Karta EKUZ i druk A1 dla opiekunki

25 czerwca 2014 09:35 / 1 osobie podoba się ten post
mała

Wszystko zależy od tego z jakim dniem masz umowę z firmą podpisaną. W momencie kiedy podpisałaś umowę powinnaś wyrejestrować się z UP ponieważ jesteś już osobą zatrudnioną. Forma wyjazdu lub delegowania też raczej powinna być określona w umowie bądź jakimś załączniku.

Zadzwoniłam i już wszystko jasne. To firma wypełnia taki wniosek po podpisaniu umowy, a powiedziano mi w NFZ że to ja musze o to zabiegać hi hi no cóz dobrze że się wszystko wyjaśniło..
25 czerwca 2014 09:37 / 1 osobie podoba się ten post
mirecka12

Zadzwoniłam i już wszystko jasne. To firma wypełnia taki wniosek po podpisaniu umowy, a powiedziano mi w NFZ że to ja musze o to zabiegać hi hi no cóz dobrze że się wszystko wyjaśniło..

No i masz klopot z glowy :)))
25 czerwca 2014 09:38
nomka

Ja poszłam do UP i powiedziałam, ze wyjeżdzam, nie mówiłam dokąd i po co, zadnego zaswiadzcenia nie brałam

Ja do tej pory też tak robiłam,zgłaszałam i jechałam, ale wyjeżdżając powinno się mieć karte EKUZ na wszelki wypadek. Tak mi doradził Pan z UP
25 czerwca 2014 10:45
Jestem już 3 -ci rok w de i karty EKUZ nie miałam. Do czego to służy?
25 czerwca 2014 10:47 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Jestem już 3 -ci rok w de i karty EKUZ nie miałam. Do czego to służy?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
25 czerwca 2014 10:49
Benita

Jestem już 3 -ci rok w de i karty EKUZ nie miałam. Do czego to służy?

A jak zachorujesz? Podobno brak tej karty jest równoznaczny z pracą na czarno. A A1 masz?
25 czerwca 2014 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
anmar

A jak zachorujesz? Podobno brak tej karty jest równoznaczny z pracą na czarno. A A1 masz?

O tym ,ze pracujesz na biało swiadczy druk A1 .Karta EKUZ  to ubezpieczenie zdrowotne w wypadku kiedy musisz korzystac za granica z pomocy lekarskiej-nie  ma NIC wspólnego z legalnością pobytu/moze być pracownicza  lub turystyczna i dla uczniów/
 
 
http://www.nfz-lodz.pl/index.php/dlapacjentow/krok-po-kroku/1613-jak-uzyska-ekuz-europejsk-kart-ubezpieczenia-zdrowotnegostudentów /
 
Link - info nt EKUZ
 
 
25 czerwca 2014 11:18
Dziękuję za sprostowanie, faktycznie masz rację!!
25 czerwca 2014 12:41
mirecka12

Właśnie wypełniam wniosek o EKUZ i nie mam pojęcia jak to ogarnąć .... Do tej pory byłam zarejestrowana w urzędzie pracy od 24  czerwca mam umowe z firmą a wyjeżdżam 30 czerwca do niemiec i tu pojawia się problem co mam zaznaczyć we wniosku
że jestem os zatrudnioną czy zarejestrowaną w urzędzie pracy? jak by tego było mało klejne pyt  cel wyjazdu...delegowanie na podstawie a1 ,wykonywanie pracy w 2 Państwach na raz na podst a1, a moze poszukiwanie pracy na podstawie a2???? Masakra może ktoś wie jak to ogarnąć??

Jeśli podejmujesz pracę, to musisz się wyrejestrować z UP.
25 czerwca 2014 15:12
anmar

A jak zachorujesz? Podobno brak tej karty jest równoznaczny z pracą na czarno. A A1 masz?

A1 też nie mam i też nie wiem, co to. Firma płaci za mnie prywatne ubezpieczenie w PZU. Właśnie musiałm skorzystać z pomocy Stomatologa. Sama zapłaciłam rachunek,  teraz czekam, czy PZU to pokryje - sama jestem ciekawa. Tak na marginesie, leczenie zębów jest tu chorrendalnie drogie.
25 czerwca 2014 16:27
Własnie jestem na ''świeżo'' po bieganiu po urzedach odnosnie karty EKUZ.
Po moim drugim powrocie-karta była juz nieważna-musiałam pójsc do lekarza bo mnie wysypało niesamowicie.
Firmowa panna powiedziała,ze powinnam ponownie zarejestrować sie w UP.Lekarz potwierdził.Tak tez zrobiłam.
Po roku NFZ dopatrzył sie mojego podwójnego ubezpieczenia-przez firme i PUP.Ostatnim razem dostałam tylko druk A1 ale karty juz nie.Teraz biegam między ZUS-em a UP.Jedno z drugim dogadać się nie może.
Jutro mam przyjść z umową i to UP ma to odkrecać.
26 czerwca 2014 09:33
opiekun_Janusz

Jeśli podejmujesz pracę, to musisz się wyrejestrować z UP.

Tak wiem z UP już załatwiłam
27 czerwca 2014 15:47
Ja z innej beczki. Jak to właściwie jest z urlopem wypoczynkowym przy pracy na umowę- zlecenie?
27 czerwca 2014 16:48
Przy umowie zlecenia, nie ma takiego czegoś jak urlop wypoczynkowy...niestety.
27 czerwca 2014 16:50 / 1 osobie podoba się ten post
anmar

Ja z innej beczki. Jak to właściwie jest z urlopem wypoczynkowym przy pracy na umowę- zlecenie?

umowa-zlecenie to umowa cywilnoprawna jak zakup samochodu i nie podlega sądowi pracy