Jak to z tymi zakupami? Dla nas i pacjenta

15 grudnia 2014 11:04
Malgi

Ja bym w takim miejscu nie wytrzymała. Zerwałabym umowę albo prosiła firmę o inną stellę. Byłam kiedyś w miejscu, gdzie na piedestale stał "Mein Kampf" Hitlera i po tygodniu zjechałam do domu, a za kilka dni pojechałam do innej PDP. Mamy prawo nie usługiwać oprawcom naszych przodków. Nasze firmy nie powinny brać takich zleceń. Niech nimi opiekują się Niemki. Ja pochodzę z Oświęcimia i dobrze wiem co to jes obóz koncentracyjny.
Do tej pory pracowałam w 23 różnych domach i chyba tylko 2 razy trafiłam na PDP z hitlerowską historią. U obu nie byłam dłużej niż tydzień. Nie ze względu na ich przekonania, ale z powodu ich stanu zdrowia i różnic w ofercie i w rzeczywistości.

Malgi myślisz że rodzina zgłaszająca chęć zatrudnienia opiekunki przez firmę mówi coś na temat tego, że dziadek jest byłym SSmanem? Ja myślę że teraz to raczej dziadkowskie zamiłowanie do Hitlera traktowane jest przez ich potomków jako fanaberia staruszka i nic więcej.
15 grudnia 2014 11:18 / 6 osobom podoba się ten post
Daria01

Malgi myślisz że rodzina zgłaszająca chęć zatrudnienia opiekunki przez firmę mówi coś na temat tego, że dziadek jest byłym SSmanem? Ja myślę że teraz to raczej dziadkowskie zamiłowanie do Hitlera traktowane jest przez ich potomków jako fanaberia staruszka i nic więcej.

Myślę, że jeżeli taki pacjent ma jakieś problemy z oszczędzaniem na opiekunce i zapewnienia jej podstawowych warunków mieszkaniowo-żywieniowych, to rodzina lub opiekunowie prawni takich osób powinni bardziej monitować takie miejsca. A koordynatorzy niemieccy i polskie agencje też powinny jakoś wpływać na warunki, w jakie wysyłają swoich pracowników. Ja nie jestem rasistka i traktuję pracę odpowiedzialnie, ale przecież nie jesteśmy bydłem, ani niewolnicami, a tym bardziej więźniami obozów, żeby nie mieć zapewnionych minimalnych warunków bytowych. Nawet więźniowie w więzieniach mają zagwarantowane odpowiednie warunki bytowe.
Osoby, które nie chcą zaakceptować naszych potrzeb powinny być umieszczane w heimach. Tam mogą sobie oszczędzać  na czym chcą.
15 grudnia 2014 11:20 / 4 osobom podoba się ten post
AsiaM

moja PDP dzisiaj pojechała do szpitala serce,za tydzień ma wyjść , tylko nie wiem co ja mam zrobić , czy zadzwonić do firmy? czy będę musiała być z nią w tym szpitalu? poradzcie mi coś proszę
zaraz z jej synem do niej jedziemy

Dokładnie tak,jak pisze Kasia.
 
Zgłoś do firmy,a rodzina juz zadecyduje,co będziesz robić.
 
Czasem odwiedza się PDP w szpitalu,czasem pilnuje kota,kwiaty podlewa.
 
Nie myśl,ze masz pecha :)
 
Moja pierwsza PDP po 3 tyg mojej opieki trafiła do szpitala.
15 grudnia 2014 12:15 / 10 osobom podoba się ten post
Malgi, 8 lat temu nie było agencji albo dopiero raczkowały.
Asiu, dlaczego masz pecha? Powinnas odczuć ulgę,że na tydzień pozbędziesz sie tej uroczej staruszki. A zapłacone za ten tydzień będziesz miała normalnie, Niemcy to maja w swoich umowach,że w wypadku pobytu pdp w szpitalu do tygodnia czasu, i tak muszą płacić za ten czas.
A ty sobie odpoczniesz od babiszona, no chyba,że będzie ci jej brakować, hmmmm.....
Dla mnie to wszystko zaczyna być dziwne i to mój ostatni wpis w tym temacie.
Aha, slonik, zanim skomentujesz czyjś post, to go chociaz przeczytaj. Ja nie płakałam dlatego,że babcia umarła - tylko dlatego,że byłm przez nią i jej siostrę głodzona a sama babcia pracowała w obozie koncentracyjnym. Byłaby ostatnią na świecie osobą, po której bym płakała.
 
