Powitajki przy kawie 70

20 czerwca 2022 16:13 / 4 osobom podoba się ten post
Czy firmy wypłacają tzw " covidowe " . Ja mam co miesiąc dodatek do pensji  w postaci 500 euro . Chyba, że zachoruję to sie z nim pożegnam .
20 czerwca 2022 18:20 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Czy firmy wypłacają tzw " covidowe " . Ja mam co miesiąc dodatek do pensji  w postaci 500 euro . Chyba, że zachoruję to sie z nim pożegnam .

Ładny  dodatek
20 czerwca 2022 18:54 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Czy firmy wypłacają tzw " covidowe " . Ja mam co miesiąc dodatek do pensji  w postaci 500 euro . Chyba, że zachoruję to sie z nim pożegnam .

Oj,Mleczko, to chyba podpucha z tym pytaniem ? Co  prawda już dawno temu,ale też pracowałaś, podobnie jak większość z nas,za pośrednictwem firm. Polityka zatrudnienia i płac nie zmieniła się bardzo. Firmy z własnej kieszeni nam nie płacą, dostajemy swoją kasę z tego, co niemieckie  rodziny płacą firmom.   Jakoś cienko to widzę, a właściwie wcale nie widzę, że znaleźliby się  seniorzy, którymi się opiekujemy, lekką  ręką dorzucający co miesiąc 5 stówek?
20 czerwca 2022 20:15 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Mleczko, to chyba podpucha z tym pytaniem ? Co  prawda już dawno temu,ale też pracowałaś, podobnie jak większość z nas,za pośrednictwem firm. Polityka zatrudnienia i płac nie zmieniła się bardzo. Firmy z własnej kieszeni nam nie płacą, dostajemy swoją kasę z tego, co niemieckie  rodziny płacą firmom.   Jakoś cienko to widzę, a właściwie wcale nie widzę, że znaleźliby się  seniorzy, którymi się opiekujemy, lekką  ręką dorzucający co miesiąc 5 stówek?:-)

Ja nie piszę o seniorach tylko o firmach . To żadna podpucha mam juz 3 ci miesiąc  po 500 euro dodatku covidowego . Jak ja pracowałam Gusiu ( o czym Gusiu chyba wiesz ) to o covidzie nikt jeszcze nie słyszał . No, może lizak tak sie nazywał .
20 czerwca 2022 20:18 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Ładny  dodatek:super:

Wszyscy tu zatrudnieni dostają ten dodatek . Pewnie, że do ładny grosz . Od przybytku głowa nie boli . 
20 czerwca 2022 20:23 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Wszyscy tu zatrudnieni dostają ten dodatek . Pewnie, że do ładny grosz . Od przybytku głowa nie boli . :-)

20 czerwca 2022 20:41 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ja nie piszę o seniorach tylko o firmach . To żadna podpucha mam juz 3 ci miesiąc  po 500 euro dodatku covidowego . Jak ja pracowałam Gusiu ( o czym Gusiu chyba wiesz ) to o covidzie nikt jeszcze nie słyszał . No, może lizak tak sie nazywał .

Absolutnie nie wątpię w to,że  taki dodatek dostajesz. Super ?. Gratuluję i trochę,a nawet trochę  więcej,  zazdraszczam, jednak bez zawiści ?
Firma sama z siebie nie uszczupli swojego zysku. Nawet o 50 euro 
Nie płacą. Przynajmniej ja o tym nie słyszałam. Gdyby ktoś dostawał, to na pewno by się pochwalił. Wiem, że Tina w czasie pandemii dostawała jakieś pieniądze, i to nie małe, nie pamiętam jednak jak to było, bo co mnie do Jej portfela . Pamiętam że koleżance swojej pomagała też coś załatwiać. 
Ty,podobnie jak Tina (o Was wiem, pewnie jest więcej takich opiekunek),jesteście zatrudnione na zupełnie innych warunkach ,które w żadnym stopniu nie są porównywalne z umową-zleceniem. A większość z nas właśnie na zlecenie pracuje. 
20 czerwca 2022 20:43 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Absolutnie nie wątpię w to,że  taki dodatek dostajesz. Super ?. Gratuluję i trochę,a nawet trochę  więcej,  zazdraszczam, jednak bez zawiści ?
Firma sama z siebie nie uszczupli swojego zysku. Nawet o 50 euro :-)
Nie płacą. Przynajmniej ja o tym nie słyszałam. Gdyby ktoś dostawał, to na pewno by się pochwalił. Wiem, że Tina w czasie pandemii dostawała jakieś pieniądze, i to nie małe, nie pamiętam jednak jak to było, bo co mnie do Jej portfela :oczko:. Pamiętam że koleżance swojej pomagała też coś załatwiać. 
Ty,podobnie jak Tina (o Was wiem, pewnie jest więcej takich opiekunek),jesteście zatrudnione na zupełnie innych warunkach ,które w żadnym stopniu nie są porównywalne z umową-zleceniem. A większość z nas właśnie na zlecenie pracuje. 

