Pytanie o gewerbe

07 lutego 2016 20:45 / 3 osobom podoba się ten post
herzen

Czyli żadne składki nie są odprowadzane ?

Jak chcesz to mozesz odprowadzac ze swojej kieszeni ,tylko wtedy zostanie ci niezbyt duzo na reke,
A szczerze mowiac zarobki na gewerbe wcale takie wysokie nie sa .Ja pracuje tylko na gewerbe przez Kindergeld,
07 lutego 2016 20:46
magdzie

Jak chcesz to mozesz odprowadzac ze swojej kieszeni ,tylko wtedy zostanie ci niezbyt duzo na reke,
A szczerze mowiac zarobki na gewerbe wcale takie wysokie nie sa .Ja pracuje tylko na gewerbe przez Kindergeld,

magdzie, ona nie ma wyboru chce czy nie chce, ona musi te skladki odprowadzac. Dlatego nie oplaci sie zakladac niemieckiej gewerby, moim zdaniem
07 lutego 2016 20:48 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Jak chcesz to mozesz odprowadzac ze swojej kieszeni ,tylko wtedy zostanie ci niezbyt duzo na reke,
A szczerze mowiac zarobki na gewerbe wcale takie wysokie nie sa .Ja pracuje tylko na gewerbe przez Kindergeld,

prowadzi Ci firma wszystkie papierki czy musisz to robic sama ? czyli ubezpieczenie masz polskie ? przepraszam za pytania ale nie bardzo rozumiem po co ta gewerba skoro pozniej jak nie oplacasz składek i tak sie do niczego nie liczy
07 lutego 2016 20:57 / 1 osobie podoba się ten post
herzen

prowadzi Ci firma wszystkie papierki czy musisz to robic sama ? czyli ubezpieczenie masz polskie ? przepraszam za pytania ale nie bardzo rozumiem po co ta gewerba skoro pozniej jak nie oplacasz składek i tak sie do niczego nie liczy

Ubezpieczenie wykupuje prywatnie w Polsce raz do roku ,koszt tego ( zalezy od firmy)  od 250 zl ubez-  10000 ojro ,z mozliwoscia wykupienia wiekszego pakietu w razie w.Jestem pod firma niemiecka ,nie znam przepisow,ale wiem ze wrazie czego odwala za mnie robote,tak jak 4 lata temu mialam kontrole tu z Finamzatu i wszelkie pisma firma robila to za mnie.
Jak juz pisalam ze tylko ze wzgledu na Kg wybralam taki rodzaj zatrudnienia .Twoja wola ,mozesz pracowac przez polska firme ,ktora odprowadza skladki od..wlasnie od jakiej kwoty.
Nie wiem co jeszcze chcesz wiedziec ,jak bede umiala i wiedziala to odpowiem.Ja skladek nie odprowadzam emerytalnych tutaj nie musze i nie musze miec tu niemieckiego ubezpieczenia .
Kiedys Emilia to klarownie napisala ,
07 lutego 2016 20:58 / 2 osobom podoba się ten post
leni

nie moge tutaj ale powiem tylko, ze najlepiej jest zatrudnic sie prywatnie. Klopot jest tylko ze zjazdami do Pl ale sa rodziny, z ktorymi mozna sie dogadac. Praca na niemieckich warunkach ......

Leni, jesteś zatrudniona na umowę o pracę czy mini, midi czy inne joby?
 
Pytam przyszłościowo ;). Kurczę, wydaje mi się, że ciężko jest znaleźć rodzinę, która chce zatrudnić opiekunkę z pełnym pakietem socjalu niemieckiego..
07 lutego 2016 21:07
salazar

Leni, jesteś zatrudniona na umowę o pracę czy mini, midi czy inne joby?
 
Pytam przyszłościowo ;). Kurczę, wydaje mi się, że ciężko jest znaleźć rodzinę, która chce zatrudnić opiekunkę z pełnym pakietem socjalu niemieckiego..

Salazar, od poczatku tzn od 4 lat jak tu pracuje, moimi pracodawcami sa moi podopieczni. Zatrudniona jestem przez nich na niemieckich zasadach, jak kazdy pracownik tutaj. Mam wlasnie pelny pakiet socjalny!!!! u mnie jest prosciej, bo ja zostaje w De i nie ma problemu z wymiana opiekunek. ;a, swoj urlop i reszta jak sie dogada na wstepie. W chwili obecnej wiesz z moich postow, ze corka babci jest bardziej zakrecona niz moja pdp ale pod wzgledem zatrudnienia wszystko jest okay. Uwazam, ze gewerba nie oplaci sie , bo sie traci duzo kasy a przy zatrudnieniu prywatnym , wiele rzeczy mozna zgodnie z prawem obejsc i jest korzysc dla pracujacego i pracodawcy:)
07 lutego 2016 21:07
Szukam i jak na zlosc nie moge tego odszukac co Emilia pisala
07 lutego 2016 21:11
Andrea Ty jestes dobra w grzebaniu ,chodzi mi o ten watek z panem Robertem,jak Emi mu wyjasniala co i jak ,gdzie to je ?? Mozesz??
Pogrzebac 
07 lutego 2016 21:13 / 1 osobie podoba się ten post
http://finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=68


Na tej stronie jest także nt. gewerby ,ale to na co trafiłam jest ciekawsze...
07 lutego 2016 21:15
leni

