Poskarżyjki 40

10 maja 2019 07:19 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Żeby była jasność- to, że uważała, że nie musi masować nóg nie zwalnia jej z reakcji na zmiany zachodzące w stopach. Idzie do rodziny i mówi, że coś się złego dzieje, trzeba coś z tym zrobić. Zgłasza do pflege. Dzwoni do koordynatorki, jeśli brak reakcji. Jak by się zrobiły czarne, to też by powiedziała, ze to zmiany starcze?

Moja zmienniczka raz zamiast umyć babci nogi i nasmarować to pierw balsam a potem rozmazala to woda . Córki stoi z boku mówi a co ty robisz a ona Waschen Waschen .. 
10 maja 2019 08:18 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

Moja zmienniczka raz zamiast umyć babci nogi i nasmarować to pierw balsam a potem rozmazala to woda . Córki stoi z boku mówi a co ty robisz a ona Waschen Waschen .. 

Innowacyjna metoda
10 maja 2019 08:22 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

To tak,jak moja babcia,tylko jeszcze przed snem wkładam jej termofor przy stopach w łóżku ,bo ma zawsze zimne -stopy oczywiście, chociaż łóżko też :-)

Ten termofor dobry pomysł jakaś alternatywa zawsze 
10 maja 2019 09:41 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Też na noc ma skarpetki, z wcześniejszą zmienniczką poszukałyśmy luźnych, żeby nie uciskały (w dzień takie same). i nogi miewała blade, jak zmarzły. Takie widywałam od września- odkąd tu przyjeżdżam- czyste, bez ran. To skoro zaczęły się zmieniać, powinna to zgłosić. Dlatego jestem na nią zła. Takie zmiany mogły zajść, pomimo masowania, zmian pozycji, podkładania czegokolwiek, itd. Ale to trzeba zgłaszać, a nie czekać aż nogi obetną!

Czytałam ten wątek o stopach Twojej pdp. I wstrzymałabym się tu na razie z kreatywnością...dlaczego? Jeżeli lekarz stwierdził infekcję-byc może żył powierzchownych to każda aktywność może spowodowac oderwanie się tzw. materiału zatorowego. Przy powierzchownych naczyniach to nie jest teoretycznie groźne, ale zawsze istnieje ryzyko wystąpienia poważniejszego stanu. Lekkie masaże ok. Może lekarz zaordynuje pacjentce pończochy kompresyjne jak już wszystko wróci do normy.
10 maja 2019 10:26 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czytałam ten wątek o stopach Twojej pdp. I wstrzymałabym się tu na razie z kreatywnością...dlaczego? Jeżeli lekarz stwierdził infekcję-byc może żył powierzchownych to każda aktywność może spowodowac oderwanie się tzw. materiału zatorowego. Przy powierzchownych naczyniach to nie jest teoretycznie groźne, ale zawsze istnieje ryzyko wystąpienia poważniejszego stanu. Lekkie masaże ok. Może lekarz zaordynuje pacjentce pończochy kompresyjne jak już wszystko wróci do normy.

Jest tak, jak mówisz. Dlatego spytałam lekarza, czy robić te lekkie masaże. Powiedział, że tak.
Najważniejsze, że jest już pod kontrolą lekarza. To mnie najbardziej zdenerwowało- beztroskie stwierdzenie, że nic się nie da z tym zrobić, to problemy starcze. Ok., tak też może być. Tylko o tym nie decyduje opiekunka, tylko lekarz. A ona nie zgłosiła tego nikomu. Poza tym dziś rozmawiałam z pflege, która kąpała- spytałam, od kiedy tak to wygląda. Ona powiedziała, że nie wie, bo dawno jej nie kąpała. Ale ktoś to robił w ostatni piątek, zmiany już jakieś musiały być. I też nie zareagował.
Ale opiekunka ogląda podopiecznego codziennie i zgłasza problem, a nie sama decyduje, co jest "problemem starczym".
10 maja 2019 10:43 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

Jest tak, jak mówisz. Dlatego spytałam lekarza, czy robić te lekkie masaże. Powiedział, że tak.
Najważniejsze, że jest już pod kontrolą lekarza. To mnie najbardziej zdenerwowało- beztroskie stwierdzenie, że nic się nie da z tym zrobić, to problemy starcze. Ok., tak też może być. Tylko o tym nie decyduje opiekunka, tylko lekarz. A ona nie zgłosiła tego nikomu. Poza tym dziś rozmawiałam z pflege, która kąpała- spytałam, od kiedy tak to wygląda. Ona powiedziała, że nie wie, bo dawno jej nie kąpała. Ale ktoś to robił w ostatni piątek, zmiany już jakieś musiały być. I też nie zareagował.
Ale opiekunka ogląda podopiecznego codziennie i zgłasza problem, a nie sama decyduje, co jest "problemem starczym".

