Pytanie o gewerbe

05 lipca 2015 11:23
emilia

Robert, bardzo Cie przepraszam, ale nie masz racji. Na podstawie przepisow, obowiazujacych w UE obywatel mieszkajacy na terenie Wspolnoty MA prawo zalozyc dzialalnosc na terenie innego panstwa, bedacego czlonkiem UE.
Nie ma warunku, ze trzeba na terenie panstwa, gdzie prowadzi sie dzialalnosc mieszkac. Adres - tak mam, ale jest to siedziba mojej firmy, a nie moj adres zamieszkania.
Ubezpieczenia - jako osoba, NIE mieszkajaca na terenie DE NIE mam obowiazku oplacania tu ubezpieczen. Tym bardziej, ze posiadam takowe z racji swojego statusu w PL. Powiem wiecej, osoba, prowadzaca w DE dzialalnosc, ale mieszkajaca w innym panstwie UE - NIE moze w DE oplacac ubezpieczen, robi to w panstwie, w ktorym mieszka. Natomiast, na podstawie obowiazujacego w DE prawa - mam przyznany i pobieram dodatek na moja mlodsza corke (uczy sie).
Wiesz, naprawde poswiecilam sporo czasu i pieniedzy, zeby wiedziec, co moge, a co nie.

Natomiast masz racje co do tego, ze osoby mieszkajace na terenie DE, czy innego panstwa UE, zakladajace w DE, czy w swoim kraju zamieszkania dzialalnosc - musza obligatoryjnie oplacac ubezpieczenia.

może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, ze przy zameldowaniu gewerbe trzeba podac adres gdzie sie bedzie ona miesciła i o ten meldunek mi własnie chodziło.
05 lipca 2015 11:23
robert72

może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, ze przy zameldowaniu gewerbe trzeba podac adres gdzie sie bedzie ona miesciła i o ten meldunek mi własnie chodziło.

No to juz wiesz. Prosze w takim razie o odwolanie, iz wypisuje "bzdury".
05 lipca 2015 11:37 / 2 osobom podoba się ten post
emilia

No to juz wiesz. Prosze w takim razie o odwolanie, iz wypisuje "bzdury".

Odwołuję
05 lipca 2015 11:40 / 1 osobie podoba się ten post
robert72

Odwołuję

Dziekuje !
05 lipca 2015 11:42
Dodam tylko, ze w innych kwestiach sprytnie obeszłaś przepisy no ale skoro prawo na to pozwala to ok.
05 lipca 2015 11:46 / 2 osobom podoba się ten post
robert72

Dodam tylko, ze w innych kwestiach sprytnie obeszłaś przepisy no ale skoro prawo na to pozwala to ok.

Coz, mowilam, ze grunt prawny troche mnie kosztowal, ale nie robie NIC, czego mi nie wolno. Podatki place.
05 lutego 2016 14:38 / 2 osobom podoba się ten post
beata

 HALLO HALLO SZUM WIATRU odezwij sie podaj jakis kontakt:):):) to ja z Augsurga !!! Hexo jedna przepadlas jak kamien w wode:):):) calusy!!!:):):)AUGSBURG-NEUSASS-a wogole ja pracuje na gewerbe

Dobre to. Czytam stare teksty. Ciekawe komentarze. Hm....
06 lutego 2016 18:27

Przypominam że temat dotyczy zagadnień jak w tytule.

07 lutego 2016 19:53
A może ktos konkretnie napisać jaki jest koszt prowadzenia niemieckiej gewerby
07 lutego 2016 20:09
Ty placisz miesiecznie ?, moge wiedziec za co ? Co obejmuje ta usluga .Bede wdzieczna .
07 lutego 2016 20:11
herzen

A może ktos konkretnie napisać jaki jest koszt prowadzenia niemieckiej gewerby

osobiscie nie polecam w opiece zakladania gewerby. Sa inne mozliwosci bardziej oplacalne
07 lutego 2016 20:13 / 2 osobom podoba się ten post
leni

osobiscie nie polecam w opiece zakladania gewerby. Sa inne mozliwosci bardziej oplacalne

A możesz się bardziej rozwinąć ?
07 lutego 2016 20:20
Michalinka

A możesz się bardziej rozwinąć ? :-)

nie moge tutaj ale powiem tylko, ze najlepiej jest zatrudnic sie prywatnie. Klopot jest tylko ze zjazdami do Pl ale sa rodziny, z ktorymi mozna sie dogadac. Praca na niemieckich warunkach ......
07 lutego 2016 20:39
Czyli żadne składki nie są odprowadzane ?
07 lutego 2016 20:44
herzen

Czyli żadne składki nie są odprowadzane ?

skladki sa odprowadzane i to niemale ! nigdy nie pracowalam na gewerbe, szkoda kasy oddanej dla Niemiec