Jak minął dzień 14

23 marca 2023 10:07
Aniabeznazwy

ostatnie trzy dni w Hamburgu , później podobnie jak ty wracam po 20 maja . Bede cie w takim razie łapać :) pod koniec maja .Cięsze się że się spotkamy :) 

?
23 marca 2023 11:23 / 3 osobom podoba się ten post
Kto to przepchał chmury do mnie ? No kto ? Nie dość, że plan dnia wziął w łeb to jeszcze po moich wczoraj umytych szybach okien spływa deszcz 
23 marca 2023 12:00 / 8 osobom podoba się ten post
Mleczko

Kto to przepchał chmury do mnie ? No kto ? Nie dość, że plan dnia wziął w łeb to jeszcze po moich wczoraj umytych szybach okien spływa deszcz :placze1::placze1:

Chyba ja... zapowiadali  pochmurny ale ciepły  dzień  a   jest słoneczko
23 marca 2023 13:20 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Pochwalam Twoje podejście do podopiecznej i do sytuacji jaka zastalas tam na miejscu  .Zaburzenie rytmu dnia podopiecznej czy próba wyeliminowania jej przyjaciółki zakończyłaby się fiaskiem i konfliktem .A jedna osoba więcej przy stole toż to sama radość . Jedni lubią gotować inni okna myć a jeszcze inni żyć po swojemu . Dobrze jest gdy wszyscy są szczęśliwi .
 

Moja podopieczna nie wyobraża sobie życia bez Giseli. Ta ,jak sama mówi,ma chwilę oddechu i czas dla siebie od kiedy jest tutaj opiekunka. Już w czasie pierwszego mojego pobytu udało mi się wyeliminować nękanie jej telefonami przyjaciółki " wo biust du,was machst du", teraz wie,że Gisela jest u nas na obiadach i czasem na kolacji,ale to już na moje wyraźne zaproszenie?. Raz mi się zdarzyło być w miejscu,gdzie posiłek trwał kilka minut,szybko zjeść,w milczeniu,szybko sprzątnąć i rozejść się. Wiele opiekunek cieszyłoby się z takiego stanu rzeczy,mnie to jednak nie bardzo pasi. Lubię jeść bez pośpiechu ,nie tylko zapełnić żołądek ale cieszyć się jedzeniem,towarzystwem i rozmową. I oprócz tej jednej Stelli wszędzie tak mam.  Tutaj też?.
23 marca 2023 19:04 / 9 osobom podoba się ten post
Kolejny dzionek mija. Przed kolacją miałem trochę obaw, czy zasmakuje mu moje spaghetti bolognese, bo ponoć jest fachowcem od kuchni włoskiej. Ale było ok, zdałem egzamin
Babcia też zjadła, potem posmarowałem jej te zdrowe ramię (chorego nie ruszać, powiedziała mi) i fertig na dziś. Jutro po swoim obiadku udam się do miasta, na ponad 3 godziny. Żaden problem, tak mi odpowiedział Bodo. Pooglądam sobie wszystko w sklepach z ciuchami. I tak ogólnie zwiedzę miasto.
 
23 marca 2023 19:21 / 4 osobom podoba się ten post
Dlaczego już spać idziecie jak się tylko zalogowałam? ?
Damesso , rozumiem powody osobiste, jednak mnie skręca z ciekawości. Czy Ty czasem po przemianie na wiosnę nie masz zamiaru zostać tu nasza matka ?  Mnie też to chodziło po głowie w innym kontekście , ale mój nie da się nabrać na jakieś głodne kawałki i zostaje tylko jakis fircyk ? . Nie widzę się w tym mówiąc szczerze, choć może niezbyt empatycznie  ?
23 marca 2023 21:06 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Kolejny dzionek mija. Przed kolacją miałem trochę obaw, czy zasmakuje mu moje spaghetti bolognese, bo ponoć jest fachowcem od kuchni włoskiej. Ale było ok, zdałem egzamin:smiech3:
Babcia też zjadła, potem posmarowałem jej te zdrowe ramię (chorego nie ruszać, powiedziała mi) i fertig na dziś. Jutro po swoim obiadku udam się do miasta, na ponad 3 godziny. Żaden problem, tak mi odpowiedział Bodo. Pooglądam sobie wszystko w sklepach z ciuchami. I tak ogólnie zwiedzę miasto.
 

