Jak minął dzień 14

31 maja 2023 21:01 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

2godziny odstałyśmy z Giselą w kolejce po bilet. No dobra,siedziałyśmy ale muszę pomyśleć jak się jej odwdzięczyć,tym bardziej że nie chciała nawet słyszeć o zwrocie pieniędzy. Tak stałam się posiadaczką, ważnego od jutra, 49 euro Aboticket :-). Trafiłyśmy na miłą panią i za jednym zamachem załatwiła kündigung od 1 lipca, chociaż,jak powiedziała,nie po to ten abonament wymyślono ?. Normalnie jeszcze raz trzeba by było pójść, najpóźniej do 10 czerwca. Kto wie, może najbliższy weekend Travemünde? Właśnie przed chwilą obejrzałam,po wiadomościach, prognozę pogody i weekend zapowiada się słonecznie i ciepło. 
Podopieczna już w dużo lepszej kondycji,tzn ciśnienie i puls w normie. Mam ją nadal "na oku", jak zawsze zresztą.  

Gusiu ,dostałaś bilet od razu, w formie plastikowej karty?mnie poinformowano, że przyjdzie pocztą.
Wystarczy raz anulować?w następnych miesiącach nie będzie automatycznie odnawiany?
31 maja 2023 22:29 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

Gusiu ,dostałaś bilet od razu, w formie plastikowej karty?mnie poinformowano, że przyjdzie pocztą.
Wystarczy raz anulować?w następnych miesiącach nie będzie automatycznie odnawiany?

Dostałam bilet od razu, papierowy,zapakowany w plastikową koszulkę. Anulowałam od 1 lipca a nie podaje się do kiedy. Gdybym w przyszłości chciała z niego korzystać, wystarczy zgłosić. Bilet ważny jest od 1 do ostatniego dnia miesiąca.
Z tego co wiem, pocztą wysyłają bilety miesięczne (plastikowe karty),te które są ważne na określonym terenie -miasto i chyba okolice. Ale pewna nie jestem,tak sobie "podsłuchiwałam"siedząc w kolejce. Do tych drugich trzeba wypełniać jakieś formularze. Do tego abo potrzebny tylko dowód albo paszport i karta do niemieckiego banku 
31 maja 2023 22:35 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dostałam bilet od razu, papierowy,zapakowany w plastikową koszulkę. Anulowałam od 1 lipca a nie podaje się do kiedy. Gdybym w przyszłości chciała z niego korzystać, wystarczy zgłosić. Bilet ważny jest od 1 do ostatniego dnia miesiąca.
Z tego co wiem, pocztą wysyłają bilety miesięczne (plastikowe karty),te które są ważne na określonym terenie -miasto i chyba okolice. Ale pewna nie jestem,tak sobie "podsłuchiwałam"siedząc w kolejce. Do tych drugich trzeba wypełniać jakieś formularze. Do tego abo potrzebny tylko dowód albo paszport i karta do niemieckiego banku 

Dziękuję za info 
Przyjemnych podróży, wiele atrakcji w czasie zwiedzania 
31 maja 2023 22:36 / 3 osobom podoba się ten post
marta74

Gusiu ,dostałaś bilet od razu, w formie plastikowej karty?mnie poinformowano, że przyjdzie pocztą.
Wystarczy raz anulować?w następnych miesiącach nie będzie automatycznie odnawiany?

01 czerwca 2023 11:41 / 1 osobie podoba się ten post
marta74

Dziękuję za info :aniolki:
Przyjemnych podróży, wiele atrakcji w czasie zwiedzania :-)

Marta, możliwe że ja nie dostałam pocztą tej plastikowej karty,bo od następnego miesiąca od razu wypowiedziałam umowę. Dopiero dzisiaj zobaczyłam, że to taki "start" Ticket 
01 czerwca 2023 14:10 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Marta, możliwe że ja nie dostałam pocztą tej plastikowej karty,bo od następnego miesiąca od razu wypowiedziałam umowę. Dopiero dzisiaj zobaczyłam, że to taki "start" Ticket 

Być może, ja słyszałam też, że niektóre punkty sprzedaży oferują jeszcze bilety papierowe do końca roku.
01 czerwca 2023 16:33 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś małą przejażdżkę sobie zrobiłem za pomocą Streifenkarty. To dla mnie w tej chwili najkorzystniejsza opcja, bo akurat nie planuję żadnych podróży poza miasto.
 
Byłem w "jelenim" parku.
 

 

 

 
Fajny park z zapleczem gastronomicznym, wieloma ławkami i trawą do opalania się. Teraz kilka dni w domu. Oprócz wyjścia do pobliskiego REWE lub Lidla. 
 