Zgadza się 
20 czerwca 2022 21:11 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

https://punkt.media/pl/poradniki/niemcy/poradnik-dla-pracujacego-d/12874-ile-bonusu-koronawirusowego-otrzymaja-osoby-pracujace-w-niemczech  
 
Dlaczego miałabym pisać nieprawdę ? poszukałam w necie i o proszę . Kto tu sciemnia .

No właśnie, dlaczego miałabyś pisać nieprawdę?. Albo ściemniać?
Ja Tobie żadnej z tych rzeczy nie zarzucam. A napisałam że podpucha z tym pytaniem, bo myślę, że jesteś dobrze  zorientowana,  na jakich warunkach zatrudniają agencje werbujące opiekunów osób starszych w Niemczech. Podpucha w tym sensie, że na pewno wiesz, że firmy takiego dodatku nie wypłacają. I co,jak ktoś powie, że jeśli dodatku covidowego nie dostanie to nie pojedzie, to agencja będzie płakać? Nie ,to nie .
O ile dobrze pamiętam, to chyba niektóre firmy, na początku  pandemii jakieś bonusy oferowały .
21 czerwca 2022 05:48 / 5 osobom podoba się ten post
Doberek we wtorek.Czas powoli ogarniać się,kawa do połowy wypita.Milego,bezstresowego dnia ☕??☘️
21 czerwca 2022 06:27 / 5 osobom podoba się ten post
Witam wtorkowo
Ja już prawie spakowana, a moja firma nic nie wie o wcześniejszej wymianie.
Zmienniczka zastanawia się czy nie szukać innej pracy, bo oprócz rozmów ze mną nie ma informacji od firmy, nawet że została zaakceptowana...
Komunikacja między firmami niemiecką i polską bardzo kuleje...
A koordynatorka dziś idzie na urlop i wraca już po moim powrocie. W sumie nie dziwię się zmienniczce, że zastanawia się nad przyjazdem tutaj, bo firma taka niepoważna...
Miłego dnia wszystkim
 
21 czerwca 2022 07:12 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry :) Jestem na miejscu.Wczoraj z lotniska odebrała mnie córka dziadka i udzieliła paru informacji, bo jej zdaniem ojca trzeba kontrolować. Dziadek jest wesolutki i żętelmen, a czy łobuz to zobaczymy  O 8 rano śniadanie, po południu na kawę zjawi się dziadka córka, gdyż trzeba parę spraw omówić . Dziadek jak pisałam wcześniej samodzielny. Bardziej tu będę gospodynią niż opiekunką, ale to wyjdzie w praniu. Na razie włączam sniffera aby zorientować się co i jak :)
Co do dodatku, który ja dostałam i koleżanka, to było coś w rodzaju postojowego. Sondercuszlagi dostają pracownicy pracujący w takich instytucjach jak domy opieki i szpitale w tym Spitex. Tak to w CH ogólnie wygląda. W DE , nie wiem, nie interesowałam się, bo nie mam tam żadnego interesu :) Ale dla ciekawych-szczegóły są pewnie dostępne na stronach Bundestagu.
Spokojnego, dobrego dnia życzę-relacja wieczorem  
21 czerwca 2022 07:46 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień dobry bardzo w słoneczny choć jeszcze rześki poranek . Podlałam ogród, bo wieczorem mi się nie chciało, kończę kawę i do pracy trzeba się wziąć. Przyjemnego dnia życzę 
21 czerwca 2022 07:48 / 3 osobom podoba się ten post
Dzień  dobry Opiekunkowo!Witam się z Wami jeszcze z pozycji leżącej Ochłodziło się, tak jak obiecali..Dzisiaj  będę  odźwierną,bo PDP ma już  o 9 .15 terapeutę/młoda,piękna  Włoszka/a następnie odwiedziny przyjaciela i jak co dzień Spitex.Pewnie wyruszę  na obchód  pól i lasów.Tina,powodzenia na nowej  miejcsówceTrzymajcie się kochani 
21 czerwca 2022 08:12 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo  wspaniałe ☀️ nie obudziło już o ,7 rano . Mieszkanie się wietrzy , w koszulce pobiegłam ukradkiem róż do wazonów uciąć i do łóżeczka myk . Teraz już powoli wstajemy