Pomocy - kręgosłup

06 maja 2013 16:04 / 2 osobom podoba się ten post
Emma , ale zauważ , że każda podawała tylko metody przynoszące ulgę , nie leczenie jako takie , ewentualnie środek przeciwbólowy a tym sobie nie zaszkodzi ,bo to samo lub bardziej radykalne(np zastrzyki) dostanie od lekarza . I każda w razie braku poprawy do lekarza odsyłała .
06 maja 2013 16:09
Magdalena_k mój mąż ma poważne problemy z kręgosłupem i jemu pomagają na bóle plastry z lekami przeciwbólowymi do kupienia w aptece.
06 maja 2013 16:20
annaM

Magdalena_k mój mąż ma poważne problemy z kręgosłupem i jemu pomagają na bóle plastry z lekami przeciwbólowymi do kupienia w aptece.

koordynatorki maz ma wlasnie takie problemy  i od niego ma mi przywiesc te tabletki zobaczymy
06 maja 2013 16:42 / 1 osobie podoba się ten post
magdalena_k

dzieki za rady poduszke ma dziadek wyprobuje,niestety kabine mam wiec z kapieli nici za gimnastyke sie narazie nie biore chociaz kolezanka pielegniarka mi juz radzila ale potem sie wyprostowac nie moglam (jak stwierdzila na odleglosc naciagniete miesnie ledzwiowe)..... dzwonilam do firmy jutro koordynatorka bedzie dowiezie mi tabl i jesli to nie pomoze niestety beda mnie stad musieli zabrac....

Jezeli nie kompiel,to cieply strumien wody na obolale miesnie,strumieniem wody tez delikatnie mozesz to rozmasowac.
06 maja 2013 16:45 / 1 osobie podoba się ten post
mozah aM

Emma , ale zauważ , że każda podawała tylko metody przynoszące ulgę , nie leczenie jako takie , ewentualnie środek przeciwbólowy a tym sobie nie zaszkodzi ,bo to samo lub bardziej radykalne(np zastrzyki) dostanie od lekarza . I każda w razie braku poprawy do lekarza odsyłała .

Mozach,kurcze,chodzi o to ze z cwiczeniami  magdalena_k,moze sobie tylko pogorszyc.My nie jestesmy rehabilitantami,ani lekarzami,wiec lepiej nie rzucac sie z motyka na slonce.To tylko moje skromne zdanie.
06 maja 2013 17:03
Hogatko jestes wielka ta Twoja rada z ciepla podusia z pestkami wisni ......jaka ulga!!!!!!!!
wiem ze dorazne ale jak mi teraz lepiej to nic ze wygladam jak wielblad z garbem na dupce......ale pomaga....
06 maja 2013 17:07 / 1 osobie podoba się ten post
Ciesze sie,ze pomaga.Zaparzylabym Ci ziolek i dala,ale mi sie miotla rozleciala i nie moge narazie latac,hmmmmmmmmmm:D:D:D:D
06 maja 2013 17:13 / 1 osobie podoba się ten post
hogata76

Mozach,kurcze,chodzi o to ze z cwiczeniami  magdalena_k,moze sobie tylko pogorszyc.My nie jestesmy rehabilitantami,ani lekarzami,wiec lepiej nie rzucac sie z motyka na slonce.To tylko moje skromne zdanie.

Tego samego zdania jestem i dlatego napisalam Emmie, że te propozycje od nas nie zaszkodzą bo tylko mają przynieść ulgę a nie leczyć . A co do ćwiczeń to ani bym się nikomu nie odważyła ich proponować , bo się na tym nie znam.W temacie Poskarżyjki pisalam o ćwiczeniu , ale metod transferu pacjenta  - w sensie doskonalenia tych metod a nie o ćwiczeniach rehabilitacyjnych chorego kręgosłupa.
06 maja 2013 17:15
hogata76

Ciesze sie,ze pomaga.Zaparzylabym Ci ziolek i dala,ale mi sie miotla rozleciala i nie moge narazie latac,hmmmmmmmmmm:D:D:D:D

dziekuje!:):):)
06 maja 2013 17:17 / 1 osobie podoba się ten post
Mozah,przepraszam,zle przeczytalam:)
06 maja 2013 17:19 / 1 osobie podoba się ten post
Hogata , żaden problem ! Naprawdę :)
 
A co do problemów z kręgosłupem to nie warto ryzykować tylko już w PL iść do specjalisty - nawet prywatnie ,. Mój mąż leczyl się dość długo , rehabilitacja , lekarstwa aż trafil do neurochirurga , który po obejrzeniu zdjęć stwierdzil że i tak wszystko na nic i operacja w męża przypadku jest niezbędna a rehabilitacja nawet sprawę pogorszyła . Jest 3 lata po operacji i zapomniał co to ból.
 
 
 
06 maja 2013 17:29 / 1 osobie podoba się ten post
Ja 2 lata leczylam kregoslup,wiem co to oznacza,u mnie bylo naprawde zle.Teraz 2 razy do roku rehabilitacja i jakos funcjonuje,ale uwazam bardzo na siebie.Nie chce tego przezyc,co przezylam,dziekuje za takie cos.Ehhhh z kregoslupem nie ma zartow.Magdalena_k,jak wroci do Polski powinna odrazu isc do specjalisty,tak jak napisalas Mozah.Moze akurat,to tylko miesien,oby.
06 maja 2013 17:58
magdalena_k

a jakie moga byc objawy bolu kregoslupa i po co je podawc przeciez to napewno nie rozwolnienie?

magdaleno -bez objasniania budowy kręgosłupa -podstawowe pytanie gdzie boli"......:)moja dziedzina więc wszelkie rady na odległość uwazam za śmiwszne:)'
alejesli lubisz eksperymenty -ok.mi nic do tego:)
06 maja 2013 18:17
Cwiczenia to lepiej sobie darować aż do wizyty u lekarza,tabletki p/bólowe i rozkurczowe na mięśnie -i jakos przetrzymać.Podam przykład-i ja i moja siostra mamy "spracowany " kregosłup lędźwiowy -jej lekarz zalecił masaże a mi absolutnie nie!A boli nas tak samo.....
06 maja 2013 18:38

magdaleno -bez objasniania budowy kręgosłupa -podstawowe pytanie gdzie boli"......:)moja dziedzina więc wszelkie rady na odległość uwazam za śmiwszne:)'
alejesli lubisz eksperymenty -ok.mi nic do tego:)

boli dolny odcinek nad tyleczkiem z promieniowaniem w dol.....pomogla jeszcze jedna tabl i cieple oklady poduszka z pewstkami wisni chociaz dalej czuje lekki bol jest o niebo lepiej....jakies pomocne rady?