Wypieki #2

12 maja 2016 08:02
Andrejka, lepiej zrób kruche z rabarbarem. Nie udać sie nie może, smakuje zawsze i każdemu. Z podanego przepisu Michasi, tylko zamiast jabłek włóż surowy, nawet nie obrany, pokrojony rabarbar z cukrem i 2 łyżkami mąki ziemniaczanej (wchłonie nadmiar soku).
12 maja 2016 08:06 / 2 osobom podoba się ten post
Ciasto z bananami

 - 5 bananów
- 1 szkl. cukru
- 1 szkl.mąki
- 1 łyżeczka proszku do piecz.
- 5 łyżek oleju
 - 1 jajko
 Banany pokroić, rozgnieśc na papkę dodać cukier, proszek, mąkę olej wymieszać..Rozgrzać piekarnik do 180% tj, na małą blaszkę/blaszkę wyłożyć papierem/ i piec ciasto około godz.posypać cukrem pudrem. Smacznego
12 maja 2016 08:17 / 1 osobie podoba się ten post
Ojej takie prościutkie w sam raz dla mnie dziękuję Michasiu.Kupilam za dużo bananów,nie zjemy z dziadkiem.
Upiekę.
12 maja 2016 08:56 / 1 osobie podoba się ten post
i rabarbar....
12 maja 2016 09:03 / 3 osobom podoba się ten post
Bede piekła dzis to bananowe jak chcesz to poczekaj,napiszę czy dobre,choc myślę ze skoro to przepis Michasi to w ciemno można piec
Ale...z rabarbarem ciasto kruche uwielbiam pyszne jest
Chyba rozwiałam twoje wątpliwości;-)
12 maja 2016 09:07
Marta

Ojej takie prościutkie w sam raz dla mnie:-) dziękuję Michasiu.Kupilam za dużo bananów,nie zjemy z dziadkiem.
Upiekę.

12 maja 2016 09:09 / 2 osobom podoba się ten post
Te kruche które ci podałam smakuje super z rabarbarem, tylko pokroić wrzucić na sitko posypać cukrem lub dać trochę dżemiku, mniam.
12 maja 2016 09:11 / 2 osobom podoba się ten post
Takie najbardziej prosciutkie, przy ktorym nic a nic sie nie przepracujesz,to jest sypane z jablkami ;) Tylko,ze wyglada troche jak placek bo nie rosnie za bardzo do gory,w sumie nie ma jak. Ale smakuje naprawde dobrze.Podaje przepis,nie mozna zepsuc,slowo honoru!1 szkl. cukru1 szkl.kaszy manny1 szkl. maki1 lyzeczka pr. do piecz.1,5 kg kwaskowatych jablek0,5 lyzki cynamomu20 dag masla.Piekarnik rozgrzac do 180 stopni,bez termoobiegu. Forme wysmarowac odrobina masla.Cukier.kasze,make oraz pr.do piecz. wymieszac w misce.Jablka obrac i zetrzec na grubych oczkach. Dodac cynamon i wymieszac.Na dnie foremki rownomiernie rozprowadzic jedna trzecia suchych skladnikow- te maki z kasza co w misce sa wymieszane.Na to polozyc polowe jablek.Na to kolejna warstwa suchych skladnikow i na to reszt jablek.Na wierzchu wysypujemy,rownomiernie oczywiscie musi to byc,wiec najlepiej lyzka sypac,ostatnia czesc suchych skladnikow.Po wyrownaniu calosci na wierzch zetrzec zimne maslo. Jak na grubych oczkach nie wychodzi to dobrze sie sprawdza obieraczka do warzyw.Piecze sie to na dolnej polce piekarnika i musi byc ustawiona opcja rownoczesnego grzania dolu i gory,w 180 st.. Po jakiej godzinie (plus minus 10 minut,trzeba zerkac czy sie nie przypala) ciasto gotowe! Posypac cukrem pudrem i juz. Ale akurat to ciasto to smakuje najlepiej na drugi dzien. Jak sobie postoi i odetchnie. Ja zawsze je pieke,jesli juz pieke,wieczorem ;) Akurat na rano jest si. Przepis z czasow studenckich to jest. Nigdy nie mozna bylo gozepsuc,malo kosztowaly skladniki no i mialo sie cos slodkiego ;)))
12 maja 2016 09:18
Szczęściara !!
12 maja 2016 10:20 / 1 osobie podoba się ten post
12 maja 2016 10:21 / 1 osobie podoba się ten post
Michasia,ty łamistrajku ;-)
12 maja 2016 10:24 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Michasia,ty łamistrajku ;-)

To przez Andree, chyba mnie nauczyła, a mnie az rozsadzało żeby wstawić, to chyba samochwalstwo się nazywa
12 maja 2016 11:00 / 4 osobom podoba się ten post
dodane na zapodaj.net
12 maja 2016 11:03 / 4 osobom podoba się ten post
dodane na zapodaj.net
12 maja 2016 11:03
dodane na zapodaj.net