Forumowo - Imbirowy zawrót głowy!

03 sierpnia 2014 19:03 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ja tak się zastanawiam? Gotowałam na najmniejszym gazie pod przykryciem i widze że wody ubyło. Czy to nie bedzie za ostre?

Dolej wody i szlus, bo to ma ci smakowac:)
03 sierpnia 2014 19:06 / 4 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Gotuj na małym ogniu i nie moze byc ostre,widocznie Twoje 2 cm to 4 cm hahahahahh

Gotowałam na " małym "....ogniu .... Masz rację , centymetry są ważne , ale ważniejsza jest technika..............gotowania ... :)))))))))))))))
03 sierpnia 2014 19:08 / 1 osobie podoba się ten post
ziolkowa

Dolej wody i szlus, bo to ma ci smakowac:)

Na razie czekam aż ostygnie a potem zobaczymy? O smak mi nie chodzi, ja od ponad 30 lat wszystko gorzkie pije. Duszkiem każdą miksture przełknę. Tylko żeby mi za ostre nie zaszkodziło? Bo miałam kiedyś wrzody i jakimś cudem z tego wyszłam? Chyba dzięki temu że siemię lniane piłam?
03 sierpnia 2014 19:09 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Gotowałam na " małym "....ogniu .... Masz rację , centymetry są ważne , ale ważniejsza jest technika..............gotowania ... :)))))))))))))))

Ten wywar pije się z przyjemnością,a nie z obrzydzeniem,jeśli jest za mocny to właśnie gały wyskakują na chwilę,takiego pic nie wolno,bo można soebie podrażnić śluzówkę,tak jak sobie narobiła Andrea. No i koniecznie chłody,a nawet zimny. Najlepiej na czczo rano i wieczorem po kolacji. Uwaga: sika się po nim bardzo często.:)))
03 sierpnia 2014 19:17 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Na razie czekam aż ostygnie a potem zobaczymy? O smak mi nie chodzi, ja od ponad 30 lat wszystko gorzkie pije. Duszkiem każdą miksture przełknę. Tylko żeby mi za ostre nie zaszkodziło? Bo miałam kiedyś wrzody i jakimś cudem z tego wyszłam? Chyba dzięki temu że siemię lniane piłam?

Siemie lniane pij cale zycie jak masz klopot z przewodem, bo on ma takie sluzy w sobie jak babki jajowate i plesznik i pieknie wysluzowuje, leczy i ochrania sluzowke, a jest tani i prosty w stosowaniu a do tego zaparc nie bedzie bo to blonnik czysty, a jeszcze ma wspaniale omega 3 i lignany, ktore chronia przed rakiem, ludzie na wsiach kiedys nieli male tlocznie oleju i robili olej lniany, pyszny i taki zdrowy, nas teraz tylko lekami pasa a leki rosna na lace;)
Sorry, pisze na tablecie i nie do konca umiem to robic jak trzeba, ale podobno mozg czyta i bledow nie widzi;)
03 sierpnia 2014 19:37
ziolkowa

Siemie lniane pij cale zycie jak masz klopot z przewodem, bo on ma takie sluzy w sobie jak babki jajowate i plesznik i pieknie wysluzowuje, leczy i ochrania sluzowke, a jest tani i prosty w stosowaniu a do tego zaparc nie bedzie bo to blonnik czysty, a jeszcze ma wspaniale omega 3 i lignany, ktore chronia przed rakiem, ludzie na wsiach kiedys nieli male tlocznie oleju i robili olej lniany, pyszny i taki zdrowy, nas teraz tylko lekami pasa a leki rosna na lace;)
Sorry, pisze na tablecie i nie do konca umiem to robic jak trzeba, ale podobno mozg czyta i bledow nie widzi;)

Moja koleżanka piła len na odchudzanie ze względu na ilość błonnika. U niej się nie sprawdziło- tyła od lnu.
03 sierpnia 2014 19:46
alexia

Moja koleżanka piła len na odchudzanie ze względu na ilość błonnika. U niej się nie sprawdziło- tyła od lnu.