Jak ekspert od kuchni włoskiej pochwalił to jest się z czego cieszyć  miłego shoppingu 
23 marca 2023 22:32 / 2 osobom podoba się ten post
Tak patrzę sobie w lusterko i mam ochotę głowę w piach schować, bo strasznie mi się nos wydłużył. No ale w aktualnym lonabreśnungu nie dali sobie oczu zamydlić . Opodatkowali jak za nawóz pod wiatą :) 
24 marca 2023 11:06 / 2 osobom podoba się ten post
Rozwód z kuchnią przeprowadzony w miarę spokojnie i bez orzekania o winie ? . Lodówka zamknięta na szyfr ? żeby nikt się nie podkolegowal. To druga kawa i czas w drogę do pracy. Z kopyta ale i bez klapek na oczach, bo zawsze jakieś roboty drogowe uwzględnić trzeba  ?
24 marca 2023 20:27 / 4 osobom podoba się ten post
Spokojnie, centrum zaliczone, kupiłem parę ciuszków dla siebie w firmie W. Jechałem autobusem i o dziwo... Tageskarte tylko 3 euraski. Też taniutko. Raczej się więcej nie wybiorę, bo nie mam takiej potrzeby, a miasteczko, miasto, odwiedzone. A ja jestem w jednej z jego dzielnic. Tu tylko Lidl, żadnych "kosmetycznych" sklepów nie ma, czegoś dla opiekunek. Ale to mi wystarczy. Jeszcze kilkanaście dni i koniec tej najlżejszej, bezstresowej i spokojnej szteli. Podopieczny był tylko elektromechanikiem, ale ma manię wyższości. Mimo wszystko jest ok. 
24 marca 2023 22:18 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Spokojnie, centrum zaliczone, kupiłem parę ciuszków dla siebie w firmie W. Jechałem autobusem i o dziwo... Tageskarte tylko 3 euraski. Też taniutko. Raczej się więcej nie wybiorę, bo nie mam takiej potrzeby, a miasteczko, miasto, odwiedzone. A ja jestem w jednej z jego dzielnic. Tu tylko Lidl, żadnych "kosmetycznych" sklepów nie ma, czegoś dla opiekunek. Ale to mi wystarczy. Jeszcze kilkanaście dni i koniec tej najlżejszej, bezstresowej i spokojnej szteli. Podopieczny był tylko elektromechanikiem, ale ma manię wyższości. Mimo wszystko jest ok. 

Tylko  3 euro za Tageskarte  to wyjątkowo tanio. Tutaj taka od 9 rano kosztuje 7,10 euro. 
25 marca 2023 14:55 / 3 osobom podoba się ten post
Tu też dziś fajnie czas mija, rano porządki, zakupy też zrobione.Lezakowanie do o 16ej.I tak później lekko okiem na Pdp. do ok.21 Cos się popatrzy w Tv.i chrapanko. 3 tyg.zleca szybko.Jedyne co nie fajne to wichury u nas (dziś do 30km)
 
25 marca 2023 14:57 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tylko  3 euro za Tageskarte :zaskoczenie1: to wyjątkowo tanio. Tutaj taka od 9 rano kosztuje 7,10 euro. 

U mnie w Mainz też drogo  (dzienny wychodzi ok 12e.)
25 marca 2023 16:09 / 2 osobom podoba się ten post
Tamara

U mnie w Mainz też drogo  (dzienny wychodzi ok 12e.)

25 marca 2023 16:49 / 6 osobom podoba się ten post
Prawie, że minął. O 18 zupa, jest już gotowa, i potem już tylko posprzątać po kolacji i koniec na dziś.
Nie zapomnijcie przestawić zegarków z ? na ?  Jutro zaczyna się czas letni.