Koronawirus 2

03 kwietnia 2020 11:11 / 5 osobom podoba się ten post
gosiako

Jestem na  kwarantannie zaczynam drugi tydzień. Urząd gminy dostarczył do każdego domu zestaw maseczka i rękawiczki oraz informację gdzie dzwonić po pomoc w zakupach.Przyjechało wojsko z paczką żywnościowa o którą nie prosiłam ale dają wszystkim którzy sa na kwarantannie. Nie wiem jak to wygląda w innych rejonach Polski ale u mnie czuć że nie jesteś sam to ważne. Cieszę się że jestem u siebie .

W jakich regionach ty mieszkasz,że tak dbają o was,naprawdę miło się czyta życzę zdrówka  
03 kwietnia 2020 11:19 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Czy spotkalłyscie/ spotkaliście się z nieprzyjemnościami podczas kwarantan? Koleżanka spotkała się niestety , nawet że strony rodziny . 

Na ludzka głupotę i bezmyslnosc nie ma rady 
Chcialam coś napisać więcej ale ugryzłam.sie w język auć boli 
03 kwietnia 2020 11:49 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Czy spotkalłyscie/ spotkaliście się z nieprzyjemnościami podczas kwarantan? Koleżanka spotkała się niestety , nawet że strony rodziny . 

Dorotee ja też słyszałam o czymś takim ale to młody facet wrócił z pracy z Holandii i jest na kwarantannie sam w mieszkaniu bo mieli taką możliwość,donoszą mu jedzenie pod drzwi i sąsiedzi są niezadowoleni że on tam przebywa ,to jest mieszkanie po jego zmarłym ojcu i chwilowo nikt tam nie mieszkał,więc on się tam ulokował.Ludzie to są okropni czy nas też tak będą traktować jak trędowatych nie jest to przyjemne  myślę że to zależy od ludzi,są ludzie i ludziska.
03 kwietnia 2020 11:53 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

To co ? Kaczyński jest winien, że lekarze wyjechali do Włoch, Anglii, Niemiec itd. Weź Luke :palka: Wiem że można nienawidzieć ale na sytuacje w słuzbie zdrowia pracowały wszystkie rządy. Jakie 5 lat do przygotowania do epidemii ?? Luke, a kto tę epidemię przewidział ??
A tu link innej treści
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-unijny-komisarz-polska-jako-jedyna-blokuje-unijny-eksport-le,nId,4419347
 
No nic tylko oddamy to czego i tak mamy za mało dla bogatszych państw Unii, bo tak chcą. 

To był cytat z wp.pl. Jeżeli tak dużo lekarzy wyjechało z Polski, to przez te 5 lat mogli opracować takie mechanizmy, by sprawić, żeby część tych lekarzy wróciła. Jakie mechanizmy?  Za czym lekarze wyjeżdżają? No, za kasą. Więc wiadomo w czym rzecz. 
Z problemem służby zdrowia mieli do czynienia również i poprzednicy, więc żeby nie było tak, że najeżdżam tylko na obecnych rządzących.
A o pandemii jeszcze 3 miesiące temu nikt nie myślał, więc nikt jej nie przewidział. 
03 kwietnia 2020 12:06 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

To był cytat z wp.pl. Jeżeli tak dużo lekarzy wyjechało z Polski, to przez te 5 lat mogli opracować takie mechanizmy, by sprawić, żeby część tych lekarzy wróciła. Jakie mechanizmy?  Za czym lekarze wyjeżdżają? No, za kasą. Więc wiadomo w czym rzecz. 
Z problemem służby zdrowia mieli do czynienia również i poprzednicy, więc żeby nie było tak, że najeżdżam tylko na obecnych rządzących.
A o pandemii jeszcze 3 miesiące temu nikt nie myślał, więc nikt jej nie przewidział. 

Kaczyński nie jest moim idolem, nie lubię go i jakoś tak...drażni mnie. Ale mimo wszystko cieszę się, że dzisiaj Ministrem Zdrowia jest prof. Szumowski. Każda ekipa "wykłada" się na słuzbie zdrowia. Nie jesteśmy tak bogaci jak Anglia czy Niemcy, którzy zawsze przebiją stawkę jeżeli chodzi o płace. Swoją drogą to łatwo się bierze cudzych, za darmo wykształconych lekarzy. No z moich i twoich podatków. Ja i ty zasuwamy na to, żeby mogli się wykształcić a potem trzasnąć drzwiami i wyjechać. 
Sytuacja z wielu powodów nie jest łatwa i wkurza mnie bicie piany przez polityków. 
 
Sorrki Luke 
03 kwietnia 2020 12:14 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

To co ? Kaczyński jest winien, że lekarze wyjechali do Włoch, Anglii, Niemiec itd. Weź Luke :palka: Wiem że można nienawidzieć ale na sytuacje w słuzbie zdrowia pracowały wszystkie rządy. Jakie 5 lat do przygotowania do epidemii ?? Luke, a kto tę epidemię przewidział ??
A tu link innej treści
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-unijny-komisarz-polska-jako-jedyna-blokuje-unijny-eksport-le,nId,4419347
 
No nic tylko oddamy to czego i tak mamy za mało dla bogatszych państw Unii, bo tak chcą. 