15 grudnia 2014 13:36
dzięki za rady, syn powiedział mi że nie muszę do firmy dzwonić bo mama będzie tylko tydzień w tym szpitalu
15 grudnia 2014 13:37 / 1 osobie podoba się ten post

Nie pisz kilku postów pod rząd. Przeczytaj regulamin forum. Moderator

15 grudnia 2014 14:02 / 1 osobie podoba się ten post
AsiaM

Nie pisz kilku postów pod rząd. Przeczytaj regulamin forum. Moderator

Fajna dziewczyna jestes rady radami,ale decyzję podejmujesz sama.I to mi sie podoba.
07 stycznia 2016 17:40
Kupujecie z tej kasy dla siebie np zel pod prysznic gdy wam sie skonczy cz inne duperele czy za swoje?
07 stycznia 2016 17:44 / 1 osobie podoba się ten post
natkaherbatka4

Kupujecie z tej kasy dla siebie np zel pod prysznic gdy wam sie skonczy cz inne duperele czy za swoje?

Nigdy nie kupuję za swoją kasę, takich rzeczy jak:
-żel pod prysznic
-szampon
-pasta do zębów
-szczoteczka
-krem do rąk
07 stycznia 2016 17:54 / 2 osobom podoba się ten post
Tutaj zastałam łazienkę wypełniona kosmetykami dla opiekunki ( hipoalergicznymi,chyba tak na wszelki wypadek) Jest to dowodem na to iż rodziny poczuwają sie do zapewnienia opiekunce środków higieny.Ale - też dodam że drugi raz trafiłam tak,że wszystko czekało( pierwszy raz u Wielkiego szefa).Normalnie na innych miejscach tak nie bylo,ale gdy mi się moje pokończyło kupowałam za pieniadze pdp.
07 stycznia 2016 18:00 / 6 osobom podoba się ten post
miriam

Nigdy nie kupuję za swoją kasę, takich rzeczy jak:
-żel pod prysznic
-szampon
-pasta do zębów
-szczoteczka
-krem do rąk

Jajcara jesteś a jak Ci się trafi sztela na ktorej nie będzie szczoteczki dla Ciebie ? zawsze mozna na spółę z PDP-mi używać " ichniej
07 stycznia 2016 18:02 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Jajcara jesteś :-) a jak Ci się trafi sztela na ktorej nie będzie szczoteczki dla Ciebie ? zawsze mozna na spółę z PDP-mi używać " ichniej :-):-):-)

dokładnie tak ! Skąd wiedziałaś ?
07 stycznia 2016 18:06 / 1 osobie podoba się ten post
A jak się skończy płyn do płukania zębów to sobie rozpuścić correga tabsy i jamę ustną przepłukać?
07 stycznia 2016 18:27
natkaherbatka4

Kupujecie z tej kasy dla siebie np zel pod prysznic gdy wam sie skonczy cz inne duperele czy za swoje?

To zależy czy dostaję pozwolenie . W tym miejscu gdzie jestem zostało mi powiedziane, że mam kupować dla siebie też wszystko co potrzebuje, kosmetyki też. Dodatkowo oddają mi za leki i wizyty, jeśli coś zapłacę. W innych różnie bywało, czasem pdp zarządzała kasą, wtedy dzieci mi coś podsuwały. Sama nie nadużywam, mam zawsze ze sobą kasę na wszystko czego mogę potrzebować.
07 stycznia 2016 18:57 / 2 osobom podoba się ten post
miriam

Nigdy nie kupuję za swoją kasę, takich rzeczy jak:
-żel pod prysznic
-szampon
-pasta do zębów
-szczoteczka
-krem do rąk

Wszystkie wymienione rzeczy kupuję wyłącznie za swoją kasę. Zawsze, niezależnie, gdzie jestem.