Pytanie o gewerbe

07 lutego 2016 21:25
A no wlasnie,wiedzialam ze gdzies cos ale dzieki 
07 lutego 2016 21:26 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Ubezpieczenie wykupuje prywatnie w Polsce raz do roku ,koszt tego ( zalezy od firmy)  od 250 zl ubez-  10000 ojro ,z mozliwoscia wykupienia wiekszego pakietu w razie w.Jestem pod firma niemiecka ,nie znam przepisow,ale wiem ze wrazie czego odwala za mnie robote,tak jak 4 lata temu mialam kontrole tu z Finamzatu i wszelkie pisma firma robila to za mnie.
Jak juz pisalam ze tylko ze wzgledu na Kg wybralam taki rodzaj zatrudnienia .Twoja wola ,mozesz pracowac przez polska firme ,ktora odprowadza skladki od..wlasnie od jakiej kwoty.
Nie wiem co jeszcze chcesz wiedziec ,jak bede umiala i wiedziala to odpowiem.Ja skladek nie odprowadzam emerytalnych tutaj nie musze i nie musze miec tu niemieckiego ubezpieczenia .
Kiedys Emilia to klarownie napisala ,

A od czego te ubezpieczenie które wykupijesz dodatkowo. Zdrowotne czy od Nieszczęśliwego Wypadku?

Co do opisu Gewerby faktycznie Emilia to dokładnie opisała ale ona jest na emeryturze i własciwie to składek nie musi odprowadzać? Jakby miała działalność w Polsce to by tylko zdrowotne płaciła. Więc to nie jest przykład dobry dla wszystkich.
Są osoby nieubezpieczone rodzinnie. Jak np. Leni. Czy jej by się oplacało Gewerbe założyć? Może mi ktoś to wyklaruje właśnie na takim przykładzie?
Przykładowo Leni otrzymuje 1800 euro? Ile by poszło na wszystkie obowiązkowe składki. Ile na emeryturę?
A teraz zarabiając  przez polską firmę przecietnie 1300 do 1400 euro (przy jednej osobie)  i skladki wszelakie nawet zdrowotne i można iść na L4. W razie zachorowania na rentę i od nowego roku składki przynajmniej od najniższej krajowej. Czyli marna emerytura będzie?
No niech mi kto wyjaśni na czym polega ta atrakcyjność niemieckiej gewerby dla osoby która nie podlega ubezpieczeniu w Polsce? Bo ja chyba jakaś niepełnosprawna jestem, że nijak nie mogę tego pojąć?
07 lutego 2016 21:27 / 1 osobie podoba się ten post
leni

salazar, nie wiem w jakim jetes wieku. chodzi mi oto, ze panie powyzej 35 lat zaczynajace prace w De i nie osiagajace legalnego wynagrodzenia w wysokosci okolo 2800 brutto miesiecznie, mpga liczyc tylko na tzw. rente socjalna , tak ze nie umra smiercia glodowa i wszelki socjal jest im( dotychczas) zapewniony. Osoby powyzej tego wieku pracujace tak, jak my, moga polaczyc swoje lata pracy tutaj ( jesli odprowadzane tu sa skladki) i w Polsce i wybrac, gdzie chca otrzymywac emeryture. Jak sie w wieku 67 lat posklada to wszystko, to w Polsce mozna z tym przezyc

Dzięki Leni, o tym nie wiedziałam :).
07 lutego 2016 21:27
No tez jestem ciekawa
07 lutego 2016 21:32 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

A od czego te ubezpieczenie które wykupijesz dodatkowo. Zdrowotne czy od Nieszczęśliwego Wypadku?

