Wigilia i Boże Narodzenie w Niemczech

14 grudnia 2020 20:59 / 3 osobom podoba się ten post
Spakowałam sobie swojską kapustkę kiszoną, grzybki suszone i inne frykasy, więc kapustę z grzybami na wigilię sobie zapodam.
Jutro ruszam na Berlin na prawie 6 tygodni, po w końcu negatywnym teście na "koronkę".
18 grudnia 2020 09:36 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Spakowałam sobie swojską kapustkę kiszoną, grzybki suszone i inne frykasy, więc kapustę z grzybami na wigilię sobie zapodam.:gotowanie1:
Jutro ruszam na Berlin na prawie 6 tygodni, po w końcu negatywnym teście na "koronkę".:radosc:

A pierogów sobie narobiłaś? :) 
18 grudnia 2020 10:37 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

A pierogów sobie narobiłaś? :) 

Mam uszka, więc muszą wystarczyć, a zresztą nie mam żołądka z gumy, niestety...
18 grudnia 2020 19:52 / 6 osobom podoba się ten post
Dziś ogóraski i kapustę kupiłem... Zrobię sobie (ich też poczęstuję, spróbują to spróbują, nie, to nie) sałatkę naszą polską, do wieczerzy surówka, z kiszonej, marchewki i jabłka, do tego grzybowa z makaronem. Nie mam łazanek, trudno. Inny makaronik. No i karp smażony, tradycyjnie. Ziemniaki tłuczone.
A oni (4 osoby) Schlesiche Bratwurst, dla mnie nie do przyjęcia w Wigilię. Moczka ma też być i ziemniaki puree, kapusta kiszona zasmażana. 
..Ja jem 16-16.30, a oni o 19. I tak ustalone, consensusowo
18 grudnia 2020 22:26 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Dziś ogóraski i kapustę kupiłem... Zrobię sobie (ich też poczęstuję, spróbują to spróbują, nie, to nie) sałatkę naszą polską, do wieczerzy surówka, z kiszonej, marchewki i jabłka, do tego grzybowa z makaronem. Nie mam łazanek, trudno. Inny makaronik. No i karp smażony, tradycyjnie. Ziemniaki tłuczone.
A oni (4 osoby) Schlesiche Bratwurst, dla mnie nie do przyjęcia w Wigilię. Moczka ma też być i ziemniaki puree, kapusta kiszona zasmażana. 
..Ja jem 16-16.30, a oni o 19. I tak ustalone, consensusowo:smiech3:

U mnie też mają być goście na kolacji wigilijnej, tylko nie wiem jakie menu ma być. Moja "pedepcia" sama sobie gotuje, smaży i tworzy jakieś dziwaczne potrawy. Częściowo zjada, częściowo wyrzuca... nie ogarniam jej do końca. Ja sobie po swojemu gotuję i zjadam.
20 grudnia 2020 13:31 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Mam uszka, więc muszą wystarczyć, a zresztą nie mam żołądka z gumy, niestety...:bezradny:

Jeśli masz uszka to nie ma o co się matrwić :) Z głodu nie umrzesz :) U mnie na Wigilii zawsze uszka i pierogi muszą być. Nie muszę mieć śledzi, ryby, bigosu jak są pierogi. :) 
05 listopada 2021 13:23 / 4 osobom podoba się ten post
W tym roku spędzam święta w Niemczech. 
Najlepszy tekst, jaki usłyszałam od rodziny to był taki, że my w Niemczech zarabiamy TAKIE DUŻE pieniądze, że rodzina nie będzie robić mi prezentu, bo po co? 
Jak wrócę do domu to chyba wystrzelę się w kosmos za tę gotówkę co tu zarobiłam albo euro zamiast papieru toaletowego pójdzie w użycie 
05 listopada 2021 15:12 / 5 osobom podoba się ten post
opiekunkoland

W tym roku spędzam święta w Niemczech. 
Najlepszy tekst, jaki usłyszałam od rodziny to był taki, że my w Niemczech zarabiamy TAKIE DUŻE pieniądze, że rodzina nie będzie robić mi prezentu, bo po co? :swieta:
Jak wrócę do domu to chyba wystrzelę się w kosmos za tę gotówkę co tu zarobiłam albo euro zamiast papieru toaletowego pójdzie w użycie :ubikacja2:

Ktora rodzina własna czy ta chwilówkowa?
05 listopada 2021 17:06 / 3 osobom podoba się ten post
Własną to ja mam w domu :D Rodzina, do której jeżdżę na stałe. 
05 listopada 2021 17:23 / 4 osobom podoba się ten post
ja jak zawsze w swieta w domku z rodzina   , nie wyobrazam sobie swiat bez rodziny , moze dlatego ze raz na rok przyjezdzam do Polski 
i jak zawsze u mnie w domku prawdziwa goralska wigilia 
05 listopada 2021 17:46 / 4 osobom podoba się ten post
opiekunkoland

W tym roku spędzam święta w Niemczech. 
Najlepszy tekst, jaki usłyszałam od rodziny to był taki, że my w Niemczech zarabiamy TAKIE DUŻE pieniądze, że rodzina nie będzie robić mi prezentu, bo po co? :swieta:
Jak wrócę do domu to chyba wystrzelę się w kosmos za tę gotówkę co tu zarobiłam albo euro zamiast papieru toaletowego pójdzie w użycie :ubikacja2:

No to fajna rodzina, ta chwilowa Ci się trafiła. Nie zazdroszczę ?
05 listopada 2021 18:03 / 5 osobom podoba się ten post
opiekunkoland

Własną to ja mam w domu :D Rodzina, do której jeżdżę na stałe. 

Chyba nie jest aż taka zła skoro tam wracasz .?
05 listopada 2021 18:05 / 4 osobom podoba się ten post
Fiore

ja jak zawsze w swieta w domku z rodzina :ubieranie_choinki:  , nie wyobrazam sobie swiat bez rodziny , moze dlatego ze raz na rok przyjezdzam do Polski :piekna_zima2:
i jak zawsze u mnie w domku prawdziwa goralska wigilia :ubieranie_choinki::gathering::zywoplot::zywoplot::-)

Oooo goral Mo górolka 2 warkocki podzielita się
No w takiej sytuacji to oczywista oczywistość ?ten powrót na święta mam na myśli .
05 listopada 2021 19:23 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Chyba nie jest aż taka zła skoro tam wracasz .?

Pewnie, że nie jest źle. Ale po takim tekście to mnie zamurowało i naprawdę nie spodziewałam się, że coś takiego usłyszę. 
05 listopada 2021 20:34 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Oooo goral :pije3:Mo górolka 2 warkocki podzielita się:radosc1:
No w takiej sytuacji to oczywista oczywistość ?ten powrót na święta mam na myśli .