Jak minął dzień 4

15 sierpnia 2019 20:57 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

W sobotę-Zugiem. Dojcze Bahnem z Bazylei- do Bazylei zugiem szwajcarskim. Wygodnie i widac nie tylko chmury jak z samolotu. Tak mi się na komunikacyjne zmiany zebrało. Nie lubię odliczać, bo wtedy to dopiero mi sie pobyt dłuzy. A tak to tam polece, tu pozwiedzam-kupię jakiego gościńca ( z wdzięczności za ostatnio zakupione scyzoryki z Victorinoxa , cały dom na błysk posprzątali- nie sądziłam że tym taką radość sprawie ). Dziś miejsce pracy ogarniam , sama sie ogarniam-a jutro jeszcze skoczę po bioobstvodka z szwajc :-) A konkretnie jakas Obstwasser. Sama jestem ciekawa jakości, ale degustować już będziemy w domku zusammen.

Jak planujesz na DB się przesiąść to warto nabyć BahnCard 25 . miłej podróży ICE
15 sierpnia 2019 20:59 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

W sobotę-Zugiem. Dojcze Bahnem z Bazylei- do Bazylei zugiem szwajcarskim. Wygodnie i widac nie tylko chmury jak z samolotu. Tak mi się na komunikacyjne zmiany zebrało. Nie lubię odliczać, bo wtedy to dopiero mi sie pobyt dłuzy. A tak to tam polece, tu pozwiedzam-kupię jakiego gościńca ( z wdzięczności za ostatnio zakupione scyzoryki z Victorinoxa , cały dom na błysk posprzątali- nie sądziłam że tym taką radość sprawie ). Dziś miejsce pracy ogarniam , sama sie ogarniam-a jutro jeszcze skoczę po bioobstvodka z szwajc :-) A konkretnie jakas Obstwasser. Sama jestem ciekawa jakości, ale degustować już będziemy w domku zusammen.

Tak z ciekawości mogę zapytać ile bilet kosztuje Bazylea dalej??
Duesseldorf Bydgoszcz 49 euro .
15 sierpnia 2019 21:01 / 3 osobom podoba się ten post
Wymęczona jestem , pdp pod wieczór nienaturalnie świadoma , samochodu szukamy? Już lepiej , do syna wydzwania , mam ekstra tabletki ale na noc nie chcę podawać pierwszy raz .
15 sierpnia 2019 21:02 / 3 osobom podoba się ten post
Pdp też zmęczona. Trwała ,taxi , jeszcze jej się fryzura nie podoba , chyba godzinę się czesała , loki się wyprostowały .
15 sierpnia 2019 21:14 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tak z ciekawości mogę zapytać ile bilet kosztuje Bazylea dalej??
Duesseldorf Bydgoszcz 49 euro .

Ceny są różne-zależy czy z przesiadkami, czy bezpośrednio do Berlina, bo do Berlina kupiłam- stamtąd juz mnie familia odbierze.
Ja za połączenie bezpośredenie  plus miejscowka zapłacilam w euro licząc- około 98 eur. Można taniej, ale są przesiadki- w Hanoverze chyba .
15 sierpnia 2019 21:42
dorotee

Tak z ciekawości mogę zapytać ile bilet kosztuje Bazylea dalej??
Duesseldorf Bydgoszcz 49 euro .

Ale masz 2 przesiadki jadąc wieczorem, jednak to jest pociąg. 
Też na początku września obejrzę ofertę, bo nie wcześniej niż miesiąc przed wyjazdem można rezerwować. U nas w PL jest zresztą tak samo
15 sierpnia 2019 21:54 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ceny są różne-zależy czy z przesiadkami, czy bezpośrednio do Berlina, bo do Berlina kupiłam- stamtąd juz mnie familia odbierze.
Ja za połączenie bezpośredenie  plus miejscowka zapłacilam w euro licząc- około 98 eur. Można taniej, ale są przesiadki- w Hanoverze chyba .

Wybieram się w odwiedziny do Luzern , ale samochodem czy autobusem to podróż życia , pociągiem wygodniej . 
15 sierpnia 2019 21:55 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Ale masz 2 przesiadki jadąc wieczorem, jednak to jest pociąg. 
Też na początku września obejrzę ofertę, bo nie wcześniej niż miesiąc przed wyjazdem można rezerwować. U nas w PL jest zresztą tak samo

Nie można narzekać , ICE , wygoda , na kawkę pójdziesz , po Berlinie polatalam , a busem to masakra .
15 sierpnia 2019 22:03 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Wybieram się w odwiedziny do Luzern , ale samochodem czy autobusem to podróż życia , pociągiem wygodniej . 

Bukuj bilet wczesniej- tak ze 3 tyg przed planowanym wyjazdem. Albo jak Ci pasuje to z Bydgoszczy znajdź połaczenie do Berlina a stamtąd samolotem do Zurychu. Potem juz nie masz daleko, a komunikacja w CH funkcjonuje jak w ich rodzimych zegarkach.
15 sierpnia 2019 22:04 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee, wiem, nie można narzekać
Dzionek deszczowy. W czasie pauzy byłem w sklepach, bo akurat nie padało. Później się zdrzemnąłem i tak egzystuję, haha. Jeszcze plum, plum i za godzinę dziadek szlafen pójdzie. No i ja też. A co, haha
15 sierpnia 2019 22:31 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Wybieram się w odwiedziny do Luzern , ale samochodem czy autobusem to podróż życia , pociągiem wygodniej . 

A ja bym Petersburg zobaczyć chciała 
15 sierpnia 2019 22:33 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

A ja bym Petersburg zobaczyć chciała :-)

A ja o Moskwie msrze pojediem?
15 sierpnia 2019 22:34 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

A ja o Moskwie msrze:-) pojediem?:ferrari:

Z ruskim se damy radę ja w szkole miałam Ty młodsza to nie wiem
16 sierpnia 2019 08:38 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Z ruskim se damy radę ja w szkole miałam Ty młodsza to nie wiem:radosc1:

Da da
16 sierpnia 2019 10:24 / 4 osobom podoba się ten post
Pomału przedstawiam się na nowy rytm dnia. 
Dobrze jest przyjechać na stare miejsce, nie ma stresu,co i jak,czy się zdąży ze wszystkim,bo nie ma spinki,że wszystko musi być punktualnie. 
Pdp w takim stanie, w jakim Ją zostawiłam. To też cieszy, bo w wieku 98 lat,wszystkiego można się spodziewać. 
Wczoraj zasnęłam chyba w ciągu minuty i spałam jak dziecko do 5 rano. No ale jak krótko po 21 zasnęłam ,to nic dziwnego. Obudziłam się wyspana i wypoczęta. Nareszcie!
Oczywiście do 7 jakoś udało mi się doczekać i o 7:30 zeszlam do babci. 
Walizka rozpakowana a rzeczy poukładane w szafie. Cieszę się z tego,że nauczyłam się z każdym wyjazdem coraz mniej ciuchów zabierać. 
Teraz krótki relaks na balkonie i trzeba o obiedzie pomyśleć. 
Miłego dnia wszystkim życzę