Zwrot niemieckiego podatku

14 października 2012 01:17
Alutka, moja kolezaneczka Joleczka ma 1500 eurasów ( dzialalnosc w PL ).

Wissenka, ja na miejscu Niemca wolalabym zatrudnic opiekunke legalnie i placic 2 000 € a nizeli na czarno i placic 1800 €. Jezeli juz zdecydowalabym sie brac opiekunke na czarno to bralabym taka do 1200€, zeby oszczedzic wiecej. Ale mimo to wierze Martynie50, ze ma te 1800 €, skoro tak twierdzi , to akurat jej sie udalo nalezy moze do 1% opiekunek z b.wysokimi zarobkami netto. Moja inna znajoma znalazla stelle na czarno za 1400 € ale okazal sie taki fatalny przypadek (malzenstwo alkoholicy awanturnicy) ze uciekla po 2 tygodniach.Takze jedni maja farta, inni pecha.



Minijob do 15h/tyg. przeciez opiekunki pracuja wiecej ! mozna Zolla na to nabrac??



A Ty Martyna50, co powiesz gdy Zoll Cie odwiedzi? Nie zycze Ci tego, ale 5 lat pracowac na czarno to niezle ryzyko... . I jeszcze w tym samym miescie.... .
14 października 2012 08:49
tak to prawda ,,teraz własnie mysle .ozałozeniu Gewerby,,

czuje sie ,na poł bezpieczna ...

dziękuje za rade .

a moi pan dziadek jest mily staruszek ,Trafiam do tej pory na b d starszych ludzi pozdrawiam
14 października 2012 09:25
Kaya za małżeństwo płacą 500 euro albo więcej na tydzień więc się zgodzę,

jesli Niemiec zatrudnia za 300 na tydzień to sama widzisz że oszczędza a martynka należy do tych wyjątków, które się zdarzają ale wydaje mi się że warto pisać też o tej większości co zarabia mniej bo później każdy myśli jakie to kokosy są na czarno a do końca tak nie jest

16 października 2012 09:15
Kaya, to logiczne, że jeżeli masz działalnośc to zarabiasz więcej! Przecież te 1500, to kwota z której musisz podatki i ubezpieczenie zapłacić, no i jeszcze rachunek rodzinie wystawić:).

Zatrudniając legalnie na 1800 pracodawca ponosi duże koszty (podatki, ubezpieczenie). wrzucam tu moje rozliczenie z zeszłego roku. Zwróć uwagę- mam 1200 netto, a koszt całości to ponad 2000.

16 października 2012 11:31
hej,

co do tych zarobkòw,na Gewerbie-mam 4 kolezanki w Berlinie,praca przez posredniczke-360 euro bierze jednorazowo i przy 1-wszej tygodniòwce-dziewczyny maja od 320-350 euro / tydzien do 450 euro / tydzien=2 osoby+kot...nie dziwcie sie...firmy znam 2 osobiscie w Düsseldorfie na Gewerbe lub dzialalnosc w Pl placa od 1350 euro miesiecznie + 150 euro za bilety ale po 3 miesiacach pracy do 2000 euro...



widze wiekszosc z was jest z Promedica24 lub temu podobne co placa grosze+ZUS od najnizszej krajowej placy !!! nie ludzcie sie,ze potem bedzie emerytura godna zycia w Pl....



mozecie mnie krytykowac,ale jak poczytalam te posty na ròznych stronach,tyle niby kasy na zakupy i zachcianki a potem w domu u Niemcòw dzemy i kompoty robicie? jedno z drugim w parze nie idzie!?
16 października 2012 11:47 / 1 osobie podoba się ten post
Ja się nie łudzę, że dożyję emerytury.
16 października 2012 13:33
Do Bella36, odniosę się do drugiej części Twojej wypowiedzi, dotyczącej kompotów: uważam, że ich robienie wynika głównie z gospodarności nas polek! Wiesz, ja nie przepadam za robieniem przetworów, ale w tym roku, wyjątkowo dobrze zaowocowała śliwa w moim ogrodzie i z ogromna przyjemnością narobiłam powideł. Myślę, że dziewczyny, na wyjeździe często robią tego typu rzeczy choćby po to by szybciej czas leciał.
A te firmy, które na gewerbie płacą przez pierwsze 3 miesiące 1350eu- to niech se niemki zatrudnią, bo znając życie na kolejne miesiące szukają innych naiwnych polek! Uważam, że po zapłaceniu ubezpieczenia i podatku zostaje im mniej niż proponuje PR czy inna firma!
Pozdrawiam
16 października 2012 17:40
http://www.prawo.lament.pl/gewerba_w_niemczech/
podstawowe informacje

http://www.arbeitlandia.eu/prawo/58,podatki-w-niemczech-rodzaje-i-nazwy.html
i tu wiecej

a co do powidel,kompotòw itp-jestescie opiekunkami i trzymajcie sie tego,bo potem sa problemy dla zmienniczek niekoniecznie Polek,bo sa tu tez inne nacje,a one sie tak nie daja jak Polki do wszystkiego za te same pieniadze !!!
16 października 2012 17:45
ale ja wiem jakie są podatki w niemczech ( a twoje linki się nie otwierają). Kolejny raz cię prosze, powiedz, jak to się robi, że na gewerbie ubezpieczenie na rok to - 400zł
16 października 2012 17:50
ubezpieczenie w Pl oczywiscie....jestesmy w UE
16 października 2012 17:56
zaraz!!!!!!!! mając gewerbę ubezpieczenie płacisz w pl??????????????????? Możesz dać art. na podst. którego ubezp. płacisz w pl i to w takiej wysokości?
16 października 2012 18:12
Wiesz co ci powiem Bela, nie wiem kogo reprezentujesz, bo piszesz "jesteście opiekunkami" (czyżbyś ty nie była?), ale odnośnie ubezpieczenia na gewerbie to zwyczajnie pier....lisz bzdury. No... chyba, że twoja gewerba to "praca na czarno", a ubezpieczenie- turystyczne:)
16 października 2012 18:20
Alutka-nie bede sie sprzeczac,ja pracuje i cenie sobie dobre miejsca pracy...

pozdrawiam

p.s

nie mam ochoty dyskutowac o bzdurach
16 października 2012 18:24
Moze byc najlepsze miejsce pracy,ale ta kwota za ubezpieczenie jest nierealnie niska.Nawet przy ubezpieczeniu turystycznym,jak nadmienila Alutka taka kwota jest niewiarygodna,ale moze jestem niedoinformowana,wiec prosilabym o konkrety.
16 października 2012 18:29
ja wykupilam w Polskim Towarzystwie Ubezpieczen i jestem zadowolona,ja nie choruje / nie chorowalam na terenie Niemiec,ale nawet jak by co to mam do 20 tys euro pokrycie...