Powitajki przy kawie 64

22 lutego 2021 09:06 / 4 osobom podoba się ten post
Marilyn

Cześć wszystkim, oj jak nagle  wiosna zawitała. W sobotę  babcia wywinela  orła  w drodze  z pokoju  do kuchni,  teraz chodzi z plastrem  nad okiem  i śliwką  niczym  zawodowa  bokserka.  Udanego tygodnia  wszystkim,  u mnie ten, następny  i pora  pakować  manatki  bo już  mam dość  tego zniewolenia.  

Trzymaj się już niedługo. Odpoczniesz psychicznie nabierzesz sił i będzie ok. 
22 lutego 2021 09:10 / 6 osobom podoba się ten post
dorotee

Dzień dobry Opiekunkowo:-)nowy tydzień czas zacząć:chaplin:

Dzień dobry! Mam nadzieję, że będzie lepszy niż poprzedni! :) 
22 lutego 2021 09:43 / 7 osobom podoba się ten post
Witaski ,ja na chwile bo od 2 dni pogoda 17 st i cala sobote w ogrodku byliśmy a wczoraj mialam pol niedzieli wolne  ( syn z b.pojechali do siostry*swieto lasu) wiec wybylam się w dluugą.
Pogoda ma byc nadal taka do czwartku wiec cieszymy sie pogodą,tarasem,ogródkiem  spacerami i innymi cakcarakami
 
Milego tygodnia opiekunkowo
   
22 lutego 2021 09:46 / 5 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Dzień dobry! Mam nadzieję, że będzie lepszy niż poprzedni! :) 

Poprzedni też był dobry , no u mnie
Więc lepszego Tobie
22 lutego 2021 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

To przykre, że taka zniewolona się czujesz :-(
Ale żeby tak dobrowolnie dać się zniewolić?

No halo, jesteśmy  do dyspozycji  podopiecznych  praktycznie24 H na dobę,  musimy wszystko  robić według  ustalonego rytmu,  nie mogę  iść  się położyć   bo akurat mam okres. Nie mogę jechać  do sklepu  po kwiatki, wyglaskac  swego psa  i dłużej pospać.  Nie mogę  otwórz sobie butelki wina  .O takim zniewoleniu  mówię. Od prawie dwóch mscy  muszę chodzić  wcześniej  spać  by rano wcześniej  wstać.  Nie ma weekendu ani święta,  dzień  w dzień  to samo.  To jest wolność? 
22 lutego 2021 11:30 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

No halo, jesteśmy  do dyspozycji  podopiecznych  praktycznie24 H na dobę,  musimy wszystko  robić według  ustalonego rytmu,  nie mogę  iść  się położyć   bo akurat mam okres. Nie mogę jechać  do sklepu  po kwiatki, wyglaskac  swego psa  i dłużej pospać.  Nie mogę  otwórz sobie butelki wina  .O takim zniewoleniu  mówię. Od prawie dwóch mscy  muszę chodzić  wcześniej  spać  by rano wcześniej  wstać.  Nie ma weekendu ani święta,  dzień  w dzień  to samo.  To jest wolność? 

Zmień pracę na inna. Każdy, kto podejmuje się pracy w opiece jest świadomy jaka to praca. Można zatrudnić się w fabryce na 3 zmiany i wtedy być w domu i spać we własnym łóżku. A najlepiej to nie pracować iść do MOPSu i leżeć w domu kiedy się chce i pić wino. 
22 lutego 2021 11:34 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Zmień pracę na inna. Każdy, kto podejmuje się pracy w opiece jest świadomy jaka to praca. Można zatrudnić się w fabryce na 3 zmiany i wtedy być w domu i spać we własnym łóżku. A najlepiej to nie pracować iść do MOPSu i leżeć w domu kiedy się chce i pić wino. :dwa piwa:

O dzięki,  a pani Dusia dobra rada nie czuje  się nigdy zmęczona  pod koniec  turnusu? Super tekst, naprawdę  jest mi lepiej,  iść do mopsu,  naprawdę  zacna rada, o którą nie prosiłam. 
22 lutego 2021 11:38 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

O dzięki,  a pani Dusia dobra rada nie czuje  się nigdy zmęczona  pod koniec  turnusu? Super tekst, naprawdę  jest mi lepiej,  iść do mopsu,  naprawdę  zacna rada, o którą nie prosiłam. 

Jeśli czujesz, że nie dajesz rady tyle tugidni to po co na tyle jedziesz. Jezdzij na 6 , krótki odpoczynek i znowu na 6. Może nie nadajesz się na długie turnusy. Ja ciągnę długo turnus bo zjeżdżamy się z moim równo i chcemy być razem w święta, wakacje. Przedłużylas sama a teraz nie dajesz rady. Ja już jestem 6 tugidni i jeszcze prawie 4  ale sama tak chce długo pracować. Zresztą tutaj są kobiety co po 8-9 miesięcy pracują to my możemy się schować. 
22 lutego 2021 11:38 / 3 osobom podoba się ten post
Marilyn

No halo, jesteśmy  do dyspozycji  podopiecznych  praktycznie24 H na dobę,  musimy wszystko  robić według  ustalonego rytmu,  nie mogę  iść  się położyć   bo akurat mam okres. Nie mogę jechać  do sklepu  po kwiatki, wyglaskac  swego psa  i dłużej pospać.  Nie mogę  otwórz sobie butelki wina  .O takim zniewoleniu  mówię. Od prawie dwóch mscy  muszę chodzić  wcześniej  spać  by rano wcześniej  wstać.  Nie ma weekendu ani święta,  dzień  w dzień  to samo.  To jest wolność? 

