Literatura piękna i mniej piękna

05 maja 2012 16:17
Zgadzam się z andreą każdy ma prawo wypowiedzieć swoją opinię na forum.Nawet jeśli nie potrafi napisać tego super -poprawnie.To nie jest olimpiada ortograficzna.
05 maja 2012 20:10
Romana PRZEPRASZAM zaczelam od czytania w nieodpowiednim miejscu,nie bylo cudzyslowia wiec zle pomyslalam no i nigdy nie uwazalam ze forum to olimpiada ortograficzna!
06 maja 2012 18:57
Janusz Uważam rze tworzy część najlepszych, najbardziej odważnych i doświadczonych dziennikarzy z Rzeczpospolitej, stąd nawiązanie.

Andrea, ja jestem od prozy, ale Kasi bardzo dobrze szło, może się ujawni poetycko. Możesz być moim adwokatem, nie mam nic przeciwko, to nawet wygodne i miłe.
06 maja 2012 22:06
Andrea a te sprawy przyziemne to jestem na przyklad ja?ze swoim wpisem za ktory przeprosilam zreszta , bo mnie adwokat to potrzebny jedynie by walczyc w slusznej sprawie np.z Twoja firma.!!!!
07 maja 2012 08:01
właśnie Siwa, opowiadaj, to lepsze od twórczości literackiej!
07 maja 2012 21:17
poniewaz zjezdzam do domu 30 czerwca wiec sprawa bedzie 17 lipca, mam swiadka no i zobaczymy sedzia powiedzial ze bedzie tylko ta jedna i koniec z PM24 maja byc przesluchane trzy osoby , dwie w W-wie 1 w Sulechowie /tak u ktorej sie szkolilam/ tak ze na sprawie bede tylko ja moj adwokat no i adwokat PM24 moj swiadek bedzie przesluchany w Zielonej Gorze tyle na dzien dzisiejszy
12 maja 2012 21:27
Jeśli ktoś lubi takie klimaty to mogę polecic do dlugiego poczytania /5 tomów/ SAGA DZIECI ZIEMI - Jean.M.Auel

Na cykl składają się:

1. "Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego"

2. "Dolina koni"

3. "Łowcy mamutów"

4. "Rzeka powrotu" albo "Wielka wędrówka"

5. "Kamienne sadyby"

Akcja książek rozgrywa się w czasach pierwszych ludzi, w epoce lodowcowej i skupia się na losach Ayli, małej dziewczynki, a potem kobiety, osieroconej podczas trzęsienia ziemi i przygarniętej przez grupę (jeśli dobrze się zorientowałam) neandertalczyków. W trakcie dorastania wychodzi na jaw cała jej odmienność, nie tylko fizyczna, ale także umysłowa, aż w końcu Ayla wyrusza na poszukiwanie ludzi podobnych sobie. Znajduje ich, zakochuje się w jednym z nich, z czasem okazuje się też, że jest niezwykła nawet pośród swoich...



Czyta się bdb-wciągajace bardzo,aż sie prosi żeby film z tego zrobic.
12 maja 2012 22:50
właśnie dowiedziałam się z angielskich stron poświęconych tej kobiecie, Amerykance o bardzo wysokim ilorazie inteligencji (członkini Mensy) i matce 5 dzieci, że podeszła bardzo profesjonalnie do sprawy przed napisaniem książek. Odbyła kurs przetrwania w trudnych warunkach, nauczyła się budowy igloo, obróbki kamienia i krzesania ognia, była też w krajach których tereny opisywała oraz konsultowała się z ekspertami od tematyki. Trud się opłacił, jej książki zostały przetłumaczone na 28 języków i sprzedały się w ilości ponad 4o mln egzemplarzy. Kobieta pochodzi z prostej rodziny, jej ojciec był malarzem pokojowym i wyemigrowali z Finalndii do USA.
12 maja 2012 23:04
romana -wiesz co?ja to chyba twoj fan club zaloze!!!!!tyś jest niesamowita osoba!i osobowosc pewnie tez jak mniemam.

.
13 maja 2012 13:48
Kasiu, ja jestem ciekawa świata, ale na co dzień żadna atrakcja, mało mówię i niczym się nie wyróżniam. Kiedyś prawie sama nauczyłam się trochę angielskiego, co jest bardzo pomocne w zdobywaniu interesujących informacji, natomiast mówię w tym języku tylko komunikatywnie, nad czym ubolewam. Ale dobre i to.
13 maja 2012 14:10
no wiesz romana!!!!!!!co ty za głupoty wygadujesz!? tak nie wolno o sobie mowic,nigdy ,przenigdy!!!!I to mówi wrocławianka!!!!moja krajanka!!!no nic tylko pasa brac i dupine sprac!!!!!!w lipcu sie wybieram do mojego rodzinnego miasta to cie chyba znajde i wyprostuje to durne myślenie!!!!!!!!WRRRRRRRRRR
13 maja 2012 18:03
Romana, ja też czuję się lepiej z niemieckim niż z angielskim. I powiem szczerze, że często nad tym ubolewam... Ale brakuje mi też jakoś motywacji chyba i zapału do nauki. Bo czas by się pewnie jakoś wygospodarowało... Nie wiem czemu tak jest, może po prostu toczyste lenistwo?

A co do wypowiedzi kasi63, to podpisuję się pod tym rękami i nogami

Ma kobieta świętą rację - jesteś niesamowita!

Już trochę prześledziłam to forum i naprawdę jesteś tutaj nieprzeciętną osobą



Serdecznie pozdrawiam!

13 maja 2012 19:36
dzięki za ciepłe słowa, to forum ma to do siebie, że tu jest dużo niesamowitych osób.
16 maja 2012 18:18
dobry pomysł, ale decyzja należy do Moderatora!
16 maja 2012 19:53
Dlaczego niby do mnie? Zakłóż jeśli chcesz! Ja nie widzę problemu.