Jak minął dzień 14

24 maja 2023 18:04 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Bardzo efektowne pnącze.Kupiłam jesienią , ma fajną  drabinkę  do pnięcia się ale jeszcze nie zakwitłaPoczekamy
24 maja 2023 18:05 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

Bardzo efektowne pnącze.Kupiłam jesienią , ma fajną  drabinkę  do pnięcia się ale jeszcze nie zakwitła:-(Poczekamy:kwiatek dla ciebie2:

P.s tu w Ch już przekwitła.
24 maja 2023 19:57 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

P.s tu w Ch już przekwitła.

To glicynia, fioletowa też mi się podoba , biała mniej .
24 maja 2023 20:02 / 2 osobom podoba się ten post
Mnie minął na sprzątaniu . W domu są trzy koty i labradorka , która kokosi się cały czas . Zazdrosna, chce  spać z kotami ale nie mieści się w legowisku .I tak przemieszcza się od kota do kota . A ja sprzątam 
24 maja 2023 20:36 / 2 osobom podoba się ten post
Damessa

Cudny  wypad  nad jezioro :serce:

Fajny kaszkiet 
24 maja 2023 20:43 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Fajny kaszkiet :super:

24 maja 2023 21:14 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

To glicynia, fioletowa też mi się podoba , biała mniej .

Białej nie sfotografowałam bo przy śmietnikach rosną . Chyba też się komuś,kto je sadził, mniej od fioletowych podobały 
24 maja 2023 21:14 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Fajny kaszkiet :super:

Narodowy 
24 maja 2023 21:17 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Narodowy :-)

Tak
25 maja 2023 10:19 / 5 osobom podoba się ten post
Byłam w Aldi maje zakupy poczynić. Do Daichmann też zajrzałam ale tylko tak z ciekawości. Buty sandalki mam w Pl i to 2 pary plus wygodne skórzane klapki na niskim koturnie więc nie będę kupować. Tutaj mam że sobą adidasy i 2 pary espadryli ( super wygodne ja ciągle dokupuje nowe kolory jak zniszczę) plus klapki po domu. Byłam za kaszkietem ale nic nie było ciekawego. W domciu po podwórku latam przeważnie w kapelusiku takim bawełnianym przewiewnym idealny na upały. 
Gusia duży wybór butów w Daichmann napewno cis wybierzesz. Ja byłam w Takko i kupiłam sobie 2x krótkie spodenki bo tak się pakowałam że bluzek i topow wzięłam że 20 sztuk a spodenek wcale. Jedne granatowe z białe palemki drugie bordowe bez wzoru ,  zwykle bawelniaczki . Później wykorzystam w domu na podwórku i co by dużo miejsca w walizce na powrót nie zajęły. 
25 maja 2023 11:31 / 2 osobom podoba się ten post
Przywiozłam skórzane sandały ale na dlugie wyprawy nie sprawdzaja się. Po ostatnich wojażach  jeszcze  bolą  mnie stopy...także  muss
25 maja 2023 12:39 / 3 osobom podoba się ten post
Mokasyny chce sobie kupić.Porzadne. Wczoraj po pracy trochę chodziłam po sklepach, ale jak był fason który mi odpowiadał to kolor nie. Załamka ?
25 maja 2023 12:47 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mamy kawałek gilicynii w ogrodzie. Charakterystyczny jest silny zapach. Dość ciężki, kwiatowy. A tu jak obsadzili fajnie Kapellenbruecke w Luzernie.
25 maja 2023 17:39 / 3 osobom podoba się ten post
To był,do pauzy, bardzo chaotyczny dzień. Obiad później,pauza później,co się za coś wzięłam,to ciągle coś wyskakiwało do załatwienia na już. Bo i fizjoterapeutka dzisiaj,i ogrodnik,i Gisela koniecznie "już"musiała coś ze mną ustalić a i sama sobie roboty dołożyłam. Już w poniedziałek,jak tylko przyjechałam, zauważyłam że firanka w łazience porwana wisi. I to tak porządnie. Nie wiadomo co się stało. Myślę że pedepcia otwierała okno, zaczepiła i się rozdarło. Mieszkamy na parterze,pod samym oknem często chodzą sąsiedzi a okno nisko, każdy może zajrzeć. Z zewnątrz wygląda dużo gorzej niż od wewnątrz. We wtorek poleciałam od razu do sklepów w okolicy, żeby jakąś nową kupić. Ale nie znalazłam pasującej ani długością ,ani szerokością. Zadzwoniłam dzisiaj do siostry pdp z pytaniem, czy w jej okolicy nie ma jakiegoś geszeftu z firanami. U niej nic na potem,jak u naszej Mleczko,zaraz pojechała szukać. I co w garnku zamieszam,to telefon. Lecę do łazienki,cykam foto i wysyłam. Wracam do garów i tarcia jabłek,a tu znów na drabinę trzeba i zdjęcia pstrykać. A to jaka taśma, jaki karnisz czy żabki. I ..nie ma takich w sklepie . Coś trzeba będzie kombinować.
Zupa gotowa, ryż z jabłkami w piekarniku a ja do piwnicy,bo sąsiadka porządną pompkę do roweru mi przyniosła. Dopompowalam, jutro sprawdzę czy ok,bo coś powietrze z tylnego koła mi ucieka. Wracam do obiadu a pan ogrodnik pyta co tak pachnie,co gotuję itd. Pewnie chłop głodny, myślę sobie,to babcię na stronę i mówię do niej, że tyle mamy jedzenia,że i ogrodnik może z nami zjeść. Żeby czuła że Ona tu szef i boss i decyduje, wysłałam Ją do ogrodnika, żeby go zaprosiła. Oj ceregielił się,że nie chce robić kłopotu, że chętnie troszeczkę spróbuje ale na tarasie. Na jakim tarasie,sam będzie siedział a my dwa metry dalej przy stole? Niech myje ręce i siada do stołu. Trafiło się chłopu, jeden rodzynek i trzy niewiasty . Wcinał jakby dwa dni nie jadł. I przez ten obiad później skończył pracę,a ja dopiero o 14:30 wyszłam z domu.
W końcu spokój,na dzisiaj żadnych prac domowych więcej. Jutro wezmę się za sprzątanie bo pani od pucowania przychodzi co dwa tygodnie. Była w sobotę przed moim przyjazdem a za czysto nie jest. Podobno odkurzacz nie ciągnie. Kupiłam go w lutym, Bosch,bezworkowy. Zaglądam dzisiaj i pojemnik , owszem, opróżniony,ale filtr? A to się czyści, zapytały mnie moje dziewczyny   . No dobra,one mogą nie wiedzieć,ale pani sprzątająca "zawodowo"? Jutro się nim zajmę,Mleczko pewnie już by się do niego dorwała i jeździła po chacie 
Taki to dzisiaj dzień na wariackich papierach,ale lubię tak od czasu do czasu.
Najważniejsze że ryż zapiekany z jabłkami,wymieszany z jajami  wyszedł prima sort , nawet lepszy niż u mojej Krysi, chociaż taki robiłam pierwszy raz.
To już wszystko wiecie,nie wiem po co i na co to komu,takie detale szczególowe,ale chciałam to napisałam i kto chce niech czyta albo nie ?
25 maja 2023 19:04 / 3 osobom podoba się ten post
Powszechnie wiadomo że  lubię jak opisujesz  życie  na swojej szteliU mnie  powiem krótko...to był super dzień