Na pewno jest to wolność naszego wyboru. Przynajmniej dla mnie. To moja wolna wola i wybór takiej pracy. Też nie mogę robić tego, na co miałabym teraz ochotę, tego co i kiedy chcę, bo jestem w pracy , ale nie traktuję tych kilku tygodni czy miesięcy jako  zesłania na roboty. Jestem tutaj bo chcę ,a nie za karę 
22 lutego 2021 11:42 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Jeśli czujesz, że nie dajesz rady tyle tugidni to po co na tyle jedziesz. Jezdzij na 6 , krótki odpoczynek i znowu na 6. Może nie nadajesz się na długie turnusy. Ja ciągnę długo turnus bo zjeżdżamy się z moim równo i chcemy być razem w święta, wakacje. Przedłużylas sama a teraz nie dajesz rady. Ja już jestem 6 tugidni i jeszcze prawie 4  ale sama tak chce długo pracować. Zresztą tutaj są kobiety co po 8-9 miesięcy pracują to my możemy się schować. :-)

Gdybym nie dawała  rady to bym tu nie była,  na forum  chyba pisze  się aby wygadać .Nie rwę sobie włosów z głowy,  widzę  że są tu panie idealne,  szkoda ze tylko na forum podejrzewam.  Widzę, że tu szczerość  jest dziwnie  odbierana. Miłego dnia. 
22 lutego 2021 11:44 / 3 osobom podoba się ten post
W innym temacie
Będę potrzebowała zmienniczki , może na czerwiec i lipiec , może prędzej może na dłużej. Musi być więc cierpliwa .  Zlecenie trudne ale  ciekaweRządzę tutaj niepodzielnie tylko jak tutaj jestem i co do terminu zmian  na urlopie przepadam w nicość.
Kto chętny łapka w górę
Później napiszę mój rozkład dnia .
Nie ma wolnego dnia , ale nie jest źle pozwiedzać okolice można , powedrowC także .
22 lutego 2021 11:53 / 5 osobom podoba się ten post
Marilyn

Gdybym nie dawała  rady to bym tu nie była,  na forum  chyba pisze  się aby wygadać .Nie rwę sobie włosów z głowy,  widzę  że są tu panie idealne,  szkoda ze tylko na forum podejrzewam.  Widzę, że tu szczerość  jest dziwnie  odbierana. Miłego dnia. 

Oczywiście powinnaś się wygadać zawsze lżej. Ten kto tak pracuje to rozumie.Myślę że każdego takie rożne myśli nachodzą od czasu do czasu.To jest zwyczajnie tęsknota za zwczajnym normalnym życiem. Najlepiej motywują pieniądze ja każdy spędzony tu dzień przeliczam na kasę. Chociaż nie wyjeżdżam na długo tym razem 4tygodnie.
22 lutego 2021 11:55 / 5 osobom podoba się ten post
Marilyn

Gdybym nie dawała  rady to bym tu nie była,  na forum  chyba pisze  się aby wygadać .Nie rwę sobie włosów z głowy,  widzę  że są tu panie idealne,  szkoda ze tylko na forum podejrzewam.  Widzę, że tu szczerość  jest dziwnie  odbierana. Miłego dnia. 

Merilyn, nie jestem ideałem, ani tu, ani w życiu. To życie jest idealne, bo pozwala nam być nieidealnymi. To nie ja wymyśliłam, gdzieś kiedyś przeczytałam i zapamiętałam, bo mi się spodobało. 
Masz 100%racji, Forum jest po to, żeby się wygadać i również wyżalić. Też czasami to robię. Na każdy temat, każdy może i ma prawo mieć inne zdanie i je wyrazić. Ja napisałam o sobie. Lubię tę pracę, dobrze zarabiam, ale cieszę się myślą, że to jest tylko "od - do",wracam do domu i żyję własnym życiem. 
22 lutego 2021 12:05 / 2 osobom podoba się ten post
Marilyn

Gdybym nie dawała  rady to bym tu nie była,  na forum  chyba pisze  się aby wygadać .Nie rwę sobie włosów z głowy,  widzę  że są tu panie idealne,  szkoda ze tylko na forum podejrzewam.  Widzę, że tu szczerość  jest dziwnie  odbierana. Miłego dnia. 

Gdybym była mądrzejsza to bym pracowała w PL bo mam dyplom studiów wyższych, który teraz gryzą mole  niestety nie mam szerokich pleców i nie mam pracy w zawodzie i muszę tak samo ja Ty pakowac walizkę i (usunięte) do De. Cóż taki los. Zawsze jednak sobie mówię i dziękuję Bogu że mogę jechać bo mam zdrowe nogi, ręce i głowę ( no czasami mi odwala )  . Taki nasz żywot a jak pracujemy to wiemy, że żyjemy. A co do mądrości titaj są mądrzejsze od nas i wszystkie rozumie po zjadane mają.  Dasz radę. Już koniec sam Ci został. Mnie titaj męczy to, ze takie bez ludzie i tylko piekarnia i muszę być zdaną na kogoś że ktoś mi zakupy zrobi. Nigdy wiecej w taka dziurę gdzie psy ??dupami szczekają. Taka dziurę mam u siebie w Pl ale tam mam auto i jestem niezalezna. 

22 lutego 2021 12:05 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Zmień pracę na inna. Każdy, kto podejmuje się pracy w opiece jest świadomy jaka to praca. Można zatrudnić się w fabryce na 3 zmiany i wtedy być w domu i spać we własnym łóżku. A najlepiej to nie pracować iść do MOPSu i leżeć w domu kiedy się chce i pić wino. :dwa piwa:

Mops, fabryka-   fajne skojarzenia,  dzięki takim dziwnym zawistnym  ospowiedziom  to mi się odechciewa  tu być  na tym forum.  Nie rozumiem z czego one wynikają.