Jak minął dzień 14

22 marca 2023 16:20 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

Tak, ale zauważ jak oni się z tym wszystkim ociągają.Wielu nie ma nawet warunków jak łazienka bez barier, a łóżko medyczne często wjeżdża przed samą śmiercią.Przez te ok.10lat co ja widziałam to mogłabym książkę napisać(tu nie chodzi o wymarzanie się).Niemcy nie oszukujemy siebie ci starzy są bardzo skąpi(mieszkają często jak dziady).Tu np.stan łazienki Pdp.taki że go w łóżku muszą myć(3tydzien w piątek minie a nie widziałam żeby była umytą głowa:jutro zaproponuje pomoc).Zdarzalo się, że nie było nawet na czym posadzić Pdp.pod prysznicem to zakładałam grube worki na krzesło tapicerowane).Nie wiem jaki to problem iść do Medyka i kupić? (rodzina biedna nie była).Dla takich rodzin ja nie mam szacunku niestety, skoro oni nie szanują Seniora.Mowie zawsze to co myślę i nie patrzę czy się to komuś podoba.Nie raz nie 2 wywalczyłam już coś dla kogoś.I z uporem maniaka będę im kłaść do głowy pewne rzeczy,aż nie dotrze.Ten naród by bez nas siły z EU.wsch zarosl chyba.Szanujmy i cenmy się wysoko.

Tamaro już dawno to zauważyłam. Pewnie, że nie ma problemu z postaraniem sie o srodki pomocowe dla seniora, ale to tak jest, że albo to jakies animozje między rodziną i jeden na drugiego zgania, bądź sie trafią tacy co w ogole uważają, że jak jest opiekunka to już nic takiego nie trzeba. Bywa, że rodziny same się nie orientują co i jak, ale jak im sie podpowie to współpraca całkiem dobrze się układa. Od tych co sobie założyli, że opiekunka powinna być koniem pociągowym ich całego kramu-po prostu się odchodzi, bo sprawa szybko wychodzi na wierzch. A niech się pienią :) 
22 marca 2023 16:37 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

Tamaro już dawno to zauważyłam. Pewnie, że nie ma problemu z postaraniem sie o srodki pomocowe dla seniora, ale to tak jest, że albo to jakies animozje między rodziną i jeden na drugiego zgania, bądź sie trafią tacy co w ogole uważają, że jak jest opiekunka to już nic takiego nie trzeba. Bywa, że rodziny same się nie orientują co i jak, ale jak im sie podpowie to współpraca całkiem dobrze się układa. Od tych co sobie założyli, że opiekunka powinna być koniem pociągowym ich całego kramu-po prostu się odchodzi, bo sprawa szybko wychodzi na wierzch. A niech się pienią :) 

Tak jest, dlatego ja tu powiedziałam że nie siedzę dłużej jak do 20(Pdp.pomagam się położyć żebym max.21miala  oddech, tylko w razie wyjątkowej sytuacji jest dzwonek-onbjest świadomy to wie że żadne numery nie przejdą, ma też Notknopf więc jak poważne cis to może sam wezwać albo ja).Ma tv w sypialni więc nie chce żeby siedział w salonie, bo tam zaraz mu się włącza smak na sznapsa(a prawie nie chodzi więc ..musiałabym go dźwigać).Ja nie z 1 lapankiParę dni mi wystarczyło żeby zobaczyć co, jak.Jestem konsekwentna i tak zamierzam dotrwać zależnie ile tu zostanę(w umowie do 18 go).Jestem miła,pracowita ale stawiam granice.On jako kiedyś wys.postawiona os.majacavpid sobą 100osob też wie, że trzeba.Mysl pewnie jak to mówił "medzien" będzie na każde gwizdnięcie.Ja nie mecie tylko baba w średnim wieku i nie z takimi (też pracowałam w Heimie) miała styczność.Uwazam że jak rodzina Pdp.nie współpracuje to jest bez sensu.Sam starszy zamknięty w domu czlowiek nie wiele może(akurat tu to tak bo on od 9przerwami do 20komputer w biurze).Sam zamawia wszystko, pilnuje terminów.Byl kimś tam w Lufthansie.Caly czas mi przypomina że pracuje u Inżyniera..Psychicznie czasem nie jest łatwo, bo nie bardzo jest nawiązać z kimś takim temat rozmowy, a milczeć? Więc jak gdzieś jest ten język wymagany, to często właśnie do "takich przypadków". Jeżeli przyjedzie któraś z b.slabym to będzie tu zap...jak Lufthanski flugzeug 
 
22 marca 2023 16:41 / 3 osobom podoba się ten post
I niech .......... i wytrwa skoro tak :) Konsekwentnie 
22 marca 2023 16:43 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

I niech .......... i wytrwa skoro tak :) Konsekwentnie :lol3:

No bo reszta jak rozumiem na urlopach płatnych i po lasach hasa
22 marca 2023 16:55 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

No bo reszta jak rozumiem na urlopach płatnych i po lasach hasa:radosc1:

Tak
22 marca 2023 16:56 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Tak:-)

Pokaż foteczki z tego urlopu
22 marca 2023 17:03 / 3 osobom podoba się ten post
Bo mój to taki że podaje śniadanie, sprzatne, czekam żeby Pflege czy komus otworzyć, doglądam czy Wolfi pije odpowiednio, podaje pół gotowy obiad, mam pauzę2 h,potem  budzę go z lekka pomocą, podaje do stołu, jak chce to wychodzę, ok .19 podaje kolację(sama jem kiedy uważam)tylko wspólny obiad i sniad.Sciagam o 20ej bandaże.Ok 21 mowie dobranoc.Wiadomo że dbam czystość, garderobę, robię zakupy. uważa ciężko czy nie..
22 marca 2023 17:11 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Tak:-)

Kiedyś muszą  wypuścić co nie? Można się cieszyć, bo każdego to w koncu czeka co nie? 
22 marca 2023 17:13 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

No bo reszta jak rozumiem na urlopach płatnych i po lasach hasa:radosc1:

Nie wiem kto jest na płatnym urlopie, nie interesuje się tym, ale niech sobie hasa jak może. 
22 marca 2023 17:17 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie wiem kto jest na płatnym urlopie, nie interesuje się tym, ale niech sobie hasa jak może. 

22 marca 2023 17:18 / 4 osobom podoba się ten post
Zwłaszcza jak starość puka do drzwi
22 marca 2023 17:21 / 3 osobom podoba się ten post
W tle muzyczka, dziadek w biurze  Dzien mija  Zaraz serial 
22 marca 2023 17:30 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

Zwłaszcza jak starość puka do drzwi:buu:

jaka  starość,jaka starość ???
22 marca 2023 17:32 / 1 osobie podoba się ten post
Tamara

Pokaż foteczki z tego urlopu

Nie ,tak daleko  i idę...
22 marca 2023 17:33 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

Nie ,tak daleko  i idę...:-)

Tak daleko nie idę....miało być