Karta EKUZ i druk A1 dla opiekunki

10 marca 2014 13:38
wichurra

No tak - tylko żadnej odpowiedzi.
Ale już dziewczyny w tamtym temacie mi wyjaśniły, że po prostu różnie to bywa i lepiej być przygotowanym, że trzeba będzie najpierw ze swoich wyłożyć.

Dokładnie tak będąc tutaj należy być przygotowanym na każdą ewentualność.Ja niestety za każdym razem sama musiałam zapłacić za wizytę u lekarza,w spzitalu na szczęście nie byłam to nie mogę się wypowiedzieć.
 
08 kwietnia 2014 13:06
Karta EKUZ jest wystawiana na twoj adres a nie na adrwe stelli
22 maja 2014 17:20 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś po raz pierwszy skorzystałam ze swojej karty Ekuz. Z początku pani była zdziwiona, że nie mam nic więcej, ale dostała jeszcze mój dowód, poszukała w komputerze, potem podpisałam oświadczenie, które było w kilku językach m.in. w polskim, do kiedy mam zamiar przebywać w Niemczech i że nie przyjechałam tutaj z zamiarem leczenia. Potem raz dwa lekarz zrobił mi drobny zabieg, założył opatrunek,nawet lekarstwa przeciwzapalne i przeciwbólowe mi dał, żebym kupować nie musiała i tyle, nie takie to straszne:)
22 maja 2014 17:40 / 2 osobom podoba się ten post
Ja też korzystałam już kilka razy z leczenia na podstawie karty Ekuz....dwa razy dentysta , kilka razy lekarz ogólny, dermatolog a nawet ginekolog ....i nigdy nie miałam z tym rzadnego problemu...trzeba wypełnić odpowiednie oświadczenie i można korzystać z usług tutejszej służby zdrowia ....zawsze bardzo mili...uprzejmi a co najważniejsze leki refundowane....pozdrawiam :)
22 maja 2014 18:43 / 1 osobie podoba się ten post
Ewcik

Ja też korzystałam już kilka razy z leczenia na podstawie karty Ekuz....dwa razy dentysta , kilka razy lekarz ogólny, dermatolog a nawet ginekolog ....i nigdy nie miałam z tym rzadnego problemu...trzeba wypełnić odpowiednie oświadczenie i można korzystać z usług tutejszej służby zdrowia ....zawsze bardzo mili...uprzejmi a co najważniejsze leki refundowane....pozdrawiam :)

No takie są też moje wrażenia, a ja pierwszy raz i z taką obawą podchodziłam, a niepotrzebnie:)
22 maja 2014 19:55
ja tego EKUZ w życiu na oczy nie widziałam,w sensie nigdy jej fizycznie nie dostalam, ciekawe co to bedzie jak trzeba bedzie do lekarza
22 maja 2014 19:55
No właśnie niepotrzebnie...wiem że co kolwiek by się nie przytrafiło zawsze mogę korzystać z niemieckiej służby zdrowia...w końcu jestśmy tu legalnie ....pracujemy i mamy swoje prawa :)
22 maja 2014 19:58
Ewcik

No właśnie niepotrzebnie...wiem że co kolwiek by się nie przytrafiło zawsze mogę korzystać z niemieckiej służby zdrowia...w końcu jestśmy tu legalnie ....pracujemy i mamy swoje prawa :)

tfu tfu, obym nie musiała się o tym przekonywać
25 czerwca 2014 09:12
Właśnie wypełniam wniosek o EKUZ i nie mam pojęcia jak to ogarnąć .... Do tej pory byłam zarejestrowana w urzędzie pracy od 24  czerwca mam umowe z firmą a wyjeżdżam 30 czerwca do niemiec i tu pojawia się problem co mam zaznaczyć we wniosku
że jestem os zatrudnioną czy zarejestrowaną w urzędzie pracy? jak by tego było mało klejne pyt  cel wyjazdu...delegowanie na podstawie a1 ,wykonywanie pracy w 2 Państwach na raz na podst a1, a moze poszukiwanie pracy na podstawie a2???? Masakra może ktoś wie jak to ogarnąć??
25 czerwca 2014 09:22 / 1 osobie podoba się ten post
Mirecka-najprościej,to zadzwoń do agencji,co się będziesz denerwować-kazali wypełnić ,niech pomagają:)
25 czerwca 2014 09:23
Wszystko zależy od tego z jakim dniem masz umowę z firmą podpisaną. W momencie kiedy podpisałaś umowę powinnaś wyrejestrować się z UP ponieważ jesteś już osobą zatrudnioną. Forma wyjazdu lub delegowania też raczej powinna być określona w umowie bądź jakimś załączniku.
25 czerwca 2014 09:24
Tak właśnie zrobię ;-)A Wy posiadacie karte EKUZ?
25 czerwca 2014 09:25
No dokladnie, ja dzien przed wyjazdem sie wyrejestrowałam z UP bo potem ciągają człowieka i tzreba sprosotwania pisać i marudzą, ze ZUS musieli płacic
25 czerwca 2014 09:29
mirecka12

Właśnie wypełniam wniosek o EKUZ i nie mam pojęcia jak to ogarnąć .... Do tej pory byłam zarejestrowana w urzędzie pracy od 24  czerwca mam umowe z firmą a wyjeżdżam 30 czerwca do niemiec i tu pojawia się problem co mam zaznaczyć we wniosku
że jestem os zatrudnioną czy zarejestrowaną w urzędzie pracy? jak by tego było mało klejne pyt  cel wyjazdu...delegowanie na podstawie a1 ,wykonywanie pracy w 2 Państwach na raz na podst a1, a moze poszukiwanie pracy na podstawie a2???? Masakra może ktoś wie jak to ogarnąć??

Dwa pytania- czy już jesteś wyrejestrowana z UP? Dlaczego ty wypełniasz ten wniosek? To zadanie pracodawcy.
Jeśli chodzi o wyrejestrowanie to są dwie możliwości-idziesz do UP z umową i oni z tym dniem wyrejestrowują cię albo robisz to na własne życzenie i wysyłasz zaświadczenie do firmy, żeby mogli wysłać zapotrzebowanie na EKUZ. To drugie rozwiązanie wybrałam ostatnio dla siebie. Dzwoń do firmy i im przypomnij jakie są ich obowiązki. Pozdrawiam.
25 czerwca 2014 09:33
Ja poszłam do UP i powiedziałam, ze wyjeżdzam, nie mówiłam dokąd i po co, zadnego zaswiadzcenia nie brałam