Przepisy kulinarne

01 listopada 2022 20:09 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nie jestem fanką tofu. Tylko wędzone  lubię. Jadłam kurczaka w sosie z orzeszków ziemnych u Chińczyka,naprawdę smaczne danie. Teraz mam przepis na sos to może sama spróbuję zrobić właśnie z tofu. 

Naturalne tofu jest praktycznie bez smaku, też za nim nie przepadam, ale po przyrządzonym w sosie orzechowym wiele sobie obiecuję. 
02 listopada 2022 08:37 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Ciekawa jestem bardzo tego dania, a zwłaszcza sosu orzechowego. Robiłam Nutellę wg twego przepisu. Bardzo smaczna. 

Jak zrobisz, daj znaka :) 
Nutella to sztos totalny, jak mnie nachodzi faza, to robię , aczkolwiek ostatnio ograniczam cukry, bo się już maxymalnie zapasłam.
02 listopada 2022 08:38 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Nie jestem fanką tofu. Tylko wędzone  lubię. Jadłam kurczaka w sosie z orzeszków ziemnych u Chińczyka,naprawdę smaczne danie. Teraz mam przepis na sos to może sama spróbuję zrobić właśnie z tofu. 

A widzisz :) 
ja z kolei odwrotnie, nie znosze tego wędzonego, to naturalne jak pisze Tina, to swietna baza do wielu wege dań :)
Wczoraj narobiłam tego tyle, że i dzisiaj będę wcinać 
02 listopada 2022 08:45 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

A widzisz :) 
ja z kolei odwrotnie, nie znosze tego wędzonego, to naturalne jak pisze Tina, to swietna baza do wielu wege dań :)
Wczoraj narobiłam tego tyle, że i dzisiaj będę wcinać 

Zaraz idę na zakupy, kupię na początek jedną kostkę tofu i wypróbuję. W tofu ta konsystencja nie bardzo mi pasuje ale pewnie źle je przygotowuję. Jeszcze zajrzę do przepisu i sprawdzę czy wszystko, oprócz tofu, mam w domu 
02 listopada 2022 11:34 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

http://megs-88.blogspot.com/2022/11/tofu-w-sosie-orzechowym.html
do tego oczywiście ryż i .......... smacznego!

mzap 88,czy ten sos sriracha można  czymś zastąpić ?
Nie ma w pobliskich sklepach a do innych supermarketów mam kawałek drogi. Nigdy nie używałam tego sosu, ba,nawet nie słyszałam o nim ☹
02 listopada 2022 12:04 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

mzap 88,czy ten sos sriracha można  czymś zastąpić ?
Nie ma w pobliskich sklepach a do innych supermarketów mam kawałek drogi. Nigdy nie używałam tego sosu, ba,nawet nie słyszałam o nim ☹

czymś ostrym.
Bo ten sos jest pikantny.
 
02 listopada 2022 12:18 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

czymś ostrym.
Bo ten sos jest pikantny.
 

Dziękuję ?
Już poczytałam o tym co to takiego sriracha . Nawet wyskoczył mi przepis(blog  Akademia Smaku), dość łatwo to zrobić samemu . Leniwa jestem, jadę do Carrefoura ?
02 listopada 2022 13:20 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Dziękuję ?
Już poczytałam o tym co to takiego sriracha :-). Nawet wyskoczył mi przepis(blog  Akademia Smaku), dość łatwo to zrobić samemu . Leniwa jestem, jadę do Carrefoura ?

u mnie ten sos jest w stałej ofercie w Biedrze (o dziwo)
leć, rób i daj znać :)
02 listopada 2022 18:25 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

u mnie ten sos jest w stałej ofercie w Biedrze (o dziwo)
leć, rób i daj znać :)

Pojechałam, kupiłam, zrobiłam 
Coś jednak inaczej u mnie wyszło niż u Ciebie na zdjęciu .
Sos już po wymieszaniu w miseczce rewelacja! Musiałam trochę dorobić bo wyjadłam sporo tylko niby próbując 
Po dodaniu go na patelnię, do cebuli z czosnkiem rozwarstwiał mi się jakoś i nie oblepiał tak ładnie kawałków tofu jak u Ciebie. Smakowało dobrze z ryżem ,ale fanką tofu chyba nie zostanę. Fajnie że ten sos można na pewno wykorzystać w innych potrawach, z kurczakiem na przykład 

 
02 listopada 2022 18:28 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Pojechałam, kupiłam, zrobiłam :-)
Coś jednak inaczej u mnie wyszło niż u Ciebie na zdjęciu :-(.
Sos już po wymieszaniu w miseczce rewelacja! Musiałam trochę dorobić bo wyjadłam sporo tylko niby próbując :lol1:
Po dodaniu go na patelnię, do cebuli z czosnkiem rozwarstwiał mi się jakoś i nie oblepiał tak ładnie kawałków tofu jak u Ciebie. Smakowało dobrze z ryżem ,ale fanką tofu chyba nie zostanę. Fajnie że ten sos można na pewno wykorzystać w innych potrawach, z kurczakiem na przykład :oczko:

 

E dobrze jest!
Mi tez się rozwarstwił, ale dolałam wody i jakoś tak wrócił do normalnej konsystencji.
Najwazniejsze, że smakuje sosik :D  , dokładnie- do kuraka tez by pasował :)
27 listopada 2022 09:41 / 3 osobom podoba się ten post
27 listopada 2022 09:45 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

http://megs-88.blogspot.com/2022/11/mocno-orzechowy-ucieraniec-z-polewa.html

fajny przepis, prosty. Napewno zrobię.
27 listopada 2022 10:17 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

:super: fajny przepis, prosty. Napewno zrobię.

polecam bardzo :)
 
03 grudnia 2022 15:56 / 3 osobom podoba się ten post
Może coś dietetycznego na kolację? ?
 
https://youtu.be/HZDxuAtfcbo
 
pa-parap-pa-papapapa
 
15 grudnia 2022 20:26 / 3 osobom podoba się ten post
A może ktoś ma ochotę na rybkę?