Co do opisu Gewerby faktycznie Emilia to dokładnie opisała ale ona jest na emeryturze i własciwie to składek nie musi odprowadzać? Jakby miała działalność w Polsce to by tylko zdrowotne płaciła. Więc to nie jest przykład dobry dla wszystkich.
Są osoby nieubezpieczone rodzinnie. Jak np. Leni. Czy jej by się oplacało Gewerbe założyć? Może mi ktoś to wyklaruje właśnie na takim przykładzie?
Przykładowo Leni otrzymuje 1800 euro? Ile by poszło na wszystkie obowiązkowe składki. Ile na emeryturę?
A teraz zarabiając  przez polską firmę przecietnie 1300 do 1400 euro (przy jednej osobie)  i skladki wszelakie nawet zdrowotne i można iść na L4. W razie zachorowania na rentę i od nowego roku składki przynajmniej od najniższej krajowej. Czyli marna emerytura będzie?
No niech mi kto wyjaśni na czym polega ta atrakcyjność niemieckiej gewerby dla osoby która nie podlega ubezpieczeniu w Polsce? Bo ja chyba jakaś niepełnosprawna jestem, że nijak nie mogę tego pojąć?

Wykupuje zdrowotne ,w razie gdybym musiala skorzystac z wizyty u lekarza ,polise mam obecna na 20000 ojro,i transpory na cmentarz do Polski w pakiecie .Jak zarabiam 1800 ,to tyle mam na reke i nic nie wydaje na zadne tutejsze skladki 
Jesli ktos nie jest ubezpieczony w Polsce ,moze sam oplacac sklatki zdrowotne w NFZ ,koszt ok 350 zl 
Wiecej nic nie wiem ,ale moze sie dowiem 
07 lutego 2016 21:35
magdzie

Wykupuje zdrowotne ,w razie gdybym musiala skorzystac z wizyty u lekarza ,polise mam obecna na 20000 ojro,i transpory na cmentarz do Polski w pakiecie .Jak zarabiam 1800 ,to tyle mam na reke i nic nie wydaje na zadne tutejsze skladki 
Jesli ktos nie jest ubezpieczony w Polsce ,moze sam oplacac sklatki zdrowotne w NFZ ,koszt ok 350 zl:-) 
Wiecej nic nie wiem ,ale moze sie dowiem:-) 

Oczywiście można opłacać składkę zdrowotną, ale do emerytury nic się nie liczy? Do renty też? W razie "W" zostaje się kaleką bez świadczeń?
07 lutego 2016 21:36 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

A od czego te ubezpieczenie które wykupijesz dodatkowo. Zdrowotne czy od Nieszczęśliwego Wypadku?

Co do opisu Gewerby faktycznie Emilia to dokładnie opisała ale ona jest na emeryturze i własciwie to składek nie musi odprowadzać? Jakby miała działalność w Polsce to by tylko zdrowotne płaciła. Więc to nie jest przykład dobry dla wszystkich.
Są osoby nieubezpieczone rodzinnie. Jak np. Leni. Czy jej by się oplacało Gewerbe założyć? Może mi ktoś to wyklaruje właśnie na takim przykładzie?
Przykładowo Leni otrzymuje 1800 euro? Ile by poszło na wszystkie obowiązkowe składki. Ile na emeryturę?
A teraz zarabiając  przez polską firmę przecietnie 1300 do 1400 euro (przy jednej osobie)  i skladki wszelakie nawet zdrowotne i można iść na L4. W razie zachorowania na rentę i od nowego roku składki przynajmniej od najniższej krajowej. Czyli marna emerytura będzie?
No niech mi kto wyjaśni na czym polega ta atrakcyjność niemieckiej gewerby dla osoby która nie podlega ubezpieczeniu w Polsce? Bo ja chyba jakaś niepełnosprawna jestem, że nijak nie mogę tego pojąć?

nie ma zadnej atrakcyjnosci taki sposob zatrudnienia Mery, obojetnie gdzie bedziesz w wieku emerytalnym mieszkac. to jest bonus obcokrajowcow dla panstwa niemieckiego, dlatego trzeba szukac korzystnych rozwiazan dla nas. Wiem , ze zatrudnieni na gewerbe mowia, ze rozlicza je biuro i maja spokoj. Ja tez mam spokoj i wiecej kasy w kieszeni. Kazdy robi jak w danym momencie mu pasuje i na ile posiada informacji, ale w przeliczeniu nie oplaca sie prowadzic wlasnej dzialalnosci w De . Moze tak , jak ma Andejka przy 2 osobach w jednym gospodarstwie , nie wiem
07 lutego 2016 21:38 / 1 osobie podoba się ten post
E tam , mam w nosie gewerbę . Koleżanki , ktore tutaj poznałam pracują na niemiecką i maja 1250 ojro na łapkę ....niby .... bo 50 co miesiąc musza oddawać za meldunek .
07 lutego 2016 21:40
Może to Składki 2016, oczywiście jeszcze podatek swoją drogą.