A wracając do domu, cieszyłem się jak dziecko, bo jechałem w przyczepie 
 
01 czerwca 2023 18:31 / 5 osobom podoba się ten post
A na marginesie dodam tylko, że trzeci raz jestem w Monachium i trzeci raz w tym parku Tak go polubiłem. Ale ceny w gastronomii mają wyższe, niż chociażby w mojej dzielnicy. Piwo lane pół litra u mnie 4,50, a w parku 8. Różnica jest, ale ludzi też dużo. 
Podopieczny po kolacji siedzi w kuchni, przegląda tam sobie jakieś stare papiery i inne rzeczy. Ale powiedział, że do 19. Pampersa ma zmienionego, jeszcze o 22 i spokój. Praktycznie dzień skończyłem.
Do końca tygodnia gorąco. Dziś było 25 stopni. 
01 czerwca 2023 18:51 / 5 osobom podoba się ten post
3 godz.na basenie. Pływałam ,chociaż woda nadal tylko 21 st.Pauza super, tak jak lubię A przed chwilą  była  rozmowa na kamerce z potencjalną  zmienniczką,szefową z Ch ,córką PDP....chyba klapło
01 czerwca 2023 21:58 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Wytropiłam na osiedlu piekny ,bezpłatny basen:super:Poleżałam  na trawie...:-)

U nas był kryty, osiedlowy. Trawy nie było, tylko płytki :) Trzeba było wskakiwac do wody :) 
01 czerwca 2023 22:02 / 2 osobom podoba się ten post
marta74

Masz konto w niemieckim banku?
ja też chciałam sobie kupić ten bilet,i faktycznie trochę skomplikowane.
Pani w kasie powiedziała mi, że musi być podany numer konta banku w Niemczech, i jeśli nie potrzebuje na następne miesiące, to muszę co miesiąc anulować, inaczej będą pobierać pieniądze z konta .
Napisz, proszę, jak udało Ci się to załatwić, może ja nie wszystko dobrze zrozumiałam :-)

Marto, jeśli nie masz jeszcze biletu to możesz online ze strony DB zamowic bez problemu i posiadania konta w niemieckim banku. Tylko w formularzu trzeba z listy krajów wybrać Polskę. No i oczywiście anulować w odpowiednim terminie, bo bedzie z konta pobierac comiesięczną kwotę. Jeśli juz masz, to może komu innemu sie przyda info. 
01 czerwca 2023 22:08 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

W Lucerny jeszcze  nie zdobyłam:-)Paryż...Francja elegancja :super:Milej wycieczki życzę  .

Była udana ale się nie lansowałysmy po lokalach , bo szkoda było nam czasu no i kasy też. Z osobą, która tam mieszka to całkiem inne zwiedzanie. Nie tylko z wiezy Eiffla jest świetny widok ,ale i z łuku triumfalnego też. Oczywiscie kasują za bileciki wcale nie mniej niż w CH. 
01 czerwca 2023 22:11 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Wróciłam z parku, ludzi tłum,wszystkie "moje"leżaki i miejsca w kafejkach zajęte. Tylko w cieniu można było usiąść a ja przecież "iść w stronę słońca" chciałam. Weekend,wolne dni to chyba od rana na dobre miejsce trzeba polować. Posiedziałam pół godziny na ławeczce ze słuchawkami w uszach, posłuchałam Michała Szpaka i Edyty Górniak z koncertu w Sopocie i okrężną drogą wróciłam do domu. Resztę pauzy doleżę na kolcach,po to je przecież taki kawał wiozłam :-). Ok 17ej może się uda namówić podopieczną na spacerek a to prawdziwe wyzwanie. Zadzwonię jeszcze do mieszkającej z rodziną bliżej Bremen niż Hamburga ,mojej bratanicy. Przyjadą chętnie na jeden dzień we czwórkę (dwoje dzieci,14 i 4 ),zrobimy sobie wspólnie coś fajnego. Musimy się tylko umówić. Bardzo żałuję że za dwa tygodnie nie będzie mnie w Polsce. Od dawna planowaliśmy z siostrą, bratem i bratową wspólny wyjazd do Krakowa. Zamówiliśmy nawet apartament. Niestety pojadą beze mnie :-(. Od czwartku do niedzieli. Pociągiem bo taniej i szybciej niż samochodem ,a apartament 10 minut spacerem od Sukiennic. Qrcze, już im zazdroszczę. Jak rezerwowaliśmy to nie wiedziałam jeszcze co będę w czerwcu robiła. 
A teraz pytanie do ogrodniczek,zna ktoś taką roślinę jak na zdjęciu poniżej? Dzisiaj w parku się na nią natknęłam, pierwszy raz coś takiego widziałam.

 

To mnie na jakiś arcydzięgiel wygląda. 
01 czerwca 2023 22:14 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Była udana ale się nie lansowałysmy po lokalach , bo szkoda było nam czasu no i kasy też. Z osobą, która tam mieszka to całkiem inne zwiedzanie. Nie tylko z wiezy Eiffla jest świetny widok ,ale i z łuku triumfalnego też. Oczywiscie kasują za bileciki wcale nie mniej niż w CH. 

 
01 czerwca 2023 22:16 / 2 osobom podoba się ten post
mariakoc

Piękne widoki :serce: zazdroszczę wypadu i czekam na więcej fotek :radosc:

Zamieszczę hurtem już po wypadzie na Rigi. Widoki piękne, ale im bliżej gor tym trudniejsze trasy. Kondycja się za to wyrabia tak sobie od chodzenia.