Zwrot niemieckiego podatku

16 października 2012 18:37
Moja droga, nie pisz bzdur na temat gewerby, to nie będę z tobą dyskutować! Mając gewerbę MUSISZ być ubezpieczona w niemczech.
Zdrowia ci życze i zdrowego rozsądku w dawaniu rad.
Hmmmm podaj jeszcze namiary na ubezpieczalnie, która za 400 zł na rok gwarantuje leczenie za 20 000eu.
Zaraz sprawdze ofertę TPU:):)
16 października 2012 19:02
Witam i tu sie z toba Alutka zgodze po pierwsze to masz racje robimy przetwory zeby szybciej czas lecial ale tez dlatego ze lubimy ja w domu co roku robilam 300 sloikow tu sie robi jak ma sie jakies owoce a pozatym Bella zle czytasz nasze wpisy i cofnij sie do odpowiednich tematow bo zeby sobie nieraz upiec polskie ciasto trzeba zrobic powidla prawda?to tylko jeden z przykladow .......a po drugie piszesz troche jak z kosmosu ja tez pracowalam na gewerbe i to wcale nie taki miod jak tu zachwalasz a co do tego ubezpieczenia to musisz zalozyc nowy temat "Opowiesci z marsa ; mi to tez sie wydaje nierealne
16 października 2012 19:08
W PTU oferuja tylko ubezpieczenia dodatkowe,nic nowego ,a pracujac na gewerbie w Niemczech ubezpieczenie zdrowotne jest obowiazkowe i w tym wypadku,jezeli osoba jest faktycznie ubezpieczona w Niemczech,to nie musi zadnych dodatkowych ubezpieczen wykupywac.Wychodzi na to Bella ,ze albo konfabulujesz,albo ktos cie oszukuje.
16 października 2012 19:20
Dzięki Justa! Ja uważam, że kazdy może pisać.... ale jeśli za pewnik podaje bzdurne informacje to mnie normalnie szlag trafia i tylko obawa przed banem powstrzymuje mnie przed użyciem niecenzuralnych słów! Wyobraź sobie, że któraś jej posłucha i założy gewerbę nie ubezpieczając się w niemczech i nie dopełniając wszystkich innych formalności.. Kabaret!
16 października 2012 19:39
cieszę się Alutka że tu jesteś i pilnujesz porządku bo ja np jestem całkowicie zielona w sprawach urzędowych w Niemczech i mogłabym faktycznie założyć gewerbe sugerując się tym, że to taki miód i potem...
16 października 2012 19:47
Wiesz jesli ktos zalozy gewerbe i sie nie ubezpieczy to napewno urzad skarbowy sie o nie upomni nawet jak juz czlowiek bedzie spokojnie siedzial w domciu no coz placi sie wtedy kare +zalegle ubezpieczenie i do tego jeszcze odsetki a napewno nie popuszcza kary sa wysokie .A podsumowujac jak dalam do rozliczenia swoje gewerbe w tym roku do kancelari prawniczej to pan mecenas na poczatku zapytal o ubezpieczenie wiec uwazam ze skarbowka szybko wylapuje prawda
16 października 2012 20:20
Gdy mój mąż 5 m-cy temu zakładał gewerbę musiał ubezpieczycielowi ( w jego przypadku AOK) przedstawić zaświadczenie z polski, do kiedy był tam ubezpieczony. Gdyby ubezpieczenie z PL było np. do marca, a on rejestrował się w DE w maju- musiałby ubezpieczenie zapłacić za kwiecień, w którym nie był nigdzie ubezpieczony. Jak wcześniej pisałyście zoll kontrole w przypadku opiekunek zdarzają się rzadko, ale mój chłop takie kontrole miał 3 (budowa), za każdym razem żądano- oprócz innych dokumentów- ubezpieczenia.
16 października 2012 20:20
Możecie drogie Panie trochę spokojniej? Może Bella się pomyliła tylko?
16 października 2012 20:27
Możemy...
17 października 2012 09:02
To ja. Nikt się nie podszywa za mnie. Ja realiów waszej pracy nie znam, bo nie jestem opiekunką. Czytając dyskusję uznałem, że trochę za agresywnie potraktowaliście koleżankę za jeden wpis, który mógł być pomyłką. Dlatego o rozwagę proszę.
17 października 2012 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
Ojcze Moderatorze!

kończąc dyskusję z Bellą w tle, pragnę podkreslić, że nie byłoby całej sprawy, gdyby owa Pani nie upierała się przy bzdurach, które wypisywała. Tez bym się chciała ubezpieczyć na 20.000eu za 400zł:):) i prowadzić firme niemiecką nie ponosząc żadnych kosztów! Zwłaszcza, że w innym z tematów sugeruje kontakt z firmami, które preferują taki sposób zatrudnienia! Co będzie jeśli, któraś nieświadoma opiekunka skusi się na taką ofertę?????? Nie oczekuję odpowiedzi:)
17 października 2012 12:35
Slusznie zauwazylas my nie napadamy na kolezanke tylko ostrzegamy naiwne zeby dobrze sprawdzily zanim rusza do pracy ale dobrze by bylo kolezance wyjasnic zeby sie tak przy tym nie upierala bo duzo osob za nos wodzi prawda???
17 października 2012 22:13
...ale co poniektòre "panie" to glupie...

po co jest wyszukiwarka Google jak z niej korzystac nie umiecie?



po co tyle stron z polskimi prawnikami?

po co w domu macie darmowe tel jak nie potraficie zadzwonic i zapytac jak z ta Gewerba i praca w opiece?

no i z tymi ubezpieczeniami?
17 października 2012 22:24
słuchaj idiotko!!!!!!!!! wyhamuj trochę, bo zaczynasz mnie wqrwiać na maxa! I zmień zdjęcie lub nick na " GRUBABELA" Do tej pory byłam miła, ale teraz przegięłaś!!!!! Czaiłaś się w "krzakach" do nocy????? wcześniej nie miałaś odwagi?????? Mamy internet , wiedzę i wykształcenie, którym ty pewnie nas nie zaskoczysz!

Wiesz co???? ty nawet zdania nie potrafisz poprawnie zbudować, więc daruj sobie "grubabello"!!!!!!
17 października 2012 22:53
sorry Andera ale to leży w moim charakterze, że impulsywnie reaguję na ludzką głupotę! Jak pisałam kiedyś: mam albo przyjaciół, albo wrogów, bo mówię wprost co myslę! Jeśli dostanę bana- trudno, ale nie pozwolę jakiejs kretynce z mojego regionu pier...ić głupoty! Wstyd mi, że jakaś idiotka z lubuskiego próbowała wypromować tu swoją wiochę:):)