Powitajki przy kawie 70

21 czerwca 2022 08:35 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry 
Słoneczko jak zwykle pięknie od rana swieci.Dzis w nocy miałam goscia
Tak poważnie mówię.Obudzilam się żeby wyłączyć wentylator, patrzę a na ścianie obok mojego łóżka rezyduje konik polny.W pierwszym momencie przestraszyłam się bo myślałam że to pająk olbrzym .Konik tez do małych rozmiarów nie należał.Delikatnie ściągnęłam go że ściany i wypuściłam na zewnątrz  i juz nie mogłam długo usnąć.
Tina powodzenia na nowym zaleceniu 
Miłego dnia wszystkim 
21 czerwca 2022 09:26 / 5 osobom podoba się ten post
Anka1

Dzień dobry :-)
Słoneczko jak zwykle pięknie od rana swieci.Dzis w nocy miałam goscia:lol3:
Tak poważnie mówię.Obudzilam się żeby wyłączyć wentylator, patrzę a na ścianie obok mojego łóżka rezyduje konik polny.W pierwszym momencie przestraszyłam się bo myślałam że to pająk olbrzym .Konik tez do małych rozmiarów nie należał.Delikatnie ściągnęłam go że ściany i wypuściłam na zewnątrz  i juz nie mogłam długo usnąć.
Tina powodzenia na nowym zaleceniu :-)
Miłego dnia wszystkim 

Anka1- zalecenia będę dopiero wdrażać, a pierwszy to paciórek  przyda się dziadziowi :) Nic złego się nie dzieje, ale próbuje mnie brać pod włos cwaniaczek :) Już sprawdziłam jakie ma dary losu w lodówce na dzisiejszy obiad. Jakiś gotowiec w postaci zuryskich gesznelcetes sie nada plus kasza gryczana. Oraz sałata z ogródka, który dziadek sam uprawia.
Co do obiadów mam wolną rękę , ale musi być w miarę zdrowo, bo widzę, że metformina jest w użyciu. Dziadek jest szczupły, ale musiał ostro balować,kiedy jeszcze mógł  
Tak czy owak zakupy już dziś muszę zrobic, Hausgeldów jest dość, a dziadek nierozpieszczany specjalnie kateringiem cieszy się na swieże posiłki. 
21 czerwca 2022 11:21 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Anka1- zalecenia będę dopiero wdrażać, a pierwszy to paciórek :lol1: przyda się dziadziowi :) Nic złego się nie dzieje, ale próbuje mnie brać pod włos cwaniaczek :) Już sprawdziłam jakie ma dary losu w lodówce na dzisiejszy obiad. Jakiś gotowiec w postaci zuryskich gesznelcetes sie nada plus kasza gryczana. Oraz sałata z ogródka, który dziadek sam uprawia.
Co do obiadów mam wolną rękę , ale musi być w miarę zdrowo, bo widzę, że metformina jest w użyciu. Dziadek jest szczupły, ale musiał ostro balować,kiedy jeszcze mógł :-) 
Tak czy owak zakupy już dziś muszę zrobic, Hausgeldów jest dość, a dziadek nierozpieszczany specjalnie kateringiem cieszy się na swieże posiłki. 

Tak to jest że zawsze na początku zlecenia Ci nasi seniorzy próbują z nami swoich sztuczek, próbują  ile mogą nas nagiąć w różnych sprawach , a to jedzenie bo np nie jedzą mięsa i dobrze by było żeby opiekunka też  niby grzeczne wypytywania bo to nie zdrowo,bo nie ma takiej potrzeby.Zakuoy też są często piętą Achillesową.Chętnie tylko to co lubią.Ja zawsze stawiam granicę,  wiadomo troszczę się, pracuję jak mam w umowie ale moje przyzwyczajenia są również ważne i tu nie daje się nagiąć.Zawsze powtarzam że śmiechem... Ordnung muss sein ?
Bylam kiedyś na zleceniu wiecznie nie zadowolonwgo PDP.Czesciowo mobilny,niby miły ale ciągle skarżył, do agencji na wszystko o czym mógł sobie pomyśleć.Na wszystkie opiekunki ktore tam pracowały.Na mnie oczywiście też, bo nie spodobało mu się moje imię.No cóż powiedziałam mu żeby sobie Niemkę zatrudnił to będzie mu łatwiej wymówić niemieckie imię a nie polskie.
Pozdrawiam i nie przepracuj się
21 czerwca 2022 11:48 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry i to na tyle  bo dzisiaj leżę pod gruszą 
21 czerwca 2022 12:40 / 2 osobom podoba się ten post
Anka1

Tak to jest że zawsze na początku zlecenia Ci nasi seniorzy próbują z nami swoich sztuczek, próbują  ile mogą nas nagiąć w różnych sprawach , a to jedzenie bo np nie jedzą mięsa i dobrze by było żeby opiekunka też :lol3: niby grzeczne wypytywania bo to nie zdrowo,bo nie ma takiej potrzeby.Zakuoy też są często piętą Achillesową.Chętnie tylko to co lubią.Ja zawsze stawiam granicę,  wiadomo troszczę się, pracuję jak mam w umowie ale moje przyzwyczajenia są również ważne i tu nie daje się nagiąć.Zawsze powtarzam że śmiechem... Ordnung muss sein ?
Bylam kiedyś na zleceniu wiecznie nie zadowolonwgo PDP.Czesciowo mobilny,niby miły ale ciągle skarżył, do agencji na wszystko o czym mógł sobie pomyśleć.Na wszystkie opiekunki ktore tam pracowały.Na mnie oczywiście też, bo nie spodobało mu się moje imię.No:chaplin: cóż powiedziałam mu żeby sobie Niemkę zatrudnił to będzie mu łatwiej wymówić niemieckie imię a nie polskie.
Pozdrawiam i nie przepracuj się:aniolki:

