Jak minął dzień 14

15 listopada 2022 10:27 / 3 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

Od 5 lat tylko Hamburg :) ale nie u jednej podopiecznej ;) teraz jestem w pieknej dzielnicy willowej i do ogrodu botanicznego mam z buta 5 minut . Często tam bywam w czasie mojej przerwy . 

Ja jestem w Barmbek, chyba tak nazywa się ta część miasta. Do Landungsbrűcken jadę U3 ok 15minut ,to dla mnie taki dobry punkt wypadowy, nie znam Hamburga, jestem tutaj pierwszy raz i dopiero 10 dni ?.
W piątek byłam na Blankenese, ale pisałam już o tym.
W czwartek wybieram się do filharmonii. O 18tej będzie koncert jazzowy  w Kulturcafé. Wstęp wolny! Wystąpi śliczna dziewczyna z pięknym głosem,pochodząca z Sarajewa, Mirna Bogdanowić. Już uzgodnione z przyjaciółką pdp, że od 16tej mam wolne, więc na spokojnie znajdę tę Café
Może dołączysz?
15 listopada 2022 11:42 / 6 osobom podoba się ten post
Mleczko

Nie mam suszarki, i w dodatku lubię prasować .Teraz chyba też koszt suszenia byłby drogawy :-) . Słyszałam od sąsiadki,że te pralko suszarki tzw. 2in1 są prodozerne .Wanny też nie mam ....ale kapie sie .
Wannę zlikwidowaliśmy żeby ułatwić członkowi rodziny kąpiel .W pewnym wieku ciężko do wanny wejść a jeszcze ciężej wyjść .Lubię duże nie zagracone łazienki .W bloku niestety nie ma takiej możliwości ,my na szczęście mamy nawet okno i to spore. Kwiatki stoją sobie na nim .

Ja nie cierpię prasować - dla mnie to katorga. Na szczęście mój mąż lubi, więc i moje fatałaszki są odpowiednio wyprasowane
Ja tam wolę ten czas przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy
15 listopada 2022 20:41 / 7 osobom podoba się ten post
A kuku 
Witam wieczorem. Niezbyt ciekawie w kraju. 
A u mnie w telegraficznym skrócie... Sytuacja bardzo się poprawiła, większość czasu spędzam sam z Janem. Czyli ok. Więcej przy okazji napiszę. Idę śledzić rozwój sytuacji w kraju. Rosyjska rakieta spadła na terytorium RP, dwie osoby nie żyją. 
Spokojnej nocy 
15 listopada 2022 20:52 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A kuku :ucieka:
Witam wieczorem. Niezbyt ciekawie w kraju. 
A u mnie w telegraficznym skrócie... Sytuacja bardzo się poprawiła, większość czasu spędzam sam z Janem. Czyli ok. Więcej przy okazji napiszę. Idę śledzić rozwój sytuacji w kraju. Rosyjska rakieta spadła na terytorium RP, dwie osoby nie żyją. 
Spokojnej nocy :gwiazdki_niebo:

Nic nie słyszałam... Poczytam
15 listopada 2022 21:18 / 5 osobom podoba się ten post
Nieciekawie, niemieckie portale piszą też o zbłąkanych pociskach. Oby
15 listopada 2022 21:23 / 5 osobom podoba się ten post
Ponokio zwołał  sztab bezpieczeństwa
15 listopada 2022 22:28 / 9 osobom podoba się ten post
"Według niepotwierdzonych informacji sprawdzane są dwa warianty. Możliwe, że ukraińska obrona zestrzeliła rakietę i ta zmieniła trajektorię lotu lub Rosjanie źle wprowadzili dane, przez co rakieta trafiła w ciągnik na terytorium Polski"

Miejmy nadzieję, że to tylko jeden z tych wariantów.
Spokojnej nocy. 
15 listopada 2022 23:55 / 5 osobom podoba się ten post
I jak tu teraz usnąć? 
16 listopada 2022 00:24 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

"Według niepotwierdzonych informacji sprawdzane są dwa warianty. Możliwe, że ukraińska obrona zestrzeliła rakietę i ta zmieniła trajektorię lotu lub Rosjanie źle wprowadzili dane, przez co rakieta trafiła w ciągnik na terytorium Polski"

Miejmy nadzieję, że to tylko jeden z tych wariantów.
Spokojnej nocy. 

Myślę, że tak było, tylko boję się , że nasz rząd to "wykorzysta"….:(
16 listopada 2022 06:10 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Ja nie cierpię prasować - dla mnie to katorga. Na szczęście mój mąż lubi, więc i moje fatałaszki są odpowiednio wyprasowane:prasowanie:
Ja tam wolę ten czas przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy:piecze ciasteczka::zywoplot::lowi ryby::podlewanie kwiatkow:

Też mam kilka ulubionych zajęć, prasowanie jest jednym  z nich . Las, ogród,gotowanie,pieczenie ,no jak typowa baba . Zapomniałam o ględzeniu ,też lubię 
16 listopada 2022 06:59 / 6 osobom podoba się ten post
Zasnęłam jak nieżywa , po 2 w nocy . Oby było dobrze. Niby to ukraińska obrona . 
16 listopada 2022 13:21 / 6 osobom podoba się ten post
Siedzę a właściwie leżę na kanapie. Nigdzie nie wychodzę. Byłam na zakupach, tak wieje i zimno, a ja coś kaszlę. Pauza w domu też dobrze mi zrobi. Wiadomości już przeczytane, teraz poczytam albo coś pooglądam o ile nie zasnę. Przyjemnego popołudnia życzę 
16 listopada 2022 16:10 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Siedzę a właściwie leżę na kanapie. Nigdzie nie wychodzę. Byłam na zakupach, tak wieje i zimno, a ja coś kaszlę. Pauza w domu też dobrze mi zrobi. Wiadomości już przeczytane, teraz poczytam albo coś pooglądam o ile nie zasnę. Przyjemnego popołudnia życzę :odpoczynek_kominek:

16 listopada 2022 17:01 / 6 osobom podoba się ten post
A ja wróciłam od osteopatki chora   Mam jakieś zaburzenia wzroku i zawroty głowy 
Przestrzegła, że może tak być . Wypije herbatę malinowa i będę spala do jutra..
16 listopada 2022 17:22 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

A ja wróciłam od osteopatki chora   Mam jakieś zaburzenia wzroku i zawroty głowy 
Przestrzegła, że może tak być . Wypije herbatę malinowa i będę spala do jutra..

Śpij dobrze, śnij pięknie