Jak minął dzień 4

12 lipca 2019 10:20 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Powinnam jechać do miasta na zakupy, brakuje mi chrzanu do ogórków . Tak sie złozyło, że mam codziennie 4-5 słoiczków ogórków i zapasy się skończyły . Tylko koper i czosnek mam . Liście winogron u sąsiada rosna swobodnie na naszym płocie . Mam zezwolenie to korzystam . Ceny obłędne agrest - 12 zł/kg, czereśnie 10 zł/kg, jagoda amerykańska 22 zł/kg . Pojadę, jednak muszę kupić ten chrzan .......:jazda na rowerze: 

Dobrze , że jesteś w domu i tylko trochę szokuja cię ceny . Ja o mały włos zawału nie dostałam jak w Edece zobaczyłam czereśnie / oczywiście niby :) aus Deutschland a mnie się widzi , że Turcja / za jedyne ;) 9,90  Eu za kg . Niby Niemcy mają wiekszy dochód ale i tak słyszałam komentarze , że ta cena ich szokuje . 
12 lipca 2019 18:40 / 4 osobom podoba się ten post
Leniwie mija ten dzień, kręcę się w koło bez życia. Dawno tak nie miałam, już trzy burze przeszły, słońce, duchota, wiatr i deszcz na zmianę. Pdp-na praktycznie cały dzień śpi, miałam jej umyć głowę ale odpuszczę, bo sensu nie ma się szarpać. Cały czas muszę pilnować żeby połknęła to co zjada, bo zasypia w locie, ciekawa jestem jak w nocy będzie spała? Mam nadzieję że jutro będzie lepiej.
12 lipca 2019 19:45 / 3 osobom podoba się ten post
W podróży , 17h , od 20 do 13,30 już straciłam nadzieję na dotarcie do Margaretki a jednak jestem ! Pozdrawiam z Duesseldorfu
13 lipca 2019 19:56 / 2 osobom podoba się ten post
Powolutku zmierzam w kierunku legowiska, bom dzisiaj zaszalała z robotą, ale już nawet palcem o palec nie stuknę do poniedziałku. Czytam i w gazecie napisane że region Rhein- Main opanowany przez Barszcz Sosnowskiego, jakąś wielką akcję zniszczenia tego zielska planują. Każdy kto zauważy tę roślinę ma zgłaszać niezwłocznie strażakom i potem to będą spalać, bo karczowanie nic nie daje tylko rozsiewa zarazę. Pod artykułem zdjęcie nogi z bąblami jakiegoś biedaka, oj pechowa ta Hesja nie dość że najwięcej szopów tutaj mają, to teraz jeszcze flora ich atakuje. Spokojnego wieczoru, a ja się udaje na z góry upatrzoną pozycje.
14 lipca 2019 10:17
Aniabeznazwy

Dobrze , że jesteś w domu i tylko trochę szokuja cię ceny . Ja o mały włos zawału nie dostałam jak w Edece zobaczyłam czereśnie / oczywiście niby :) aus Deutschland a mnie się widzi , że Turcja / za jedyne ;) 9,90  Eu za kg . Niby Niemcy mają wiekszy dochód ale i tak słyszałam komentarze , że ta cena ich szokuje . 

Cena powinna być dopasowana do realiów . U nas zanosi sie na kosztowna jesien i zimę .
14 lipca 2019 11:03 / 1 osobie podoba się ten post
Niesamowicie drogie owoce i warzywa, ale też ogrody i sądy pustawe, najpierw przymrozki , teraz susza .
A ja już dzisiaj godzinkę tyralam w ogródku .
15 lipca 2019 09:22 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Niesamowicie drogie owoce i warzywa, ale też ogrody i sądy pustawe, najpierw przymrozki , teraz susza .
A ja już dzisiaj godzinkę tyralam :-) w ogródku .

A dlaczego sądy pustawe ? w tv mówią, że nie mogą sie w sądach ogarnąć 
 
Ja juz nie wiem jak mija dzień .Dopiero jak spojrzę w kalendarz to widzę, że dzień przybył . Jeszcze mam tego szczęścia do soboty . Póżniej chyba z nudów umrę .
15 lipca 2019 13:02 / 2 osobom podoba się ten post
Sady
15 lipca 2019 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Sady :-)

To żart . Znasz mnie i moje żarty 
15 lipca 2019 19:29 / 2 osobom podoba się ten post
Tylko zajrzałam . Dobrej, spokojnej nocy .
15 lipca 2019 19:54 / 2 osobom podoba się ten post
Do nocy daleko , nawet pdp jeszcze nie spią
17 lipca 2019 06:38 / 3 osobom podoba się ten post
Ciekawa sekwencja przed jednym z lokali z rybami.... 
 

 
I taka ciekawostka, którą zauważyłem... Chyba wszystkie polskie panie pouciekały do pracy w opiece w Demenclandii
Czy kupowałem gofry, czy rybę, czy piwo, obsługiwały mnie Ukrainki... Ba, nawet na plażach w rolę ratownika wcielali się Ukraińcy. 
17 lipca 2019 07:12 / 3 osobom podoba się ten post
Ranne ptaszki spać nie dają Heloł  ewrybadyJak sobie pomyślę że już od jutra koniec  laby to  żal dopencje ściska  Dziś ostatnie sprawunki ,koffer spakowany i jutro jazda do roboty, ile godzin to się okaże z dobrym przewoźnikiem jadę,tym razem busem ,naskrobie coś z trasy Miłego dnia
17 lipca 2019 07:14 / 2 osobom podoba się ten post
Kurde jeszcze śpię gdzie ja się przywitalam
17 lipca 2019 08:43 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Ciekawa sekwencja przed jednym z lokali z rybami.... 
 

 
I taka ciekawostka, którą zauważyłem... Chyba wszystkie polskie panie pouciekały do pracy w opiece w Demenclandii:smiech3:
Czy kupowałem gofry, czy rybę, czy piwo, obsługiwały mnie Ukrainki... Ba, nawet na plażach w rolę ratownika wcielali się Ukraińcy. 

Gdańsk od dawna jest/ był enklawa ludności ukraińskiej . Teraz wzmożoną. Byliśmy tylko dwa dni ale Ukrainki można zauważyć wszędzie. U mnie w domu też . No w Bydgoszczy
Będąc w Gdańsku warto odwiedzić cerkiew grekokatolicka .