Odniosłam się ogólnie do całej dyskusji- no tak już mam, że nie jestem zbyt wylewna-poprawię się-słowo !!!"/>
Dokładnie- należy się stosowac do zaleceń lekarza, niczego samodzielnie nie orzekać czy nie przedsiębrać na własną rękę (widziałam już opiekunki, które chwaliły się, że dokarmiają pdp własnymi tabletkami...) bądź stosują jakieś dziwne naturalne metody. Co do Pflege, to muszę stwierdzić, że często bagatelizują problem, odbębnią swoje mniej lub bardziej dokładnie i idą dalej-kto wie czy czegoś takiego jak problemy starcze jakas Pflege nie zakomunikowała twojej zmienniczce, ale trochę własnego rozumu nie zaszkodzi i jak objawy są juz wyrazne to trzeba to bezwzględnie zgłosić. Owszem, żył nie da się doprowadzić do stanu z młodych lat, ale mozna ulzyć w cierpieniu bo taki stan powoduje ból i zapobiec komplikacjom.
10 maja 2019 11:55 / 1 osobie podoba się ten post
Czy można zamrozić szczypiorek? Pokrojony
10 maja 2019 12:17 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Czy można zamrozić szczypiorek? Pokrojony:gotowanie:

Można . Nic nie traci, ani na zapachu, ani na kolorze . 
10 maja 2019 12:46 / 4 osobom podoba się ten post
A ja się poskarżyć muszena pogodę !!! Toż to jakieś jaja są miałam jechać na pauzie w plener a tu co chwila zmiana .Przez tą pogodę jakaś zgaszona jestem ....Słońca potrzebuję i już!Po wszelakich wizytach jestem corka pdp.za długo siedziała cały plan dnia mi rozpierniczyla ...co to kurna za wizyty przed obiadem ?Wpadłam na pomysł że pogonie ją odkurzaczem ryczącym jak lew podziałało choc sprzątać miałam jutro .A na pauzie kołderka 
10 maja 2019 13:11 / 3 osobom podoba się ten post
Dziadek daje mi popalić demonstruje otwarcie kto tu rządzi ale ja się nie dam . Wyraźnie usiłuje mnie wyprowadzić z równowagi .. dziś dzwonili z firmy czy bus może być rano czy wieczorem mówię że muszę pierw porozmawiać z córkami .. więc albo będzie rano 10/12 albo o 23 ..
10 maja 2019 14:35 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

A ja się poskarżyć musze:nerwowy1:na pogodę !!! Toż to jakieś jaja są miałam jechać na pauzie w plener a tu co chwila zmiana .Przez tą pogodę jakaś zgaszona jestem ....Słońca potrzebuję i już!:nerwowa1:Po wszelakich wizytach jestem corka pdp.za długo siedziała cały plan dnia mi rozpierniczyla ...co to kurna za wizyty przed obiadem ?Wpadłam na pomysł że pogonie ją odkurzaczem ryczącym jak lew :oklaski:podziałało choc sprzątać miałam jutro .A na pauzie kołderka :lulu:

Kołderki dwie 
10 maja 2019 16:31 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Kołderki dwie:-) 

To za dużo 
10 maja 2019 17:43 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

To za dużo :-)

Jedna moja druga Twoja Tak pod jedną viasno
11 maja 2019 13:23 / 4 osobom podoba się ten post
Znów się muszę poskarżyć,bo dość że pojechałam na ten Trödelmarkt po 12-ej(nie z mojej winy )Infuzje przyjechala podpiąć ze znacznym opóznieniem to jeszcze go nie było, został przełożony na następną sobotę  i znów nauczyłam się nowego słowa po niemiecku -przełożyć -Pewnie termin zmienili ze względu na pogodę i pewnie w necie była taka informacja, ale nie sprawdziłam .Poczekamy
11 maja 2019 18:16 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czytając również powyższe posty , zastanawiam się dlaczego opiekunki coraz częściej muszą walczyć o godziwe warunki pracy. Dlaczego jest im ni z tego ni zowego ucinane wynagrodzenie na podstawie oświadczenia rodziny a nie poparte żadnymi dowodami i dają sobie robic taką krzywdę. Mam wrażenie , że niemieckie rodziny są utrzymywane w przeświadczeniu , że opiekunka obędzie się byle czym...Co tu jest nie halo? I nie mam na myśli osób nierzetelnie wykonujących swoją pracę...

Hallo Tina:)
bedac u fryzjera, uslyszalam od jednej z pan, ze Polki zadaja horrendalnych pieniedzy (?) oprocz tego wlasnego pokoju, lazienki i internetu. Koszty jej utrzymania tez nie sa male, wcinalyby najchetniej kawior i popijaly szampanem. Nie ze mna rozmawiala, wiec nie wtracalam sie do rozmowy.
 
Z tego co czytam tutaj, tez optymizmem nie napawa.
Mysle jednak, ze te dziewczyny, ktore jezdza od lat, oskubac sie nie daja.
 
Dzien wolny i dwie godziny dziennie w tygodniu w umowe powinny byc wpisane. Dziewczyny nie dajcie sie wykorzystywac! Jestesmy w UE, niewolnictwo sie skonczylo. Prace, jesli wyrobi sie sobie dobra marke, wszedzie sie znajdzie.
 
Tino pozdrawiam serdecznie.
 
Ps
Mozesz e-bookami, audiobookami sie podzielic?
Sluze moja e-bibloteczka.