Manipulacja kręci światem :) Dziadkowi też poschlebiam, może mnie do uczciwej pracy szpadlem w ogródku nie pogoni 
Żartuję, nie będę w ten sposób dobrego wrażenia robic, i pewnie dziadek nie wpuści mnie tam póki co, bo jak widzę to jego dziecko :)
Dziś nie poleżę, bo jeszcze kawa i ciasto z dziadkiem i jego córką i zakupy, ale jutro już na to liczę 
Zaraz podaję obiad :) Mięsko na szybko, kasa na sypko w sumie sałata też bo z sosem pod  poetycką nazwą vinegret, a użyłam do tego aceto di balsamico :) 
21 czerwca 2022 13:29 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Manipulacja kręci światem :) Dziadkowi też poschlebiam, może mnie do uczciwej pracy szpadlem w ogródku nie pogoni :-)
Żartuję, nie będę w ten sposób dobrego wrażenia robic, i pewnie dziadek nie wpuści mnie tam póki co, bo jak widzę to jego dziecko :)
Dziś nie poleżę, bo jeszcze kawa i ciasto z dziadkiem i jego córką i zakupy, ale jutro już na to liczę :modlitwa:
Zaraz podaję obiad :) Mięsko na szybko, kasa na sypko w sumie sałata też bo z sosem pod  poetycką nazwą vinegret, a użyłam do tego aceto di balsamico :) 

Jak kasa się zgadza to zlecenie zgodne z opisem
21 czerwca 2022 13:44 / 4 osobom podoba się ten post
witam się z Wami we wtorek miłego popołudnia wszystkim 
21 czerwca 2022 13:50 / 3 osobom podoba się ten post
Anka1

Jak kasa się zgadza to zlecenie zgodne z opisem:chaplin::-)

A jeśli tylko kasa się zgadza??
21 czerwca 2022 13:55 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A jeśli tylko kasa się zgadza??

No cóż każda czynność ponad zakres obowiązków ma swoją cenę 
21 czerwca 2022 14:20 / 1 osobie podoba się ten post
Rundka po okolicy zrobiona, przy "tofaniu" " kiełka " nie potłukłam, a teraz jedziemy z dziadkiem wyjątkowo o tej porze . Chce zobaczyć, czy powierzyć mi swoje dziecko Forrestera, gdyż sam nie jezdzi daleko ze względu na stan zdrowia, a chciałby poodwiedzac miejsca gdzie dawno nie był. Tak to pauza jest ustalona od 14 do 17. 
21 czerwca 2022 14:22 / 2 osobom podoba się ten post
Anka1

Jak kasa się zgadza to zlecenie zgodne z opisem:chaplin::-)

Jęcmienna, grycana i ta inna też. Wszystko jest w Arbeitsvertragu. Co do zgodnosci z opisem to jakby co mogę miec pretensje sama do siebie :) 
21 czerwca 2022 20:14 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dzień dobry bardzo w słoneczny choć jeszcze rześki poranek :-). Podlałam ogród, bo wieczorem mi się nie chciało, kończę kawę i do pracy trzeba się wziąć. Przyjemnego dnia życzę :najlepszego3:

Dzień dobry "ziomalko", hm, chyba się tak mówi?:) Mam pytanie, ponoć masz namiary na dobrego busa z Olsztyna (ja mam raczej złe doświadczenie z busami, zawsze jeżdżę sindbadem lub flixbusem,ale być może będę zmuszona...) Gdybyś mogła podać namiary, byłabym wdzięczna?
21 czerwca 2022 20:36 / 1 osobie podoba się ten post
ryba

Dzień dobry "ziomalko", hm, chyba się tak mówi?:) Mam pytanie, ponoć masz namiary na dobrego busa z Olsztyna (ja mam raczej złe doświadczenie z busami, zawsze jeżdżę sindbadem lub flixbusem,ale być może będę zmuszona...) Gdybyś mogła podać namiary, byłabym wdzięczna?

Cześć Ryba, hak miło, pierwszy raz spotykam kogoś z moich stron a może i z mojego miasta??
Dwa razy w czasie pandemii jechałam z firmą  North Bus z Olsztyna i byłam zadowolona. Teraz, moja nowa agencja załatwia mi West Serwice czy jakoś  tak,kierowca przyjechał z Chojnic tylko po mnie . Odbierają mnie spod domu,nigdzie nie muszę dojeżdżać. Raz wracałam i już  drugi raz z nimi przyjechałam. Ostatnio bez żadnej przesiadki. Jak widzisz,nie mam wielkiego doświadczenia z firmami transportowymi ,ale z obu jestem zadowolona. 
21 czerwca 2022 21:20 / 2 osobom podoba się ten post
Dzięki za odpowiedź.Ja jestem, hm, chyba byłam olsztynianką:), już od 11-12 lat mieszkam na wsi pod Olsztynem. Pozdrawiam.
21 czerwca 2022 21:24 / 3 osobom podoba się ten post
ryba

Dzięki za odpowiedź.Ja jestem, hm, chyba byłam olsztynianką:), już od 11-12 lat mieszkam na wsi pod Olsztynem. Pozdrawiam.

Gronity, Słupy,Gutkowo, Wójtowo, Dywity-przyjaciele i rodzina pouciekali z mieszkań w Olsztynie, postawili domy i mieszkają w ładnych, podolsztyńskich wsiach. A ja ich odwiedzam i wracam do swojego mieszkania. I...dobrze mi tak ?