Nasza służba zdrowia jest już przewlekle chora od jakiegoś czasu. Pewnie- nikt nie myślał o pandemi, ale niedobory jakie mieliśmy zawsze nie pomagają jakoś szczególnie w tej sytuacji.
03 kwietnia 2020 12:23 / 3 osobom podoba się ten post
nincia

Dorotee ja też słyszałam o czymś takim ale to młody facet wrócił z pracy z Holandii i jest na kwarantannie sam w mieszkaniu bo mieli taką możliwość,donoszą mu jedzenie pod drzwi i sąsiedzi są niezadowoleni że on tam przebywa ,to jest mieszkanie po jego zmarłym ojcu i chwilowo nikt tam nie mieszkał,więc on się tam ulokował.Ludzie to są okropni:-( czy nas też tak będą traktować jak trędowatych:modlmy sie: nie jest to przyjemne :zaskoczenie1: myślę że to zależy od ludzi,są ludzie i ludziska.:strach na wroble:

Niestety takie zachowania są objawem strachu, paniki i ciemnoty 
Znów się ugryzlam w język 
03 kwietnia 2020 12:24 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Kaczyński nie jest moim idolem, nie lubię go i jakoś tak...drażni mnie. Ale mimo wszystko cieszę się, że dzisiaj Ministrem Zdrowia jest prof. Szumowski. Każda ekipa "wykłada" się na słuzbie zdrowia. Nie jesteśmy tak bogaci jak Anglia czy Niemcy, którzy zawsze przebiją stawkę jeżeli chodzi o płace. Swoją drogą to łatwo się bierze cudzych, za darmo wykształconych lekarzy. No z moich i twoich podatków. Ja i ty zasuwamy na to, żeby mogli się wykształcić a potem trzasnąć drzwiami i wyjechać. 
Sytuacja z wielu powodów nie jest łatwa i wkurza mnie bicie piany przez polityków. 
 
Sorrki Luke :kwiatek dla ciebie:

 
03 kwietnia 2020 12:45 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

Kaczyński nie jest moim idolem, nie lubię go i jakoś tak...drażni mnie. Ale mimo wszystko cieszę się, że dzisiaj Ministrem Zdrowia jest prof. Szumowski. Każda ekipa "wykłada" się na słuzbie zdrowia. Nie jesteśmy tak bogaci jak Anglia czy Niemcy, którzy zawsze przebiją stawkę jeżeli chodzi o płace. Swoją drogą to łatwo się bierze cudzych, za darmo wykształconych lekarzy. No z moich i twoich podatków. Ja i ty zasuwamy na to, żeby mogli się wykształcić a potem trzasnąć drzwiami i wyjechać. 
Sytuacja z wielu powodów nie jest łatwa i wkurza mnie bicie piany przez polityków. 
 
Sorrki Luke :kwiatek dla ciebie:

Wiesz, moje zapatrywania są podobne.Co do szefa partii rządzącej nie będę się wypowiadać ,bo tu nie chodzi czy go lubię,ale po prostu nie wierzę w prawdziwość jego intencji, to tak delikatnie co myślę.Natomuast Minister Zdrowia Prof.Szumowski owszem wzbudza zaufanie na ten moment , aczkolwiek boje się czy nie ulegnie pod wpływem presji
03 kwietnia 2020 13:00 / 3 osobom podoba się ten post
Właśnie Jarosław Gowin zaproponował przesunięcie wyborów na za 2 lata. 
Wybory 10 mają nie mogą się odbyć.
03 kwietnia 2020 13:09 / 3 osobom podoba się ten post
Anka1

Właśnie Jarosław Gowin zaproponował przesunięcie wyborów na za 2 lata. 
Wybory 10 mają nie mogą się odbyć.

Skowronki już wcześniej o tym śpiewały . Zobaczymy co to będzie.
03 kwietnia 2020 13:24 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Skowronki już wcześniej o tym śpiewały . Zobaczymy co to będzie.

Skowronki może tak ale przeciętny zjadacz chleba jest
poczęstowany duża dawką emocji
03 kwietnia 2020 13:29 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Skowronki już wcześniej o tym śpiewały . Zobaczymy co to będzie.

No pewnie że wczesniej śpiewały. Tylko przeciętny zjadacz chleba daje się napuszczać a politycy "kartują". 
03 kwietnia 2020 13:33 / 1 osobie podoba się ten post
nincia

W jakich regionach ty mieszkasz,że tak dbają o was,naprawdę miło się czyta:-) życzę zdrówka :kwiatek dla ciebie2: :przytula:

Może to zależy od zaradności samorządów/gmin ??
03 kwietnia 2020 13:40 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Wybór jest , moZna odbyć kwarantanne w przygotowanym miejscu . 

Luke podesłał link, którego nie mogę odczytać, ale w tytule jest, że rodzina nie wpuściła wracającej osoby i policjanci 7 godzin miejsca do kwarantanny. Nie wiem, na ile to prawdziwe.
Ale dzisiejszy opis męża i syna przyjaciółki po powrocie- system zapisał go w Olsztynie i nie można tego odkręcić. Syna nie było na początku w systemie, teraz jest (nie wiem tylko do kiedy, skoro później się pojawił). Jednego dnia sprawdzali dwa razy, spisywali, bo ten drugi nie wiedział o tym pierwszym.
To jest coś nowego, wszystko musi się dograć i to zrozumiałe. Ale dlatego też trzeba uważać i sprawdzać, bo nie będą patrzeć ci na bilet, tylko na to, co mają zapisane i to niekoniecznie musi być 14 dni. Spytam, czy sprawdzali, czy syn, który przyjechał z ojcem jednym lotem ma tę samą datę końca kwarantanny, skoro go później dopisano...