Czy Niemcy rzeczywiście tak nas postrzegają?

14 stycznia 2013 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
Zimno konserwuje organizm. Potwierdzeniem jest generałowa Zajączkowa, która nigdy nic ciepłego i spanie w bardzo wychłodzonym pomieszczeniu. Mając lat 80 wyglądała na 35. A dożyła chyba lat 98.



Miłego tygodnia życzę wszystkim :)
14 stycznia 2013 13:13 / 1 osobie podoba się ten post
Tak jezdzac jako opiekunka obserwuje tych niemcow i faktem jest ,ze trzymaja sie dobrze mimo wieku.Ja jednak mysle,ze wynika to z tego ,ze jako narod, niemcy bardzo o siebie dbaja,nie przepracowuja sie jak my.Pracowici sa,ale nigdy nie pracuja poza plan,jezdza na urlopy i cenia sobie wygode.My tak nie robimy,w naszym kraju wiecznie jest cos nie tak,jak nie zakominujemy,albo nie pracujemy na 1000 etatow,to nie mamy szansy na godne zycie.Przykre
14 stycznia 2013 17:12
hogata76, masz racje Niemcy to wygodny narod, nie przepracowuja sie maja innych, ktorzy za nich prace wykonuja, oni raczek sobie nie pobrudza.

Moja babcia ma 98 lat, wyglada na 70, jest dobrze zakonserwowana. Jej tajemnica dlugowiecznosci to bogate zycie, nieprzepracowywanie sie i ona chyba nigdy nie musiala sie niczym marwic. A z tym zimnem to tez jest zahartowana, spi w zimnej sypialni, zmarznieta na sopel lodu ale nie pozwoli odkrecic karolyfera, bo niby bedzie sie pocic
14 stycznia 2013 17:18 / 1 osobie podoba się ten post
My tak nie mozemy z ta pracą . Są bogatym krajem a my niestety nie.
14 stycznia 2013 17:52
Tak to prawda, dlatego musimy pracowac dla innych, niestety
15 stycznia 2013 21:14
Właśnie miałam okazje usłyszeć w niedziele jak niemcy postrzegają polaków ;

Wielu myśli że polska to dzielnica związku radzieckiego :)) Znajomośc geografi i historii się kłania . I jeszcze się dowiedziałam że tylko jemy bigos ,pijemy wódke i palimy papierosy:)) Moja babcia jak usłyszla jak rozmawiam na skeypie , to sie pytała czy to rosyjski:) Nawet jej nie tłumaczyłam ,ma demencje to i tak za 10 minut by zapomniała.
17 stycznia 2013 12:10 / 1 osobie podoba się ten post
Ja sie z tym samym spotkalam, a jeszcze jak powiedzialam ze jestem z Gdanska, to dowiedzialam sie ze mieszkam w Polsce po stronie niemieckiej Oj Ci Niemcy, oni chyba na prawde mapy nie znaja.
17 stycznia 2013 16:08
becia020- oni w ogole ci starzy to jakie byś miasto nie wymienial w kraju to oczywiscie zawsze bylo niemieckie!!!!!Nawet sie w dyskusje wtedy nie wdaje bo i po co????/
17 stycznia 2013 16:46
Beciu... napisz nam troche o swoim miescie.... dlaczego Niemcy uwazaja Gdansk za niemiecki... troche historii wnies... prosze:) napisz tez... gdzie w Gdansku mieszkasz... i co warto wg. Ciebie zobaczyc w nim!!!
17 stycznia 2013 17:22
do kasia63, moze nie od razu wszystkie miasta Niemcy uwazaja za ich wlasnosc, ale przede wszystkim jak wymienisz Gdansk czy miasta na Slasku to od razu zapala im sie lampka ze to ich ;-)
17 stycznia 2013 18:20
kochana - wszystkie wzdłuz Odry ,Ślask cały,Pomorze całe,nawet sie kiedys dziadek Wrszawy uczepił,że Warchsau to czysto niemieckie miasto było tylko Ruscy je nam oddali - ręce i nogi opadaja na ich znajomośc historii i geografii:):) ale to jak walka z wiatrakami ,nie ma co dyskutowac .Młode pokolenie Niemców myśli juz inaczej ale tez sie zdarzaja takie kwiatki:)
17 stycznia 2013 18:25
Pieknie opisalas swoje miasto... mam wiecej pytan ale pozniej... jestem w tej chwili "miedzy mlotem a kowadlem" czasowym...
17 stycznia 2013 20:33 / 1 osobie podoba się ten post
Beciu... zapomnialam jak nazywa sie uliczka z pieknymi kupieckimi kamieniczkami z rzygami... wychodzi sie z niej na Motlawe... i chyba po lewej strony znajduje sie slynny Zuraw... Gdansk nie jest mi calkiem obcy... bylam kilka razy na Starym Miescie... znane mi sa miejsca o ktorych piszesz...zwiedzilam tez Muzeum Solidarnosci... chyba najsmieszniejsze... jakie w zyciu widzialam... pokazana PRL rzeczywistosc... wiezienie i stol z lyzkmi powiazanymi lancuchem, sklep z pustymi hakami, ubikacja ze spluczka na lancuchu i pocieta gazete do podtarcia sie...
Przypominam sobie tez drzewo z metalu... pieknie polyskujace w jesiennym sloncu...
Oliwa i ZOO w Parku Oliwskim nie bylam... musze znalesc czas na Katedre o ktorej piszesz...
a ul. chyba Mariacka sie nazywa... pisz Beciu... jak nie dzisiaj... to jutro... bede czekala:)))
17 stycznia 2013 22:44 / 2 osobom podoba się ten post
Beciu, Ty romantyczna syreno !!!
17 stycznia 2013 22:53 / 1 osobie podoba się ten post
Margolciu... dziewczyno... dziekuje:)))