Na wyjeździe #21

22 lutego 2015 22:05 / 1 osobie podoba się ten post
Telefon kontaktowy wpisz w telefonie jako ICE.To skrót międzynarodowy -znają go ratownicy medyczni na całym świecie.
22 lutego 2015 22:10 / 1 osobie podoba się ten post
Tak,zajęcia z teorii własciwie dopiero zaczęłam/2x w tyg./,do konca jeszcze 6 spotkań a  potem do roboty:)W przyszłym tygodniu juz wrzucę ogłoszenie:)
22 lutego 2015 22:17
witam Panie to ja slonki malo rozgarniety,prosze o wytlumaczenie,co to oznacza ?ze jak wy jezdzicie na delegacije ztych roznych agencji to tak jak byscie na polskiej smiecowce byly czyli nie licza sie wam te skladki od najmniejszej krajowej do emerytury tylko ewentualnie mozecie miec naszego Kuronia =zasilek dla bezrobotnych?
22 lutego 2015 22:17

Slonik nie dubluj postów. Moderator

22 lutego 2015 22:27 / 1 osobie podoba się ten post
oh to bardzo smutny temat u nas w szwajcari tez sie tak stalo dziweczyna z wolnego wrocila na stelei dostala zawalu  u babki lezacej ,gdyby nie fakt ze zapomniala telefonu u znajomych to by obie martwe po tygodniu znalezli a potem jaki wstyd dla polek syn przyjechal konto wyczsci i na pogrzeb /krmecjie kasy nie mial ,2 kolezanka z biletem w reku poszla do kolezanki i pod jej nie obecnosc sie powiesila ???!!!!w gazetach pisali o nas/opikunkach ze jestesmy skazane na rodziny nie integrujemy sie i dostajemy kota z pracoholizmu !!!!
22 lutego 2015 22:28 / 1 osobie podoba się ten post
przepraszam modertora ale nie wiem jak ja to robie jakos tak mi sie klika?
22 lutego 2015 22:39 / 1 osobie podoba się ten post
tak samo andrea, tak samo nic sie nie zmienilo.
22 lutego 2015 22:43
salazar

Dlatego napisałam, o ile Ci zależy, bo wiem, że nie zawsze i nie wszystkim zależy ;).
Z drugiej strony teraz wydaje Ci się, że 5 lat to prawie wieczność, a wszystkie wiemy, jak ten czas goni, mimo, że często się nam w De dłuży.. Poza tym te 5 lat nie musi być cięgiem.. Tu rok, tam dwa, nie wiadomo, co życie przyniesie ;).
 

Nie wiem, czy to prawda, ale ponoć te niewykorzystane składki można przenieść do polskiego ZUS , bo jesteśmy w Unii.
22 lutego 2015 22:43
dzieki za wytlumaczenie ale sie nie rozumiemy ,pytanie czy wy jak zjezdzacie do polski po tych oddelegowaniach macie prawo do zasilku w polsce?
22 lutego 2015 22:51 / 1 osobie podoba się ten post
dzieki ,wolno mysle ale pewnie itak wikszosc nie idzie na te nasze ubogie zasilki ale warto wiedziec ,jestem 10 lat poza polska to sie pod uczam ,
22 lutego 2015 22:55
Ciekawe to by było, ale chyba raczej tam gdzie Zus był dłużej płacony.
22 lutego 2015 22:58 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Ciekawe to by było, ale chyba raczej tam gdzie Zus był dłużej płacony.

Nie,kazdą kwotę można przenieść.
23 lutego 2015 09:17 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Nie,kazdą kwotę można przenieść.

nie jest to prawda - to pobożne życzenie . Składki płacone w Niemczech na Renteversicherung - nie mozna przenieść do Polski !!! inaczej mozna je odzyskać i to nie w pełnej wysokości . Jak , ile i jakie są warunki i procedura - wszystkiego mozna się dowiedzieć w niemieckim Rentnerversicherung . Jak z " przeniesieniem " polskich składek do Niemiec jest - także tam mozna uzyskać pełną informację .
23 lutego 2015 09:54 / 1 osobie podoba się ten post
Powodzenia ! Grzecznie i stanowczo.
23 lutego 2015 10:20
Tak, tak , odkąd moja Pdp ma "grupę", to też żywo jestem zainteresowana tematem. W sumie , to zakupów nie chciałabym sie pozbywać, bo to moje ulubione zajęcie, ale sprzątania nigdy za dużo, zwłaszcza, że przychodzi do nas Niemka do sprzątania i ja mam wtedy wychodne- i tego przede wszystkim nigdy nie jest za dużo.