Salazar, od poczatku tzn od 4 lat jak tu pracuje, moimi pracodawcami sa moi podopieczni. Zatrudniona jestem przez nich na niemieckich zasadach, jak kazdy pracownik tutaj. Mam wlasnie pelny pakiet socjalny!!!! u mnie jest prosciej, bo ja zostaje w De i nie ma problemu z wymiana opiekunek. ;a, swoj urlop i reszta jak sie dogada na wstepie. W chwili obecnej wiesz z moich postow, ze corka babci jest bardziej zakrecona niz moja pdp ale pod wzgledem zatrudnienia wszystko jest okay. Uwazam, ze gewerba nie oplaci sie , bo sie traci duzo kasy a przy zatrudnieniu prywatnym , wiele rzeczy mozna zgodnie z prawem obejsc i jest korzysc dla pracujacego i pracodawcy:)

Rozumiem :).
Mnie bardziej chodziło o ewentualną emeryturę, bo przy tych niemieckich wynalazkach, o których pisałam w poprzednim poście, to akurat te składki są raczej śladowe.. 
Co do gewerby się zgadzam, na niemieckich zasadach się nie opłaca, a polskie zasady obejścia tych zasad są dla mnie niejasne i nie chodzi tu o to, że jakoś szczególnie jestem wyczulona na prawne aspekty tej sprawy ;).
07 lutego 2016 21:15 / 2 osobom podoba się ten post
leni

Salazar, od poczatku tzn od 4 lat jak tu pracuje, moimi pracodawcami sa moi podopieczni. Zatrudniona jestem przez nich na niemieckich zasadach, jak kazdy pracownik tutaj. Mam wlasnie pelny pakiet socjalny!!!! u mnie jest prosciej, bo ja zostaje w De i nie ma problemu z wymiana opiekunek. ;a, swoj urlop i reszta jak sie dogada na wstepie. W chwili obecnej wiesz z moich postow, ze corka babci jest bardziej zakrecona niz moja pdp ale pod wzgledem zatrudnienia wszystko jest okay. Uwazam, ze gewerba nie oplaci sie , bo sie traci duzo kasy a przy zatrudnieniu prywatnym , wiele rzeczy mozna zgodnie z prawem obejsc i jest korzysc dla pracujacego i pracodawcy:)

Rozumiem :).
Mnie bardziej chodziło o ewentualną emeryturę, bo przy tych niemieckich wynalazkach, o których pisałam w poprzednim poście, to akurat te składki są raczej śladowe.. 
Co do gewerby się zgadzam, na niemieckich zasadach się nie opłaca, a polskie zasady obejścia tych zasad są dla mnie niejasne i nie chodzi tu o to, że jakoś szczególnie jestem wyczulona na prawne aspekty tej sprawy ;).
07 lutego 2016 21:16
Tak podczytuję i dalej nic nie rozumiem . To znaczy , że na Gewerbę składki rentowe , emerytalne nie są odprowadzane ?tylko skarbówa ? mnie tam wsio rawno , bo lata mam wypracowane , ale jak toś młodszy i trochę do emerytury brakuje ?
07 lutego 2016 21:20 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Tak podczytuję i dalej nic nie rozumiem . To znaczy , że na Gewerbę składki rentowe , emerytalne nie są odprowadzane ?tylko skarbówa ? mnie tam wsio rawno , bo lata mam wypracowane , ale jak toś młodszy i trochę do emerytury brakuje ?

Basiu jesli tylko chcesz to prosze bardzo,mozesz sobie odprowadzac,ja tego nie robie.Jedynie co robie to place podatek,po przekroczeniu progu 8,500) Ta ja robie ,ale moze ktos ci napisze ze odprowadza skladki emerytalne zdrowotne,to chetnie poczytam,bo tez mnie interesuje ijaki jest koszt 
07 lutego 2016 21:20
salazar

Rozumiem :).
Mnie bardziej chodziło o ewentualną emeryturę, bo przy tych niemieckich wynalazkach, o których pisałam w poprzednim poście, to akurat te składki są raczej śladowe.. 
Co do gewerby się zgadzam, na niemieckich zasadach się nie opłaca, a polskie zasady obejścia tych zasad są dla mnie niejasne i nie chodzi tu o to, że jakoś szczególnie jestem wyczulona na prawne aspekty tej sprawy ;).

salazar, nie wiem w jakim jetes wieku. chodzi mi oto, ze panie powyzej 35 lat zaczynajace prace w De i nie osiagajace legalnego wynagrodzenia w wysokosci okolo 2800 brutto miesiecznie, mpga liczyc tylko na tzw. rente socjalna , tak ze nie umra smiercia glodowa i wszelki socjal jest im( dotychczas) zapewniony. Osoby powyzej tego wieku pracujace tak, jak my, moga polaczyc swoje lata pracy tutaj ( jesli odprowadzane tu sa skladki) i w Polsce i wybrac, gdzie chca otrzymywac emeryture. Jak sie w wieku 67 lat posklada to wszystko, to w Polsce mozna z tym przezyc
07 lutego 2016 21:24 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Tak podczytuję i dalej nic nie rozumiem . To znaczy , że na Gewerbę składki rentowe , emerytalne nie są odprowadzane ?tylko skarbówa ? mnie tam wsio rawno , bo lata mam wypracowane , ale jak toś młodszy i trochę do emerytury brakuje ?

Wg mnie lepiej wtedy szukać zatrudnienia np. przez Pflegedienst. Oni się teraz często rezygnują ze swoich wymagań (niemiecki Ausbildung) i przyjmują też ludzi bez wykształcenia kierunkowego, ale z chęcią szczerą ;).
Mają też czasami opiekę 24/24 i, przynajmniej "moje" Pflege, zatrudnia od stycznia zeszłego roku w tej pracy na etat. Płacą normalne składki od sensownego brutto, a nie tylko zdrowotne.