Jak minął dzień 4

28 czerwca 2019 15:31 / 3 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Zadzwoniłam do mojej koordynator z firmy opowiedziałam jej o rozmowie z niemiecką koordynatorka przyznała mi rację .. i profil zostanie wycofany 

dla Ciebie,  przyzwyczajenia jedzeniowe zostawiać w domu tz. przez 6tyg najlepiej za miskę ryżu pracować, bo klient nasz pan. Opiekunka z Polski pewnie spod kamienia wylazła, może powinna na klęczkach w wolnym czasie pochłeptać to co Pani pozwoli. Już współczuję osobie, która tam pojedzie i nie wypyta tak jak Ty to zrobiłaś.
28 czerwca 2019 15:43 / 3 osobom podoba się ten post
Evvex

:oklaski: dla Ciebie,  przyzwyczajenia jedzeniowe zostawiać w domu :smiech2: tz. przez 6tyg najlepiej za miskę ryżu pracować, bo klient nasz pan. Opiekunka z Polski pewnie spod kamienia wylazła, może powinna na klęczkach w wolnym czasie pochłeptać to co Pani pozwoli. Już współczuję osobie, która tam pojedzie i nie wypyta tak jak Ty to zrobiłaś.

To jest oferta z podstawowym niemiecki za 1200 euro tragedia jakaś dla mnie ta seniorka jest chora bo takie postępowanie nie jest normalne ..więc któraś pani będąc tam bez niemieckiego za dużo nie podskoczy . 
28 czerwca 2019 16:00 / 2 osobom podoba się ten post
Ewelina645

To jest oferta z podstawowym niemiecki za 1200 euro tragedia jakaś dla mnie ta seniorka jest chora bo takie postępowanie nie jest normalne ..więc któraś pani będąc tam bez niemieckiego za dużo nie podskoczy . 

o to właśnie chodzi, kolejny raz jest to przykład dlaczego warto się uczyć niemieckiego i chyba wystarczająca motywacja.
28 czerwca 2019 16:02
Mleczko

Kończe dzień, jestem już zaprogramowana na lulu :ide spac: . Jeszcze chrupie ogórka z własneo ogródka, ktorego smak przewyższa o niebo :-) te z ryneczku czy marketu .Kupiłam książke pt " Piekło Gabriela " ponoć erotyk  he,he, ale się zaczytam :placze1:

Pochwal się, pochwal.. Jak po lekturze "Piekła Gabriela", były momenty?  bom ciekaw 
28 czerwca 2019 16:07 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

o to właśnie chodzi, kolejny raz jest to przykład dlaczego warto się uczyć niemieckiego i chyba wystarczająca motywacja.

Ja poprosiłam o podniesienie stawki bo mój niemiecki już nie podstawowy ale przyszła odmowa bo klient nie bedzie dopłacał i ma swoją narzucona stawke ..
28 czerwca 2019 16:23 / 4 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Ja poprosiłam o podniesienie stawki bo mój niemiecki już nie podstawowy ale przyszła odmowa bo klient nie bedzie dopłacał i ma swoją narzucona stawke ..

Jak nie chcą płacić więcej no cóż, każdy ma taką Opiekunkę na jaką go stać. Całe szczęście dla wszystkich Nas, mamy możliwość wyboru.
28 czerwca 2019 18:08 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

mam Do was wszystkich pytanie
Bo Albo ja jestem jakaś głupia albo to nie jest normalne i podchodzi pod współczesną formę niewolnictwa
Otóż , miałam jechać do Ahlen , do samotnej pani , pflege itd mało pracy ponoć cud , miód .
Niedawno będąc w zoologicznym dostałam tel z Warendorfu od Agenta niemieckiego , córka tej seniorki mieszkająca na dole poprosiła by spytać mnie czy potrafię postępować dyplomatycznie z starszymi ludźmi . Zapytałam o jaki rodzaj dyplomacji jej chodzi , czułam ze ta rozmowa przybiera dziwny obrót . a więc seniorka jest sprawna na umyśle i rządzi w domu
w myśl zasady : mój dom moje zasady ja płace to wymagam . Pan każe sługa musi . Nie wolno z nią dyskutować . Wcale Jeżeli chce obiad np o 15 ma być o 15 bo ona tak chce . Opiekunka na przerwe ma iść wtedy kiedy ona na to zezwoli ale i tak trzeba spytać o zgodę.. Nie wolno np ustawić krzesła inna stroną niż ona pozwoli a najpierw trzeba się zapytać czy można te krzesło przesunąć .. Byłam bardzo zaskoczona . Koordynatorka powiedziała iż seniorka nie lubi sprzeciwu a ja czy inna pani mamy się dostosować bo to jej dom . Ma humory , potrafi być nie miła lub się obrazić .. Głowę ma sprawną ona wie wszystko najlepiej i ma byc jak ona chce a córka nie chce kłótni . mało tego opiekunka nie może jej mówić swojego zdania , zaproponować czegoś innego , ma wykonywać bezwzględnie polecenia i zachcianki swojej Pani królowej bo to ona my być zadowolona a opiekunka ma być grzeczna i potulna . O ile konsultowanie sprawy posiłków rozumiem , to powiedziałam że pdp nie ma prawa mnie zmuszać do jedzenia rzeczy , które mi nie smakują Np salceson lub inne wynalazki . Koordynator stwierdziła ze swoje przyzwyczajenia jedzeniowe zawsze się zostawia w domu i trzeba się dostosować i to osoba starsza jest na zleceniu najważniejsza . A podobno niewolnictwo sie skończyło . Mam swoje zdanie a niewolnicą nie jestem i powiedziałam że tam na pewno nie pojadę bo byśmy się nie dogadały .
Coś mi sie wydaje ze ta seniorka to z tych co opiekunki ma za najgorszy sort ..