Bo trzeba kupić w sklepie siemie lniane odtłuszczone
03 sierpnia 2014 19:47 / 1 osobie podoba się ten post
WWBo len ma tluszcz w skladzie, robi sie z niego olej, ale, mozna kupic podwojnie odtluszczony jak ktos ma taki problem, to sie moze zdarzyc;)
03 sierpnia 2014 19:50
Kupowała właśnie odtłuszczony :(
03 sierpnia 2014 19:53 / 2 osobom podoba się ten post
Ee, to chyba cos innego musialo byc chyba jednak, cos tam w jej diecie bylo nie halo, duzo moich "duzych"  klientek twierdzilo, ze nic nie je i nie wie od czego tyje, no jak tarczyca ok, to cudów raczej nie ma i z powietrza sie nje tyje
03 sierpnia 2014 20:02 / 1 osobie podoba się ten post
ziolkowa

Ee, to chyba cos innego musialo byc chyba jednak, cos tam w jej diecie bylo nie halo, duzo moich "duzych"  klientek twierdzilo, ze nic nie je i nie wie od czego tyje, no jak tarczyca ok, to cudów raczej nie ma i z powietrza sie nje tyje

Mnie też się wydaje,że nie tyła od siemienia. Ja codziennie sypię sobie do musli łychę pełnotłustego siemienia i wcale nie tyję. Poza tym tłuszcz zawarty w nasionach nie tuczy. Len pomaga schudnąć Lignany zawarte w oleju lnianym działają podobnie do żeńskich hormonów – estrogenów, które mają wpływ m.in. na tempo przemiany materii i gospodarkę węglowodanową organizmu. Wprowadzając olej do codziennej diety, można liczyć na łatwiejsze pozbycie się zbędnych kilogramów, ponieważ przyczyni się on do przyśpieszenia metabolizmu, ułatwi przekształcanie pożywienia w energię zamiast w tłuszcz, a ponadto pobudzi produkcję żółci rozkładającej tłuszcze.
03 sierpnia 2014 20:04
I to by bylo na tyle....6!
Nie pamietam w ktorym  watku, bodaj w tym o zaparciach ktoras dziewczyna powiedziala prosta rzecz, ze od kiedy dziadek sypie lyzke siemienia do musli  to problem z zaparciami zniknal, po prostu;)
03 sierpnia 2014 20:08
ziolkowa

Siemie lniane pij cale zycie jak masz klopot z przewodem, bo on ma takie sluzy w sobie jak babki jajowate i plesznik i pieknie wysluzowuje, leczy i ochrania sluzowke, a jest tani i prosty w stosowaniu a do tego zaparc nie bedzie bo to blonnik czysty, a jeszcze ma wspaniale omega 3 i lignany, ktore chronia przed rakiem, ludzie na wsiach kiedys nieli male tlocznie oleju i robili olej lniany, pyszny i taki zdrowy, nas teraz tylko lekami pasa a leki rosna na lace;)
Sorry, pisze na tablecie i nie do konca umiem to robic jak trzeba, ale podobno mozg czyta i bledow nie widzi;)

ziolkowa - a jak najlepiej przygotowywać to siemię (chodzi o te śluzy, bo mam stan zapalny śluzówki żlołądka przy dwunastnicy)
-gotować ziarna (całe czy zmielone)?
-czy zalać na noc letnią wodą i rano wypić bez ziaren?
03 sierpnia 2014 20:10 / 1 osobie podoba się ten post
My robimy to drugie, rano na wieczor a wieczorem na rano, macerat musi stac 8 g
03 sierpnia 2014 20:11
Gabrysia

ziolkowa - a jak najlepiej przygotowywać to siemię (chodzi o te śluzy, bo mam stan zapalny śluzówki żlołądka przy dwunastnicy)
-gotować ziarna (całe czy zmielone)?
-czy zalać na noc letnią wodą i rano wypić bez ziaren?

Pozwolę sobie odpowiedzieć Gabrysiu :

Odwar z nasion lnu
Łyżkę siemienia lnianego zalej szklanką letniej wody i powoli gotuj pod przykryciem przez 15 minut. Odstaw, by odwar przestygł, przecedź. Pij po pół szklanki 2 razy dziennie jako środek łagodzący podrażnienia żołądka.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/len-zdrowotne-i-lecznicze-wlasciwosci-lnu_37014.html