https://www.aok.pl/skladki-318.php
07 lutego 2016 21:40 / 3 osobom podoba się ten post
MeryKy

Oczywiście można opłacać składkę zdrowotną, ale do emerytury nic się nie liczy? Do renty też? W razie "W" zostaje się kaleką bez świadczeń?

Przykre ale tak,mam nadzieje ze ja kaleka nie zostane.
Mozna pomyslec o tym wczesniej i wykupic sobie polise,tyle tego na rynku jest i sie zabezpieczyc na przyszlosc,bo z renty to i tak niewiele budiet.
Chcesz miec emeryture godna zadbaj o nia sama,takie realia sa.
07 lutego 2016 21:41
Barbara niepowtarzalna

E tam , mam w nosie gewerbę . Koleżanki , ktore tutaj poznałam pracują na niemiecką i maja 1250 ojro na łapkę ....niby .... bo 50 co miesiąc musza oddawać za meldunek .

Basku, to jest prawda pomijajac te oplate za meldunek. Nieraz przez firme zarabiaja wiecej niz z gewerba. Wiele niemieckich agencji zatrudnia opiekunki z gewerba a dlaczego? , bo biuro ma pewny zysk przy rozliczeniach i nie musi pertraktowac miedzy pdp a opiekunka. Kobitka musi sobie radzic sama, pracowac i placic dla biura za prowadzenie rachunkowosci. Wszystko ma swoj cel i swoja cene
07 lutego 2016 21:43
Barbara niepowtarzalna

E tam , mam w nosie gewerbę . Koleżanki , ktore tutaj poznałam pracują na niemiecką i maja 1250 ojro na łapkę ....niby .... bo 50 co miesiąc musza oddawać za meldunek .

Co tak cieńko? Na jakieś sknerowate rodziny trafiły? 

Osobiście z tego co wyśledziłam w internecie to najbardziej opłaca się własną dzialalność założyć w Czechach? Ale nie wiem jak to sie ma do branży opekuńczej? Skladki małe a emerytura naliczana już po roku opłacania i to jest coś godnego mojej uwagi? 
07 lutego 2016 21:44 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

Przykre ale tak,mam nadzieje ze ja kaleka nie zostane.
Mozna pomyslec o tym wczesniej i wykupic sobie polise,tyle tego na rynku jest i sie zabezpieczyc na przyszlosc,bo z renty to i tak niewiele budiet.
Chcesz miec emeryture godna zadbaj o nia sama,takie realia sa.

wlasnie magdzie, ile dasz rade teraz do skarpeta schowac, to bedzie Twoje i trzeba kombinowac , bo tutaj tez wszyscy kombinuja. Kombinowanie nie jest tylko domena Polakow, Niemcow tez i jak sie trafi, ze mozna sie dogadac, to czemu nie
07 lutego 2016 21:44 / 2 osobom podoba się ten post
To może jednak najlepiej opłaca się pracować przez polską agencję, składki od średniej krajowej i za dobrą kasę?? ?
07 lutego 2016 21:45
Barbara niepowtarzalna

E tam , mam w nosie gewerbę . Koleżanki , ktore tutaj poznałam pracują na niemiecką i maja 1250 ojro na łapkę ....niby .... bo 50 co miesiąc musza oddawać za meldunek .

Basiu, oby tylko tyle miały in minus.. 
Pracowałam kiedyś przez właścicielkę niemieckiej agencji, żonę bardzo znanego w Monachium prawnika, która odstawiała taką manianę, że głowa mała. Były to dwa zlecenia (na trzecim się szczęśliwie skończyło), ale odkręcanie całego skarbówkowego zamieszania trochę trwało. Ogólnie nie polecam, ale też nie jestem bezstronna.