Zmień firmę Ewelinko i dobrze zrób rekonesans, żeby trafić na porządną . Na pewno są w mniejszości, ale kto szuka...
28 czerwca 2019 21:23 / 1 osobie podoba się ten post
Tam to się będą zmieniać opiekunki...
29 czerwca 2019 06:41 / 1 osobie podoba się ten post
Szczęście w nieszczęściu że córka tej kobiety poprosiła agenta żeby się skontaktował że mną i powiedział jak jest bo zmienniczka nie pisnela słowem a ja bym znów wpadła ...
29 czerwca 2019 07:56 / 2 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Szczęście w nieszczęściu że córka tej kobiety poprosiła agenta żeby się skontaktował że mną i powiedział jak jest bo zmienniczka nie pisnela słowem a ja bym znów wpadła ...

Dokładnie!
A ja się zastanawiałam, czy masz tam być pierwszą opiekunką, bo skoro ktoś tam był, to powinien powiedzieć, jak jest...
29 czerwca 2019 08:24 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Zmień firmę Ewelinko i dobrze zrób rekonesans, żeby trafić na porządną . Na pewno są w mniejszości, ale kto szuka...

Też przyłączam się do tego apelu
 
 
29 czerwca 2019 09:01 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Dokładnie!
A ja się zastanawiałam, czy masz tam być pierwszą opiekunką, bo skoro ktoś tam był, to powinien powiedzieć, jak jest...

Tam teraz jest opiekunka już trzeci miesiac ale nie jest tam na stałe , ona stawia na zwiedzanie nowych miejsc a sytuacja na leceniu jakby nie bardzo ją interesuje . Jednym uchem wpuszcza drugim wypada .. Innej opiekunki na stałe wcale tam nie ma ..
Specjanie to nie dziwi przy takiej pdp.. 
29 czerwca 2019 09:27 / 3 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Ja poprosiłam o podniesienie stawki bo mój niemiecki już nie podstawowy ale przyszła odmowa bo klient nie bedzie dopłacał i ma swoją narzucona stawke ..

Ale to nie klient cie zatrudnia tylko agencja . Co ma piernik do wiatraka . Może wnet będą usługi bezpłatne a firma tylko logo zmieni,doda 
29 czerwca 2019 09:28 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Też przyłączam się do tego apelu:-)
 
 

Jestem w tej samej firmie i nie narzekam. Nie mam zamiaru na razie zmieniać. To wszystko nie takie czarno- białe. Z jednej strony to, że się opiekunki ciągle zmieniają powinno dać do myślenia. Z drugiej- nie wszystkie są takie idealne i niekoniecznie to wina miejsca i podopiecznych. Firma na pewno powinna sprawdzić, dlaczego są ciągłe rotacje i szukać kogoś, kto do danego miejsca pasuje.W tych samych miejscach jedne mówią, że jest ok., inne- że okropnie.
Nie wiem, jak to jest w firmach z opisami- czy to, co mówi opiekunka, rodzina i koordynator niemiecki jest równorzędne? Opiekunki też nie zawsze mówią wszystko- i firmie, i zmienniczce.
Zmieniałam się z dziewczynami, które chciały pracować więcej w danym miejscu (np. dwa miesiące tu, jeden w domu). Inna pierwszy raz w opiece, bez języka, rozedrgana- źle się tu czuła, podopieczna z nią też- ale tak byłoby w każdym miejscu. Inna stwierdziła, że woli miasto od wsi, tu się nudzi.
Na pewno firmy powinny sprawdziać dokładniej miejsca. Nie wiem, czy jest jakiś wywiad wcześniej na miejscu- jak sobie to wyobrażają, co jedzą pdp., co może opiekunka, itd. Jak byłam pierwsza w jednym miejscu to po jakimś czasie przyjechała koordynatorka i rozmawiała z nami, między innymi o ich obowiązkach wobec mnie.
Miny są wszędzie, a o firmie świadczy to, co z tym robi. Ciekawe, co poprzednie opiekunki mówiły o tym miejscu, o którym Ewelina pisze i co z tego jest w opisie- chyba najbardziej tam chciałabym zajrzeć, gdybym miała oceniać firmę...
29 czerwca 2019 09:35 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

Ja poprosiłam o podniesienie stawki bo mój niemiecki już nie podstawowy ale przyszła odmowa bo klient nie bedzie dopłacał i ma swoją narzucona stawke ..

Przecież rodzina Ciebie nie zatrudnia, tylko agencja . To ona ma umowę z Tobą, więc niech szuka takiej szteli na jaką zasługujesz. Piszecie, że jest duzo agencji pośredniczących w załatwianiu formalności i szukaniu odpowiedniego miejsca dla opiekunki . Oceniasz swój język na wyższym poziomie, masz referencje to uderz do innej firmy . Skąd oni biorą takie argumentacje ? .