptaki nawet śpiewają tyle że na duszy smutno ,to co się w kraju dzieje od wczoraj przerosło już wszystko chyba. Nie zdziwię się, jeśli we wtorek inna rzeczywistość powita Polskę,nie zdziwi mnie wprowadzenie stanu wyjątkowego, bo w sumie to już jest stan wojny domowej. 
W niedzielę byłam na cmentarzu, odwiedziłam groby moich bliskich. Wczoraj wieczorem, już w ciemnościach, w świetle lamp i latarek, zapalali znicze, stawiali kwiaty, wspominali zmarłych mój brat z żoną i siostra. Mamy ponad 80 km na cmentarz, więc ciemności ich już zastały. 
Mimo wszystko nie traćmy pogody ducha i wiary w lepsze jutro. 
Pogodnego dnia 
31 października 2020 13:52 / 4 osobom podoba się ten post
Witam w sobotnie popołudnie
Pogodnie, nawet i słonko świeci. 
Wczoraj wymyłem i uprzątnąłem grób teścia, dwa znicze zostawiłem i zapaliłem. Dziś mieliśmy z teściową chryzantemy kupić i położyć na grobie. Niestety, nie zdążyliśmy. Wczoraj wieczorem już tam nie szliśmy, ze względu na pełny cmentarz. Poczynania MM pomilczę milczeniem. Wszyscy widzą, jak jest. A kwiaty zaniesiemy po niedzieli 
Gusiu, myślimy podobnie, ja optuję za poniedziałkiem. Prokuratury i sądy otrzymały już przecież wytyczne. Ciężkie czasy. 
Spokojnego popołudnia dla Wszystkim 
 
31 października 2020 14:16 / 3 osobom podoba się ten post
Wiem, że tutaj są starsi ode mnie i mogą mi powiedzieć " Co ty wiesz i zyciu". Pewnie niektórzy tutaj przeżyli stan wojenny. Ja miałam 3 lata jak wybuchł wiec byłam małym dzieckiem. Na to co zrobił wczoraj MM to normalnie się gotuje. Płacze jak pomyślę o tych co kwiaty cjofowsli cały rok prawie. I teraz co? Mam nadzieję, że tym zamknięciem cmentarzy PiS dobił sobie gwóźdź do trumny. Jak tak można. ? I to wczoraj na ostatnią chwilę. Niekiedy ludzie gnają setki km żeby zapalić xnicz a dziś co? Klamki na cmentarzu mają całować? Gotuje się we mnie wszystko i myślę że po niedzieli to już nie będzie ta Polska. To już nie będzie azyl do którego ja chce wracać mimo tego mojego tancza na wsi, płakać mi się chce na to wszystko. 
31 października 2020 14:37 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Wiem, że tutaj są starsi ode mnie i mogą mi powiedzieć " Co ty wiesz i zyciu". Pewnie niektórzy tutaj przeżyli stan wojenny. Ja miałam 3 lata jak wybuchł wiec byłam małym dzieckiem. Na to co zrobił wczoraj MM to normalnie się gotuje. Płacze jak pomyślę o tych co kwiaty cjofowsli cały rok prawie. I teraz co? Mam nadzieję, że tym zamknięciem cmentarzy PiS dobił sobie gwóźdź do trumny. Jak tak można. ? I to wczoraj na ostatnią chwilę. Niekiedy ludzie gnają setki km żeby zapalić xnicz a dziś co? Klamki na cmentarzu mają całować? Gotuje się we mnie wszystko i myślę że po niedzieli to już nie będzie ta Polska. To już nie będzie azyl do którego ja chce wracać mimo tego mojego tancza na wsi, płakać mi się chce na to wszystko. :placze1:

Powiem tak, ja nie chce wracać bi nie widzę przyszłości w tym kraju. Mój młodszy brat studiuje w Holandii i mówi musiałoby mnie nieźle po pierniczy żeby wracać. Bratanica chce wyjechać bo aż wstyd jej się przyznać że polka. I tak myśli mnóstwo ludzi. 
31 października 2020 14:52 / 2 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Powiem tak, ja nie chce wracać bi nie widzę przyszłości w tym kraju. Mój młodszy brat studiuje w Holandii i mówi musiałoby mnie nieźle po pierniczy żeby wracać. Bratanica chce wyjechać bo aż wstyd jej się przyznać że polka. I tak myśli mnóstwo ludzi. 

Moja 26 letnia córka się pyta jak ja mamo mam tu żyć, po co studiować kiedyś jak pracy nie będzie? Młodym nie jest wcale obojętne to, co się tetaz dzieje. Też mają dość. 
31 października 2020 14:58 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Moja 26 letnia córka się pyta jak ja mamo mam tu żyć, po co studiować kiedyś jak pracy nie będzie? Młodym nie jest wcale obojętne to, co się tetaz dzieje. Też mają dość. 

Praca to będzie jak w Kołchozie, za pajde chleba i kubek wody. Przy dobrych wiatrach
31 października 2020 15:05
Mialo być 16 letnia córka. A będzie tak jak Morawiecki powiedział " Mają zapierdala.... Za miskę ryżu". 
31 października 2020 17:16 / 4 osobom podoba się ten post
Dobry wieczór Opiekunkowow wigilię Wszystkich Świętych! Cmentarze lśnią o zmroku tysiącem lampeczek .