Konflikty w rodzinach podopiecznych

15 lutego 2013 08:52
No i dlatego są konkurencyjne w stosunku do nas.



Tam,gdzie by się zwolniło miejsce od kwietnia,jest do tej pory Serbka,nie mówi po niemiecku prawie wcale.Gdyby mi się udało wyciągnąć od niej,ile u tej rodziny dostaje,miałabym jakąś skalę porównawczą.Ale nie mam pomysłu,jak tam (i po co) się dostać.
15 lutego 2013 11:37
Diakonka: po tej linii, z ktorej dowiedzialas sie, ze bedzie wolne miejsce? Moze przez kogos znajomego?
15 lutego 2013 12:24
Nie,to rodzina,a dokładniej mówiąc,córka podopiecznej, do mnie zadzwoniła,bo wie,że jestem z Polski.
24 lutego 2013 21:29 / 1 osobie podoba się ten post
Wiesz Diakonko gratuluję Ci postawy wobec tych nieszczęśniczek "jesteś wielka".

Polacy to niestety taki naród, który niechętnie pomaga sobie na obczyźnie Sama doświadczyłam tego na na swojej skórze będąc na ostatnim wyjeździe. Przychodziła Polka mieszkająca od 25 lat w DE właśnie z Diakoni i kopała pode mną dołki, traktowała jak coś gorszego. Finał był taki, że po kolejnych jej doniesieniach mąż podopiecznej zrezygnował z usług tej pani. Nadmienię, że o wszystkim dowiedziałam się po fakcie i że z paniami wszystkimi od białych po czarne miałam przyjacielskie stosunki. Brawo miej serce tak ogromne jak masz. Wiem, że nie wystarczą czasami dobre chęci, bo występują inne ograniczenia. Jestem dumna z Ciebie.
26 lutego 2013 15:54 / 1 osobie podoba się ten post
IIII...tam - bez przesady!

Po prostu - jestem: wspaniała,doskonała,wielka,piękna,mądra,szczupła,inteligentna,miła,kochana,ulubiona,zgrabna,błyskotliwa,elokwentna(cokolwiek to słowo oznacza - bo ja nie wiem),sympatyczna,doranyprzyłóż,wyrozumiała,ciepła,a przede wszystkim - SKROMNA!
26 lutego 2013 16:25
Elokwentna = wygadana, nie mylic z gadulstwem !
26 lutego 2013 16:27
właśnie!
26 lutego 2013 17:48
Do mojej babci tez przyjezdza Diakoni, jest jedna co werbuje do pracy, mnie ciagle pyta kiedy ja do domu jade, powiedzialam, ze zanim pojade to zadzwonie do jej biura i powiem o jej procederze, mam spokoj, wredna malpa, kasuje od Polek po 300 za 8 tyg pobytu, mam chec jej przed odjazdem jakis numer zrobic, albo tylek skopac.

Mojej juz proponowala opiekunke za 250, ale rodzina powiedziala nie.
26 lutego 2013 18:08 / 1 osobie podoba się ten post
jak dobrze, że wróciłaś Andrejko
26 lutego 2013 18:10
Margolciu,takiej to trzeba " skopac "doope:). Podla .
26 lutego 2013 18:25
...aż półtora dnia nasz dobry duszku, o całe półtora za długo całuski
26 lutego 2013 18:38
...cóż za skromność ha ha ha

Bescheidenheit ist eine Zier, doch weiter kommt man ohne ihr. Pozdrawiam cieplutko
26 lutego 2013 19:11
Mnie proszę cieplutko nie pozdrawiać,bo mam aktualnie - 38,8 !
26 lutego 2013 19:16
wedle życzenia kochana:) pozdrawiam cie wiec lodowato.z samego środka zamrażarki:):):):)
26 lutego 2013 19:24
Co tam robisz????